آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

مالزي كشوري متنوع در آداب و رسوم

مالزي كشوري واقع در جنوب شرقي آسيا به پايتختي كوالالامپور است . زماني نام مالزي در فدراسيوني كه متشكل از 14 ايالت بود انتخاب شد و پس از آن در سال 1965، سنگاپور از مالزي جدا شد و به كشوري مستقل تبديل شد . از قرن نوزدهم به بعد گروه هاي مهاجر به مالزي وارد شدند، مخصوصا چيني ها و هندي ها، باعث شد تا چهره مالزي از حالت يك دستي خارج شد و شامل تنوع بيشتري شد .

آشنايي با آداب و رسوم مردم مالزي

در مالزي رعايت برخي آداب كه در ادامه به آن اشاره مي كنيم . مسافرين تور مالزي آژانس آسمان آبي بايد به اين توجه داشته باشند كه قبل از ورود به خانه يا مكان هاي مذهبي مثل مسجد و يا هر پرستشگاه ديگري بايد كفش ها را درآورند . در هنگام ورود رعايت حجاب الزامي است .

در هنگام شادي و جشن ها نبايد از لباس رنگ سياه شود . همچنين نبايد بر سر افراد مخصوصا افراد سالخورده دست بكشند چرا كه نشانه بي نزاكتي است .

 

جشن هاي مرسوم در مالزي

جشن هاي سنتي در مالزي به چهار گروه اصلي كه متشكل از اقوام هندي ها، مالايو، چيني ها و نيز قبايل محلي مالزي شرقي كه مي توان گفت جمعيت مالزي را تشكيل مي دهند . اغلب جشن هاي سنتي در مالزي جنبه ي مذهبي دارند اما در مالزي رسم بر اين است كه بدون در نظر گرفتن نژاد يا مذهب در تمامي جشن هاي مهم شركت كنند .

جشن هاي مالزي كه شامل جشن هاي اسلامي مالزي، جشن هاي بودايي مالزي و جشن هاي هندوهاي مالزي است . همچنين جشن هاي مربوط به برداشت محصول در مالزي شرقي و جشن كادازان است .

 

جاذبه هاي گردشگري مالزي

از جاذبه هاي گردشگري مالزي كه سالانه مسافران بسياري را به سمت خود جذب مي كنند مي توان به موارد زير اشاره كرد .

تپه گنتينگ هايلند : كه تپه اقامتي مشهوري است و پر است از سرگرمي هاي تفريحي از جمله پارك هاي تفريحي ، هتل هاي بزرگ و خاص و نيز كنسرت ها و شب زنده داري هاي خاص است كه مسافران بسياري را به خود جذب مي كنند .

 

مسجد كريستال (كريستال ماسك ) معبدي است كه در ايالت كوالا ترنگانو قرار دارد و به علت عظمت و نيز منحصر به فرد و خاص بودن اين مكان افراد بسياري را به خود جذب مي كند . اين مسجد از فولاد ، كريستال و شيشه تشكيل شده است .

 

شهر بوكيت تينگي : اين شهر در فاصله نزديك و در مجاورت تپه حنتينگ هايلند قرار دارد و به همين دليل از توقفگاه هاي شهر است كه به اين مكان عظيم سفر مي كنند .

 

معبد باتو كيوز : اين معبد كه شامل يك مكان مقدس بسيار پيچيده است كه مجسمه هاي بلند هندوهاي آن يكي از مقصد هاي مهم زيارتي است . اين مكان به دليل مناظر و زيبايي هاي طبيعي كه دارد از مشهور ترين جاذبه هاي گردشگري مالزي است .

 

 

خريد سوغاتي در مالزي

صنايع دستي در مالزي از پديده هاي قديمي و اصيل است كه هنوز جايگاه پر ارزش خود را در ميان مردم حفظ كرده است  و نيز همگام با تكنولوژي مدرن رشد مي كند .

جواهرات و لوازم زينتي نيز در مالزي كه شامل گردنبندهاي مرواري، خلخال، دستبند، اجناس چرمي و ... درست شده اند .

