آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

شهر باستاني افسوس كوش آداسي

خرابه هاي باقي مانده از شهر تاريخي افسوس يكي از ارزشمندترين و بزرگ‌ترين مجموعه‌هاي بباقي مانده از زمان امپراطوري رم شرقي و يوناني‌هاي باستان در كشور تركيه مي باشد. اين اثر در سه كيلومتري قسمت جنوبي شهرك سلجوق در حدود هفتاد كيلومتري  ازمير و حدودا بيست كيلومتري كوش آداسي واقع شده است ، از همين رو گردشگران و مسافران تور كوش آداسي به راحتي مي توانند به آنجا دسترسي پيدا كنند . جهت آشنايي بيشتر با اين بناي تاريخي آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

افسوس يكي مهمترين شهرهاي آسياي كوچك دز زمان گذشته بوده است و قدمت آن به ۵۰۰۰ هزار سال قبل از ميلاد بر ميگردد.  شهر افسوس در قرن يكم پيش از ميلاد مسيح با ۲۵۰۰۰۰ جمعيت در رتبه دومين شهر بزرگ جهان بشمار مي آمد. در افسوس وسايل و آثار  زيادي از دوران هاي مختلف زندگي بشر به مخصوصا دوران نوسنگي يافت شده است .

شهر افسوس امروزه ديگر به ويرانه تبديل گشته است ولي بخاطرگذشته‌ي تاريخي و بناهايي كه هنوز دارد انتخاب اصلي براي توريستها و مسافران تور تركيه است .

روايت هاي زيادي از سندهاي و مدارك پيدا شده در شهر افسوس بيانگر ارزش معنوي و فرهنگي اين شهر است. از جمله يكي از آثار تاريخي و معروف ، بناي قديمي كتابخانه مي باشد كه در سال ۱۲۵ ميلادي به وسيله  «ژوليوس آكويلا سلسوس» براي گراميداشت پدر خود بنا شد و پس از آن  با همين نام معروف شد.

 خانه‌ي قديمي حضرت مريم نيز كه در اواخر عمر در آن زندگي مي‌كردند به ارزش هاي شهر افسوس  افزوده است. گردشگران و افرادي را  خواهيد ديد كه در حال روشن كردن شمع بر روي ديوارهاي بيرون خانه و در حال نوشيدن آب از چشمه‌ي آرزوها هستند. در شهر افسوس ستون‌هاي سنگي بزرگي ، باقي مانده از ديوارهاو ميدان بزرگي كه جهت نبرد گلاديتانورها بوده را مي توانيد مشاده كنيد .

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۸:۵۱ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور، تور كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، شهر باستاني افسوس كوش آداسي،

غواصي در كوش آداسي

از شهرهاي توريستي كه امروزه نظر خيلي از گردشگران و مخصوصا مسافران تور تركيه را به سوي خود جذب كرده است شهر كوش آداسي ميباشد كه به دليل وجود  جاذبه هاي توريستي و طبيعت زيبايي كه دارد  ميزبان توريستهاي زيادي در طول سال است . براي غواصي كردن مهم نيست بلد نباشيد يا مبتدي باشيد و اصلا فرقي هم نمي كند كه حرفه اي باشيد در محل به شما آموزش هاي مورد نياز  را مي دهند و بر طبق ميزان مهارت شما درجه غواصي براي شما را اعلام مي كنند كه غواصي نمايشي براي اشخاص مي باشد كه تاكنون اين تجربه را امتحان نكرده اند و براي افرادي كه حرفه اي تر هستند غواصي همراه با قايق مي باشد كه تور آن شامل بازديد از كشتي هاي غرق شده، صخره هاي زير آب، غار و غواصي هاي شبانه مي باشد كه يك راهنماي حرفه اي و كاربلد با همراه گروه غواصي مي شود. براي آشنايي بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