ظروف سفالي در مالزي كه مي تواند شامل انواع گلدان، مجسمه، لوازم آشپزخانه و ساير ظروف تزئيني است .

لابو سايونگ كه كوزه اي ست سفالي شبيه به كدو حلوايي كه معمولا براي نگهداري آب از آن ها استفاده مي شود و استفاده از آنها در ايالت پراك رايج است .

بلانگا به ظرفي گرد با لبه ي پهن گفته مي شود كه اغلب به منظور پختن خوراك كاري از آن استفاده مي شود . مردم مالزي اعتقاد دارند كه كف ظرف، حرارت را به طور يكنواخت پخش مي كند .

صنايع دستي چوبي در مالزي به دليل برخورداري از جنگل هاي استوايي، شامل صنايع دستي چوبي بي نظيري است . از ميان وسايل تزئيني منزل مردم مالزي، صنايع دستي چوبي زيبايي كه عبارتند از قاب هاي چوبي كنده كاري شده به سبك مالايي قديم، دسته هاي خنجر، ظروف و جعبه هاي حكاكي شده ي چيني، مجسمه هاي استثنايي و عجيب، عصاهاي كنده كاري شده، ظروف آشپزخانه و وسايل چوبي و معطر حكاكي شده .

صنايع دستي فلزي در مالزي كه شامل اشياي برنجي و برنزي ست كه از قديم رايج است و در حال حاضر نيز استفاده مي شود . همچنين از ديگر صنايع فلزي  مالزي كه شامل وسايل تزئيني، گلدان، كتري، ظروف آشپزخانه، شمعدان، كاسه، آتشدان براي دود كردن عود و عنبر و نيز ابزار گلابگيري، تيغه ي چاقو، چراغ و زنگوله هاي بادي يا بادزنگ است .

صنايع دستي سرگرم كننده مالزي كه به منظور سرگرمي به كار مي روند، درباره مالزي و صنايع دستي سرگرم كننده مختلف است .

 

غذاهاي محلي در مالزي 

از جمله غذاهاي محلي كه مسافرين خوب تور مالزي لحظه آخري آژانس آسمان آبي مي توانند از آن استفاده نمايند مي توان به چمد مورد زير اشاره كرد .

ناسي لماك از محبوب ترين غذاهاي خياباني در مالزي است . ناسي لمك متشكل از شيره ي نارگيل، خمير ميگو، سس فلفل و خمير ميگو ست . اين غذا به دليل طبخ بخار پز از جمله غذاهاي سالم به شمار مي رود .

 

باتونگ ماي ساتاي به كباب هاي خوشمزه اي گفته مي شود روي آتش با سيخ هاي چوبي پخته مي شود . اين كباب متشكل از گوشت خوك، گوساله و بره تهيه مي شود . اين غذا به صورت سنتي و بر روي چوب ساقه هاي بامبو به سيخ كشيده مي شود . 

 

مسافران محترم آژانس آسمان آبي جهت آشنايي با قيمت تور كوالالامپور، تور لحظه آخري مالزي و تورهاي تركيبي مالزي مي توانند به وب سايت آژانس آسمان آبي  https://www.asemanabi.net مراجعه نمايند . 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۵:۳۸ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور لحظه آخري مالزي، جاذبه هاي گردشگري مالزي، آژانس مسافرتي،

با سفر به هند عشق و آرامش را با هم تجربه كنيد

 

هند سرزميني غني، پر تكاپو، از لحاظ سنت، رنگ و زبان است و بسياري از تضادهاي شگفت انگيز را شامل مي شود . هندوستان جايي ست كه دنياي سنتي و مدرن به هم مي رسند . امروزه صنايع دستي هند به مرحله صادرات و توليد انبوه رسيده و جايگاه مناسبي در بازارهاي بين المللي و جهاني به خود اختصاص داده است . از مهمترين ويژگي هاي صنايع دستي هند مي توان به پيوستگي و گستردگي آن در زندگي روزمره مردم است . صنايع دستي هند با بهره گيري از چوب، فلزات مختلف، سنگ، گل، شيشه و همچنين سراميك ساخته مي شود و اين سبب شده كه صنايع دستي هند در سبك جهاني معروف و شناخته شود . از مهمترين صنايع دستي هند كه مسافرين تور هند مي توانند به عنوان سوغات خريداري نمايند ظرف هاي دست ساز، پارچه بافي، تزئينات روي پارچه و ... است . 

 

معروف ترين جاذبه هاي گردشگري هند 

در هند مجموعه اي بي انتها از جاذبه هاي توريستي وجود دارد كه سالانه گردشگران بسياري را به سوي خود جذب مي كند . از بين انها به چند مورد زير اشاره مي كنيم .

 

معبد ويروپاكشا هند

 

معبد ويروپاكشا در شهر هامپي به عنوان مقبره اي كوچك ساخته شده است و تحت سلطه ي ويجاياناگارا تبديل شده به مجتمعي بزرگ. اين معبد از زمان ساخت مقبره ي كوچك تا كنون به طور ب يوقفه مورد استفاده قرار مي گيردو ان را به قديمي ترين معبد هندو تبديل كرده است .

 

 پارك ملي كانها

 

 

پارك ملي كانها از زيباترين مناطق زيست در آسيا و از بهترين مكان ها براي تماشاي ببر در هند است . جنگل هاي باشكوه بامبو از زيباترين قسمت هاي اين منطقه است .

 

تاج محل 

تاج محل، آرامگاهي در شهر آگرا است و جزو يكي از عجايب هفتگانه جديد در دنيا شناخته شده، بنايي مُجَلَّل و رمز عشق ابدي كه 3 قرن و نيم از قدمت آن مي‌گذرد. تاج محل آرامگاه «ارجمند بانو بيگم» ملقب به ممتازمحل همسر محبوب «شاه‌جهان» پنجمين پادشاه گوركاني يا مغولي هند بود . گنبد تاج محل چون نگين مي‌درخشدو به ارزش تاريخي اين بناي هنري مي افزايد.  تاج محل به فرمان شاه‌جهان براي ابرازعشق و علاقه خود به ممتاز محل ساخته شده است ، او از همسر خود خواست كه بعد از فوتش ازدواج مجدد نكند و براى او آرامگاهي زيبا بسازد.

 

هارماندير صاحب هند

 

اين معبد به عنوان معبد طلايي، مهم ترين جاذبه هاي توريستي هند و مهم ترين مكان مذهبي سيكها است . ساخت و ساز معبد در قرن 16 آغاز شد . اين معبد بسيار زيباست . هميشه مملو از هزاران نفر زائر از سراسر هند مي باشد .

 

 

غذاهاي محلي و آتشين هند

هر گردشگري به مكان هاي توريستي هند كه سفر مي كند از غذاهاي خوشمزه هندي بايد بچشد و از انها لذت ببرد . چند غذاي معروف هندي در اينجا بيان شده است .

 

مرغ كره اي هند

 

مرغ كره اي اولين بار در سال 1950 در دهلي طبخ شد و از غذاهاي محبوب هند به شمار مي رود . براي تهيه اين غذا به روغن زيتون، پياز، سير، زنجبيل، كره و پوره ي گوجه فرنگي و مرغ درسته نياز داريد . اين غذا به همراه نان و سالاد و يا كالي ( نوعي عدس سياه) مي توانيد ميل كنيد .

 

 

مرغ كبابي هند

 

مرغ كبابي غذايي ست كه هر كسي با خوردن آن براي يكبار هم كه امتحان كرده عاشق اين غذا شده است . اين غذا به شيوه سنتي در تنور و يا كوره پخت مي شود. تكه هاي مرغ را چندين ساعت در مخلوط ادويه هاي مختلف و ماست مي ريزند و بعد آن را كبابي مي كنند . اين غذا به رنگ نارنجي ست كه اين رنگ حاصل مخلوط زردچوبه و فلفل است. بوي اين غذا دودي ست كه بوي تحريك كننده اي است .