ساحل مرجاني و زلال شهر كوش آداسي ، امكان غواصي در كف دريا و مشاهده ماهي‌هاي زيبا دريا را مي‌دهد. غواصي در اين شهر بهترين راه كشف شگفتيهاي درياي اژه است. درياي اژه به طور چشمگيري شفاف و صاف است و در حالت عادي هم ماهي‌ها و مرجان‌هاي كف دريا كاملا مشخص هستند. اسكله‌هاي غواصي كه در كوش آداسي وجود دارند بيشتر در قسمت مرجاني ساحل كوش آداسي ايجاد شده‌اند. ماهي‌هاي زيبا كه در غواصي در كوش آداسي مي‌توانيد تماشا كنيد در اين بخش از ساحل خيلي راحت ديده مي‌شوند و ارتفاع آب در بخش مرجاني ساحل به اندازه اي مي باشد كه غواصي در شهر كوش آداسي امكان پذير است.

افراد مي توانند براي غواصي كردن به اسكله هاي مشهور اين شهر مانند اسكله آكوا آدابانكو بروند.  اين اسكله براي افرادي است كه در اين زمينه حرفه اي هستند و نيازي به آموزش ندارند. غواصي در درياي اژه با گذشتن از ساحل مرجاني و رفتن به كف دريا و مشاهده ماهي ها ، تفريحي پرهيجان است. هچنين  اين امكان وجود دارد كه با اقامت در برخي از هتل هاي 5 ستاره كوش آداسي ،در كلاس هاي آموزشي غواصي اين تخصص را ياد بگيريد.

براي رزرو تور كوش آداسي مي توانيد به سايت آژانس هواپيمايي آسمان آبي مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۱۷:۵۹ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، رزرو تور كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، غواصي در كوش آداسي،

ساحل بانوان كوش آداسي

شهر كوش آداسي از جمله بندرهاي مديترانه است كه در تركيه محبوبيت زيادي دارد و  به خاطر وجود مركز خريدهاي مناسب و انواع تفريحاتي  كه مختص به آفتاب ، دريا و تفريحات شاد و مفرح است مشهور شده، همين امر سبب شده كه تور ارزان قيمت كوش آداسي در ميان گردشگران اروپا حسابي محبوب شود. در ادامه همراه آژانس آرزوي آسمان آبي باشد تا با يكي ديگر از نقاط ديدني كوش آداسي آشنا شويد.

شهر كوش آداسي در فصل گرما به خطر وجود  هتلهاي كنار ساحل ، پر از جمعيت مي شود كه يكي از اين منطقه ها ساحل بانوان كوش آداسي است كه در فاصله 2 كيلومتري از شهر واقع است و در كوش آداسي يكي از محبوب ترين نوار ماسه اي است كه اطراف شهر وجود دارد است. اين ساحل در تركيه به نام Kadınlar Denizi و يا Lady Beach  نيز شناخته مي شود.

در ساحل بانوان ورزش هاي آبي مختلفي براي شاد و فعال كردن افراد  قرار دارد و همچنين كافه هاي بسياري وجود دارد كه وقتي گرسنه مي شويد مي توانيد به اين كافه ها برويد و همچنين اگر دوست داشته باشد مي توانيد چتر و صندلي آفتاب اجاره كنيد.

ساحل بانوان در فصل تابستان از وجود گردشگران و خانواده ها حسابي شلوغ مي شود و مملو از جمعيت كه در روزهاي وسط هفته نسبتاً خلوت تر است.

اگر فردي هستيد كه به تفريحات آبي مثل اسكي روي آب يا جت اسكي، چتر بازي با قايق موتوري و ... علاقه داريد ساحل زيباي بانوان بهترين انتخاب براي شما براي لذت بردن از اين تفريحات خواهد بود . در زمان گذشته فقط خانم ها اجازه داشتن به اين ساحل بروند اما امروزه ديگر اين قانون وجود ندارد و همه افراد مي توانند از ساحل بانوان استفاده كنند و از اين جاذبه گردشگري كوش آداسي لذت ببرند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲:۱۰ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، تور ارزان قيمت كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، ساحل بانوان كوش آداسي،

مسجد عيسي بيگ كوش آداسي

در سفر به كشور زيباي تركيه و به خصوص شهر كوش آداسي، يكي از شهرهايي كه مورد توجه گردشگران دوستار تاريخ قرار مي گيرد، شهر سلجوك مي باشد كه در استان ازمير قرار گرفته است و داراي آثار باستاني فراواني از دوره هاي يونان باستان، سلجوقيان و عثماني مي باشد. اگر در تور لحظه آخري كوش آداسي خود سري به شهر باستاني افسوس زديد، فراموش نكنيد سري هم به مسجد عيسي بيگ در شهر سلجوك بزنيد. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با اين مسجد بيشتر آشنا شويد.