 

مرغ تكه اي با ادويه ماسلا

 

مرغ تكه اي غذايي تند از شمال هند كه ادويه آن به جز فلفل، از ادويه هاي ديگر هم تشكيل شده است . تيكا به معني تكه كردن و يا قطعه كردن است و مستقيما به شكل تكه اي مرغ ها اشاره دارد . تهيه اين غذا به همراه ماست، قارچ خرد شده ي تازه، سير له شده، سس مايونز، فلفل و آبليمو، مرغ سالمو ادويه ماسلا احتياج داريد . نوع كبابي آن به همراه كرمي شيرين كه بر روي آن ريخته مي شود. اين غذا را مي توانيد با نان پخته شده در تنور ميل كنيد .

 

مسافران محترم آژانس آسمان آبي جهت آشنايي با قيمت تور هند، تور لحظه آخري هند و تورهاي تركيبي هند مي توانند به وب سايت آژانس آسمان آبي   https://www.asemanabi.netمراجعه نمايند .

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۷:۵۳ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور لحظه آخري هند، جاذبه هاي گردشگري هند، آژانس مسافرتي،

كليساي بوم ژيزوس

كليساي بوم ژيزوس گوا (Basilica of Bom Jesus goa) كه به كليساي زاوير مقدس نيز شهرت دارد. جسد موميايي زاوير مقدس، اولين مبلغ مسيحيت در اين كليساي قرار دارد. سنگ بناي اين كليساي در  از سال ۱۵۹۴ ميلادي آغاز شده و در سال  ۱۶۰۵به اتمام رسيد.پيكر موميايي شده زاوير مقدس مُبلغ اسپانيايي در  يك تابوت شيشه اي و روي يك طاق بلند قرار دارد.

فرانسيس زاوير مقدس در سال ۱۵۴۲ وارد گوا شد و به مدت ۱۰ سال در اين شهر زندگي كرد و طي اين ۱۰ سال به كشورهاي ديگر مانند ژاپن، مالزي، اندونزي و سري لانكا نيز سفر كرد. او در راه رسيدن به چين، بيمار شد و در دسامبر ۱۵۵۲ در يك جزيره از دنيا رفت. فرانسيس قبل از مرگش وصيت كرده بود در هر كجاي دنيا كه فوت كرد، پيكرش را در گوا به خاك بسپارند.  بعد از گذشت چهار ماه از مرگ او،تابوت او را گوشودند و با جسد دست نخورده وي مواجه شدند.

 نكته جالب در مورد اين موميايي اين است كه بر اساس اعتقاد مردم محلي گوا، جسد فرانسيس موميايي نشده و به شكل طبيعي خود از پوسيدگي حفظ شده است. هر 10 سال يكبار نيز قبر وي را مي گشايند تا توريستها، جسد موميايي را از نزديك ببينند. اين كليسا با معماري خارق العاده اش از جاذبه هاي گردشگري گوا به شمار ميرود.جهت آگاهي از قيمت تور هند مي توانيد به وب سايت آژانس مسافرتي  آسمان آبي مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۲۲:۴۵ | rasoul soofi
كليساي بوم ژيزوس، تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر،

قلعه آلورنا Alorna Fort

قلعه آلورنا Alorna Fort  در قرن هفدهم ميلادي به دست ت بونسلس ساوانتوادي  ساخته شده كه در 30 كيلومتري شهر تاريخي ماپوسا واقع شده است و از جاذبه هاي گردشگري گوا به شمار مي رود.
قلعه آلورنا از سوي مهاجمان بمبئي، لشگركشيهاي متعددي را در طول تاريخ پر فراز و نشيب به خود ديده است. بر فراز برج هاي اين قلعه چشم اندازي بسيار ديدني و زيبا از رودها و زمينهاي سرسبز قابل مشاهده است كه گردشگران زيادي را براي ديدن اين دژ و چشم انداز اطراف به سوي خود مي كشاند.