مسجد عيسي بيگ كه در زبان تركي با نام عيسي بِي جامي شناخته مي شود، در سال 1375 ميلادي و به دستور آيدين اوغلو عيسي بيگ ساخته شده است. مسجد عيسي بيگ كوش آداسي يكي از قديمي ترين و مهم ترين بناهاي باقي مانده از ملوك ‌الطوائف تركمن در آسياي كوچك مي باشد و در معماري آن مي توان نشانه هاي گذر از دوران سلجوقي به عثماني را ديد. اين بنا در دامنه هاي كوه آياسلو و توسط معمار شَملي ديموش كولدو علي ساخته شده است.

مسجد عيسي بيگ داراي دو گنبد و يك مناره مي باشد و در ساخت آن از موادي مانند سنگ، آجر و سنگ مرمر استفاده شده است و بر روي برخي از ديوارها مي توانيد كتيبه ها و اشكال هندسي را ببينيد كه به شكل زيبايي حكاكي شده اند. در طول تاريخ اين مسجد چندين بار تخريب شده است و در قرن 19 از آن به عنوان كاروانسرا استفاده مي شده است. نقشه و طرح مسجد بر اساس مسجد جامع شهر دمشق مي باشد و داراي دو ورودي اصلي در شرق و غرب مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۲:۲۷ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، تور لحظه آخري كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، مسجد عيسي بيگ كوش آداسي،

كاروانسراي اوكوز محمد پاشا كوش آداسي

كوش آداسي به معناي جزيره پرنده، شهري زيبا و ساحلي است كه زيبايي ها و معماري تاريخي آن منحصر به فرد مي باشد. اين شهر زيبا علاوه بر طبيعت زيبا و جاذبه هاي تفريحي و طبيعي اش، داراي بناهاي تاريخي بسياري نيز مي باشد كه مي تواند براي گردشگران جذاب و ديدني باشد. در ادامه مطلب آرزوي آسمان آبي شما را با يكي از اين بناهاي تاريخي، يعني كاروانسراي محمد پاشا آشنا مي كند، پس با ما همراه باشيد.

كاروانسراي اوكوز محمد پاشا در سال 1618 و به منظور رونق تجارت دريايي شهر ساخته شده است. معماري آن به سبك عثماني و بسيار منحصر بفرد است. اين بنا داراي حياطي مستطيل شكل و مجزا مي باشد كه بوسيله يك رواق جدا شده اند. ساختمان كاروانسراي اوكوز محمد پاشا كوش آداسي در دو طبقه و با دو درب ورودي از سمت شمال و غرب ساخته شده است. كاروانسراي محمد پاشا، در مركز شهر كوش آداسي و مقابل اسكله كوش آداسي واقع شده است و در مسير خيابان اصلي و بازار شهر مي باشد. اين كاروانسرا به دستور محمد پاشا يكي از فرمانروايان عثماني ساخته شد كه در آن زمان به عنوان فرماندار مصر و وزير اعظم حكومت عثماني خدمت مي كرد.

پس از سال ها از زمان ساخت اين كاروانسرا، در سال 1618 ، ساختمان آن بازسازي شد كه تا پيش از اين، به عنوان قلعه اي براي دفاع از دشمن از آن استفاده مي شده است، تا سال 1955 كاروانسراي محمد پاشا توسط تجار مورد استفاده قرار مي گرفت. اداره بازسازي كشور تركيه در سال 1955 مباني بازسازي اين كاروانسرا را تصويب كرده و نتيجه آن بازسازي هتلي جديد بود كه هم اكنون در كوش آداسي يكي از جالب ترين مكان هاي براي گردشگران تور ارزان كوش آداسي شده است.