در گذشته به اين اثر تاريخي ارزشمند اهميت زيادي داده نمي شد اما در پي سالهاي متوالي، اين قلعه تاريخي قديمي مورد بازسازي و مرمرت قرار گرفته و به شكل جديدي تغيير يافته است. هر چند كه اخير اين دژ مورد تعميير قرار گرفته ولي با استانداردهاي لازم يك بناي تاريخي تطابق زيادي ندارد.

 

جهت مطلع شدن از تور لحظه آخري هند مي توانيد با وب سايت  آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه شويد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۲۲:۰۷ | rasoul soofi
تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر، قلعه آلورنا Alorna Fort،

قلعه چاپورا Chapora Fort

قلعه چاپورا  Chapora Fort در ۱۰ كيلومتري شهر ماپوساMapusa  در بخشي از ايالت گوا واقع شده است و از اين قلعه به عنوان برج ديدباني براي مشاهد دشمنان استفاده مي شده است.قبل از اشغال گوا به دست پرتغاليها، اين محل جايگاه دژ عادل‌شاهيان بود، عادل‌شاهيان ايراني‌تبار بودند و به عبارتي نام اين قلعه بر گرفته از نام شاهپورا(Shahpura)  است. در طول قرون 17 و  18ميلادي دژ چاپورا در بين شاهان محلي هند و پرتغاليها دست به دست چرخيده است.در داخل اين دژ كليسايي بوده كه امروزه ديگر اثري از آن وجود ندارد. دروازۀ ورودي هم بسيار باريك و تنگ ساخته شده است و به نظر مي‌سد روي هر طرف از چهارسوي آن توپهاي جنگي قرار داشته كه البته امروزه اثري از آنها نيست.

تمام ديوارهاي دژ چاپورا گياهان هرزه روييده‌ كه متاسفانه تهديدي جدي براي ديوارها محسوب مي شوند. در دژ چاپورا نقش و نگار، كتيبه يا نمادهاي ديگر ديده نمي شود و فقط در بخشي از ديوار بيروني دو چليپا روي سنگ حكاكي شده، اما برجهاي ديده‌باني آن بسيار مورد توجه است.hين قلعه كه يكي از جاذبه هاي گردشگري گوا هند است در ميان توريستها محبوبت زيادي دارد چراكه صحنه‌هايي از يكي از فيلمهاي باليوودي به نام (Dil chahta Hai) در اين محل انجام شده است.

جهت دريافت اطلاعات از تور هند لحظه آخري مي توانيد به وب سايت آژانس مسافرتي آسمان آبي مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۲۱:۰۹ | rasoul soofi
قلعه چاپورا Chapora Fort، تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر،

شهر گوا در يك نگاه

براي گردشگران و مسافران ايران و ديگر كشورهاي جهان، بدون ترديد كشور هند يك مكان خاص در برنامه سفرهايشان است، حتي با وجود اينكه با كشورهاي جنوب شرقي و كشورهاي مانند تركيه يا امارات داراي موقيعت و شرايط متفاوت است. ديدني هاي هند مانند معبد ها و كاخهاي زيبا و ساحل .... بسيار زياد و خاص و متفاوت است.

يكي از شهرهاي ساحلي زيباي هندوستان، گوا است كه كاملا در آسيا مشهور است و همراه با شهر مدرن بمبئي از بهترين جاذبه هاي گردشگري هند محسوب مي شوند.

گوا در واقع يك شهر ايالتي- بندري است كه از نظر موقعيت جغرافيايي در قسمت جنوب غربي هند است كه بندر گوا و شهر قديم گوا، را در خود جاي داده است. طبيعت زيبا با وجود تپه هاي سبزرنگ، رودخانه، كشتزارهاي برنج، نخل ها يك منظره ديدني و شگفت انگيز به شهر داده است.