كاروانسرا به صورت مبله بوده و كليه نيازهاي مسافران را بر طرف مي سازد. در حالي كه معماري دو طبقه آن به همان صورت باقي مانده است فضاي داخلي كاروانسرا نوعي فضاي عرفاني است و حياط بزرگ آن نيز به سبك معماري عثماني طراحي شده است.26اتاق 55 اتاق خواب 1 مجموعه با تمامي امكانات و اينترنت بي سيم در تمام اتاق ها امكان اقامت در اين كاروانسرا را براي مسافران راحتتر كرده است. همچنين رستوران كاروانسرا در فضايي باز واقع شده است كه مي توانيد براي صرف تمام وعده هاي غذاييتان به انجا رفته و يا با يك پياده روي كوتاه خود را به كافه و رستوران هاي نزديك كاروانسرا برسانيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۰:۰۲ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، تور ارزان كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، كاروانسراي اوكوز محمد پاشا كوش آداسي،

قلعه گوورجين كوش آداسي

كوش‌ آداسي كه به معناي جزيره‌ پرنده است، در 71  كيلومتري شهرستان مركزي استان آيدين تركيه و در نوار ساحلي منطقه‌ اژه واقع شده‌ است. كوش آداسي، توسط مردماني كه در 3000 سال قبل از ميلاد مسيح از فلات مركزي آناتولي به اين مكان مهاجرت كرده‌اند پايه ريزي شده‌است و داراي بناهاي تاريخي بسياري مي باشد كه هر گردشگري را به خود جذب مي كنند، از اين بناهاي تاريخي مي توان به قلعه گورجين كوش آداسي اشاره كرد كه در ادامه آرزوي آسمان آبي شما را بيشتر با آن آشنا مي كند.

گوورجين نام يك قلعه قديمي در كوش آداسي مي باشد كه قدمت آن به سال 1770 بازميگردد. اين قلعه در يك جزيره كوچك در دريا ساخته شده كه به وسيله يك خيابان به ساحل متصل مي شود. در زمان قيام مورا اين قلعه توسط عثماني ها، بعنوان يك كلانتري و بدستور بارباروس خيرالدين پاشا ساخته شد. بر روي دروازه قلعه كتيبه اي وجود داشت كه امروزه از بين رفته و در برج شمالي كتيبه اي ديده مي شود كه متشكل از چهار خط مي باشد و تاريخ آن به 1826 ميلادي مي شود. ما به شما پيشنهاد مي كنيم در تور كوش آداسي خود حتما از اين بناي زيبا ديدن فرماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۹:۳۳ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور، تور كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، قلعه گورجين كوش آداسي،

غار سرتلانيني كوش آداسي

كوش‌آداسي كه به معناي جزيره‌ پرنده است، در ۷۱ كيلومتري شهرستان مركزي استان آيدين تركيه و در نوار ساحلي منطقه‌ اژه واقع شده‌ است. اين شهرستان از شمال با سلجوق و پاموجاك و از جنوب با شبه‌جزيره‌ ديلك همسايه‌ است. كوش آداسي داراي جاذبه هاي گردشگري متعددي مي باشد كه مي تواند هر گردشگري را از سراسر دنيا به خود جذب كند. يكي از اين جاذبه ها غار سرتلانيني كوش آداسي مي باشد كه در شهرستان كاراجاسو تركيه در بين روستاهاي يوكاري چام آداسي و نارلي گديك قرار دارد، اما بدليل نزديك بودن به كوش آداسي، از جاذبه هاي اين شهر نيز بشمار مي رود. در ادامه با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا شما را بيشتر با اين جاذبه زيبا آشنا كنيم.

طول كلي غار 348 متر است كه 148 متر آن، شامل سالن اصلي مي شود. در ابتدا بايد از يك دهانه بسيار تنگ وارد غار شويد اما پس از طي مسافتي 4 تا 5 متري به فضايي باز و ديدني مي رسيد، البته كه اين غار كاملا خشك و بدون آب مي باشد و در سراسر آن بايد پياده راه برويد و در اتاق هاي داخل سالن اصلي، استالاگميت و استالاگتيت و ستون هاي زيبا را از نزديك مشاهده كنيد. به طور كلي دماي داخل غار نسبت به بيرون، خنك تر اما مرطوب تر مي باشد. يكي از عميق ترين نقاط اين غار حدود 32 متر است.

جهت اطلاع از قيمت تور كوش آداسي مي توانيد با همكاران ما در ارتباط باشيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۸:۰۸ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، قيمت تور كوش آداسي، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، غار سرتلانيني كوش آداسي،

بازارهاي كوش آداسي

در سال هاي اخير سفر به كشور تركيه و شهرهاي مختلف آن نزد ايرانيان بسيار محبوب شده است. يكي از اين شهرها كه به دليل دارا بودن سواحل و طبيعت زيبا بين گردشگران محبوب مي باشد، شهر كوش آداسي است. كوش آداسي يا همان جزيره پرنده بغير از طبيعت زيبا، داراي بازارها و مراكز خريد متعددي نيز مي باشد كه همين امر سبب شده تا بتواند تبديل به مقصدي مهم براي سفر شود. در ادامه آرزوي آسمان آبي قصد دارد شما را با بازارهاي شهر كوش آداسي بيشتر آشنا كند تا قبل از سفر به اين شهر زيبا تا حدودي با آنها آشنا شويد.

 

بازارچه هاي محلي كوش آداسي

از مهمترين بازارهاي هر شهر مي توان به بازارچه هاي محلي اشاره كرد كه در آنها علاوه بر خريد، مي توانيد با فرهنگ و سبك زندگي مردم آن منطقه نيز آشنا شويد. در اين بازارچه ها اغلب فروشنده ها قيمت هاي بالاتري را به توريست ها مي دهند كه شما بايد با آنها چانه بزنيد تا بتوانيد كالا را با قيمت واقعي آن خريداري كنيد. اين بازارچه ها اغلب بسيار شلوغ و پر رفت و آمد هستند و در روزهاي مختلف، در مناطق مختلف برگزار مي شوند. اجناس تقلبي نيز در بازارهاي كوش آداسي به وفور به چشم مي خورند كه با قيمت هاي باورنكردني به فروش مي روند. 

 

بازار بزرگ كوش آداسي

بازار قديمي كوش آداسي اگرچه شبيه به خيلي از بازارهاي تركيه نيست، اما براي خريد مي تواند گزينه خوبي باشد. در اين بازارهاي تعداد زيادي مغازه كوچك در محيطي كوچك كنار هم قرار گرفته اند كه فضاي مناسبي را براي خريد فراهم آورده اند. در روزهاي تابستان و زمان هايي كه شهر ميزبان توريست هاي بسياري است، قيمت اجناس در اين بازار افزايش مي يابد.

 

مغازه هاي كوش آداسي

براي تجربه لذت خريد در شهر كوش آداسي حتما لازم نيست تا به مراكز خريد لوكس و يا بازارهاي شلوغ برويد. در كوچه و خيابان هاي شهر نيز مي توانيد از مغازه ها و فروشگاه هاي مختلف اجناس را با قيمت مناسب تهيه كنيد. اين فروشگاه ها بهترين گزينه براي خريد سوغاتي، صنايع دستي و محصولات چرمي مي باشند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۸:۲۳ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، تور، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، بازارهاي كوش آداسي،

موزه باستان شناسي آنتاليا

تركيه كشوري است كه به دليل وجود جاذبه هاي توريستي و تاريخي بسياري كه دارد و همچنين امكانات تفريحي خوبي كه ارائه مي دهد در سال درصد بالايي از گردشگران را به سمت خود جذب مي كند . شهر آنتاليا يكي از شهرهاي توريستي و محبوب اين كشور مي باشد كه يكي از قطب هاي گردشگري در تركيه به شمار مي آيد. در اين شهر موزه هاي متعددي وجود دارد كه در اين مطلب به يكي از آنها اشاره مي كنيم، براي آشنايي بيشتر همراه با آرزوي آسمان آبي باشيد.