بزرگترين ساحل هاي تفريحي هند در گوا قرار دارند كه همين امر باعث شده در سال تعدادي بيشماري از گردشگرها  را به خود جذب كند. اين سواحل پهناور زيبا و درخشان هستند، به دليل 451 سالي كه دولت پرتغال در اين منطقه حكومت مي كرد،  شهرها و روستاهاي گوا از يك فرهنگ خاص برخوردار هستند . زماني كه به تور هند مي رويد حتما از اين مناطق ديدن فرماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۸:۴۰ | rasoul soofi
شهر گوا در يك نگاه، تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر،

موزه پرنس ويلز

در بين سالهاي ۱۹۰۴ و ۱۹۱۴، موزه پرنس ويلز يكي ديگر از جاذبه هاي گردشگري هند بنا شد كه با عظمت و شكوه و آثاري به ياد ماندني و تاريخي خود از گردشگران و مسافران پذيرايي مي كند.البته در اثناي جنگ جهاني اول به‌عنوان بيمارستان استفاده مي شد. اين آثار قابل توجه از دوران هاي مختلف تاريخ و هنر هند به همراه نمونه هايي از حيات وحش و آبزيان هندوستان مي باشد. اين موزه در ميانه باغي زيبا و چشمگير افتتاح شد و بعد از ورود پرنس ولز در سال 1905 ميلادي به هند، موزه پرنس ويلز ناميده شد. موزه پرنس ويلز بمبئي مجموعه اي از اشياء باارزش قديمي از دوران‌هاي مختلف تاريخ و هنر هند ، به همراه نمونه‌هايي از حيات وحش و آبزيان كشور پهناور هندوستان است.موزه پرنس ويلز بمبئي به لحاظ معماري بنا به سبك گوتيك و از سنگ بازالت ساخته شده‌است. براي اطلاعات بيشتر در رابطه با قيمت تور هند لحظه آخري و خدمات آن ها با آژانس مسافرتي آسمان آبي تماس حاصل فرماييد.

prance-vilz

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۷:۴۴ | rasoul soofi
موزه پرنس ويلز، تور هند لحظه آخر، تور لحظه آخز هند، قيمت تور هند، تور ارزان قيمت هند، تور هند،

تفريحات آبي گوا

گوا با وجودجاذبه هاي گردشگري  بيشمار يكي از زيبا ترين و هيجان انگيز ترين شهر هاي اين كشور است و طرفداران بسيار زيادي دارد. وجود سواحل زيبا كه اگر حتي يك بار آن را تجربه كرده باشيد محال است كه نخواهيد دوباره به گوا سفر كنيد. تفريحات آبي در گوا واقعا شگفت انگيز است و با وجود آبهاي زلال و سواحل شني و ماسه هاي طلايي براي ورزش هاي آبي بسيار مناسب است و مسافران تور هند مي توانند بهره مند شوند. با آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد تا در ادامه به جزييات تفريحات آبي در گوا بپردازيم و اماكن مختلف آن را معرفي كنيم.

ني بوردينگ

براي انجام ني بوردينگ بر روي يك تخته با زانو مي نشينيد و به كمك قايق موتوري بر روي آب ها كشيده مي شويد و اين يكي از هيجان انگيزترين و بهترين تفريحات آبي در گوا محسوب مي شود كه بدون در نظر گرفتن شرايط سني، مي توان اين تفريح را انجام داد. البته كه معمولا بزرگسالان در پي اين تفريح هستند. بهترين مكان براي آن سواحل تفريحي گوا، ساحل كندوليم، ساحل موبور و ساحل راجباگا مي باشد.

ni-bording

ويك بوردينگ

اين ورزش هم مانند ورزش قبلي است فقط با اين تفاوت كه در ويك بوردينگ به جاي نشستن بر روي تخته بايد روي آن ايستاد و نيازي نيست كه بر روي تعادل زيادي تمركز كنيد. معمولا اين ورزش را در حد فاصل ماه اكتبر تا مي  (مهر تا ارديبهشت) انجام مي دهند و مانند ني بوردينگ و  بهترين مكان براي انجام اين كار ساحل كندوليم، ساحل مابور و ساحل راجباگا مي باشد.

wake-bording

قايق سواري و كاياكينگ
براي قايق سواري روي آب هاي بسيار زلال در گوا و پارو زدن در ميان جنگل هاي كرنا، تالاب ها و خليج هاي كوچك كاياكينگ را به شما مسافران عزيز پيشنهاد مي كنيم! كاياكينگ يكي از مفرح ترين تفريحات آبي در گوا است و بهترين زمان براي آن اكتبر تا مي (مهر تا ارديبهشت) است. براي انجام كاياكينگ مي توانيد به ساحل پالولم، ساحل دونا پائولا و ساحل هولانت برويد. اين قايق ها گنجايش دو نفر را دارند قايق ها داراي دو صندلي جلو و عقب هستند.

ghayegh

باد سواري

اين ورزش هيجايي و جالب تلفيقي از دو حركت موج سواري و بادبان راني است و  براي انجام آن بر روي تخته اي مي ايستيد و بادي كه به بادبان مي خورد باعث حركت شما مي شود. براي انجام اين ورزش بهترين زمان ژانويه تا مارس (دي تا اسفند) و بهترين مكان ساحل دونا پائولا، ساحل بوگمالو، ساحل باگا مي باشد. پيشنهاد مي كنيم اگر قرار است به سراغ اين تفريح آبي برويد صبح زود را انتخاب كنيد زيرا نسيم دريا ملايم تر است و هم چنين ترجيحا در روزهاي باراني براي اين ورزش به دريا نرويد.

bad-savari

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۷:۰۲ | rasoul soofi
تفريحات آبي گوا، تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر،

غواصي در هند

يكي از هيجان انگيز ترين كارهايي كه مي توان چه در كشور خود و چه در مسافرت انجام داد، غواصي است. غواصي يكي از لذت بخش ترين و در عين حال آرامش دهنده ترين كارها است زيرا با دنياي زير آب كاملا آشنا مي شويد و مي توانيد جانوران آبزي و گياهان را مشاهده كنيد. حتي مي توان گفت وارد دنياي جديدي مي شويد. يكي از كشورهايي كه به اين امر مي پردازد هند است. درست است كه هند با جمعيت فراوانش رتبه دوم در جهان را دارد اما با جزاير و سواحلي كه دارد براي تفريح و گشت گذار خدمات فراواني را به گردشگران هند ارائه مي دهد. با آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد تا جاذبه هاي تور ارزان قيمت هند بيشتر آشنا شويد.

ghavasi-dar-hend

جزيره هولاك، آندامان و نيكوبار

از مهم ترين علت سفر به جزيره هولاك غواصي در آب هاي حيرت انگيز آن است. فصل ايده آل براي رفتن به آندامان از آوريل تا دسامبر است. در آب هاي اين جزيره جانوران آبزي بسياري وجود دارد كه آن را بهشتي براي بازديد كنندگان  و غواصان كرده است. از ديگر جاذبه هاي گردشگري معروف براي غواصي در ناحيه آندامان، جزيره بيل و ساحل فيل مي باشند.

جزيره كدمات، لاكشادويپ

از ديدن جانوراني مثل سفره ماهي، خرچنگ،  لاك پشت هاي مختلف،  انواع صخره هاي مرجاني و ماهي ها در آب هاي جزيره لاكشادويپ بهره مند شويد. جزيره كه مشهور به داشتن سواحل سفيد و آب هاي زلال است. بهترين فصل غواصي در اين جزيره بين نوامبر تا مارس است، پس اگر به دنبال جايي خاص براي غواصي اي خاطره انگيز هستيد براي سفر به گوا آماده شده و به جزيره كدمات برويد. جزاير بانگارام و آگاتي هم براي فعاليت هاي غواصي بسيار مناسب هستند.

gahvasi-dar-hendd

جزيره نتراني، ايالت كارناتاكا

قلب غواصي هند، در شهر گوا مي باشد، جزيره نتراني كه مناظري حيرت انگيز از موجودات آبزي و ماهي هاي مختلف  را به نمايش گذاشته است و در زلالي آب نيز مي توان شاهد تمام موجودات درون آب بود. بهترين زمان براي سفر به آن از اكتبر تا آوريل است و غواصي در اين منطقه خالي از لطف نيست و اكثر كساني كه با تور گوا سفر كرده اند از غواصي در اين آب ها بي نصيب نمانده اند.