موزه باستان شناسي ، از مشهورترين موزه هاي موجود در آنتاليا  و درليست مهمترين موزه هاي اين شهر مي باشد، شما مي توانيد ارزشمندترين باقي مانده هاي خرابه ها از شهرهاي قديمي آناتولي را مشاهده كنيد كه براي گردشگران و مسافران تور ارزان قيمت آنتاليا كه مي خواهند اطلاعات خود را در مورد تاريخ و فرهنگ چندين هزار ساله اين كشور كامل كنند ، بسيار حائز اهميت مي باشد.

داخل موزه باستان شناسي آنتاليا چهارده اتاق نمايش وجود دارد كه از مهمترين آنها مي توان به گالري خدايان و گالري Sarcophagus اشاره كرد ، همچنين در اين موزه اشياء تاريخي و ديدني كه متعلق به تاريخ 2500 ساله آناتولي عصر حجر و دوران روم باستان و حكومت عثماني است به چشم مي خورد.

موزه باستان شناسي در منطقه اي به نام كنيالتي كه با مركز شهر آنتاليا حدود 1.5 كيلومتر فاصله دارد واقع شده است و از مكان هاي توريستي آنتاليا مي باشد كه خيلي هم پربازديد است. ساعت كار در اين موزه از سه شنبه تا يكشنبه بين ماههاي آوريل و اكتبر از 9:00 الي 19:30 مي باشد و در بين ماههاي نوامبر تا مارس 8:30 الي 17:00 مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۸:۲۲ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور ارزان قيمت آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، موزه باستان شناسي آنتاليا،

آبشار دودن آنتاليا

آبشارهاي دودِن يكي از آبشارهاي زيباي كشور تركيه و از جاذبه هاي توريستي اين كشور هستند كه خيلي هم معروف هستند و از دو آبشار هايي هستند كه از هم فاصله دارند. اين آبشارها از رودخانه اي به همين اسم منشا ميگيرند و در آخر هم به درياي مديترانه ريخته مي شوند. براي آشنايي بيشتر با اين آبشارهاي زيبا آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

آبشارهاي دودن به 2 قسمت بالايي و پاييني تقسيم شده اند كه ، آبشارهاي بالايي در محدوده شهر آنتاليا است و تا مركز شهر حدود 14 كيلومتر فاصله دارد و داراي 15 متر ارتفاع و 20 متر عرض مي باشد. اين آبشار بالايي در داخل پاركي قرار گرفته است كه براي ورود به آن بايد هزينه اي را پرداخت كنيد. داخل پارك ميز و نيمكت هاي وجود دارد كه گردشگران و مسافران تور آنتاليا مي توانند چند ساعتي را به گردش و تفريح بپردازند.

آبشار پاييني دودن جايي قرار گرفته كه براي رفتن به آن بايد داخل طبيعت شد و در ادامه رودخانه دودن حركت كرد و از بين غارهاي جذاب و جانوران گذشته و در آخر هم در نزديكي ساحل لارا به اين آبشار رسيد. در اين محل آبشارهايي وجود دارد كه ارتفاع آنها به 40 متر مي رسد كه با غرش و منظره اي فوق العاده اي را زماني كه وارد درياي ميترانه مي شود خلق مي كند كه همين امر سبب شده در سال توريستها و علاقه مندان زيادي به تور لحظه آخري آنتاليا  از اين جاذبه توريستي ديدن كنند.

داخل پارك وقتي كه به اين آبشار مي رسيد در پايين آن غاري است و به دليل اينكه در كنار رودخانه قرار دارد درصد زيادي املاح خام و سنگ توف داخل روخانه دودن است. غار آرزوها در پشت آبشار دودن قرار گرفته است و زماني كه به داخل غار مي نشينيد مي توانيد حجم عظيمي از آب آبشار را از نمايي متفاوت تماشا كنيد و لذت ببريد.

فاصله بين آبشارهاي بالايي و پاييني دودن هشت كيلومتر مي باشد كه هنگام گردش در بين اين دو آبشار جذابيت هاي زيادي را مشاهده مي كنيد و بايد از ميان جنگل عبور كنيد و در قسمتي از راه غار نوردي كرده و حيوانات را مشاهده كنيد. وقتي كه داخل پارك مي شويد كافي است تا پلكان داخل پارك را برويد و