ساحل تاركارلي، ايالت مهاراشترا

فصل غواصي در ساحل تاركارلي از اكتبر تا مارس است و همه فعاليت هاي آبي در اين محل از ساعت 9 صبح شروع و تا ساعت 4 عصر ادامه دارد. ساحل تاركارلي كه در منطقه سيندهودورگ ايالت مهاراشترا قرار دارد يكي از جذاب ترين مكان هاي غواصي در هند و محلي عالي براي رو به رو شدن با موجودات آبزي حيرت آور است. دلفين، نهنگ، گياهان استوايي رنگارنگ و ماهي ها در آب هاي زلال آن زندگي مي كنند و به همين دليل است كه افراد زيادي از سراسر هند براي غواصي به اين محل مي آيند.

ghavaasi-dar-hend

آراويندز وال(Aravinds wall)، شهر پونديچري

از ديگر مناطق جالب براي غواصي آراويندز وال است كه در طول غواصي در آب هاي آن موجوداتي از قبيل وال، شير ماهي، مار ماهي، سفره ماهي و مارهاي آبي را مشاهده خواهيد كرد. بهترين زمان براي غواصي دراين محل از ژانويه تا ژوئن و اواخر سپتامبر تا نوامبر است. پيشنهاد مي شود در سفر به هند حتما به غواصي در يكي از مكان هايي كه توضيح داده شده سفر كنيد و لذت ببريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۶:۱۱ | rasoul soofi
غواصي در هند، تور هند، تور ارزان قيمت هند، قيمت تور هند، تور لحظه آخز هند، تور هند لحظه آخر،

ساحل پالولم

معمولا كساني كه تور هند را براي سفر بر مي گزينند بيشتر از هر مساله اي اهميت زيادي به جاذبه هاي گردشگري هند مي دهند. زيرا اين جاذبه هاي متنوع و زيبا براي همه رده هاي سني مناسب است. هند كه داراي چندين شهر است و دومين كشور جهان از نظر جمعيت است سواحل بسيار زيبايي دارد كه بسياري از گردشگران را به خود جذب مي كند. از مهيج ترين جاذبه هاي گردشگري تور هند، ساحل پالولم است.

ساحلي كه با صخره هاي چشم نواز و جزاير متعدد اطراف آن در جنوب غربي گوا قرار گرفته است و ۱٫۵كيلومتر وسعت را در بر گرفته و يكي از بزرگ ترين مجموعه ها براي تفريحات آبي هم چون قايق سواري، شنا، ماهيگيري و …مي باشد.رستوران هاي متعددي در ساحل شني پالولم گوا با سرو غذاهاي متنوع از مهمانان و مسافران تور گوا پذيرايي مي كنند كه توسط درختان نخل زيبا و بامبو ساحلي احاطه شده اند و نسبت به بقيه سواحل هندوستان خلوت تر اما گرانتر هستند.

sahel-palolm2

 جنگل هاي اطراف اين ساحل كه داراي مراتع سرسبز و بكري هستند نيز از جاذبه هاي توريستي گوا به حساب مي آيند و چشم هر بيننده اي را به خود خيره كرده اند. در فصل بهار اين سواحل بهترين گزينه براي گذراندن اوقات فراغت هستند. براي رزرو هتل و برنامه ريزي براي سفر به هند با همكاران ما در آرزوي آسمان آبي تماس برقرار فرماييد.

گزينه هاي متعددي براي صرف غذا وجود دارد. در اين ساحل زيبا مي توان انواع ورزش هاي آبي را انجام داد. اين منطقه نسبت به ديگر مناطق كشور كمي گران و نسبتاً شلوغ است، اما كماكان نسبت به خيلي از سواحل ديگر كشور، خلوت تر است.

sahel=palolem

ادامهـ مطلبـ
| ۱ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۳:۱۵:۲۸ | rasoul soofi
ساحل پالولم، تور هند لحظه آخر، تور لحظه آخز هند، قيمت تور هند، تور ارزان قيمت هند، تور هند،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 2
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان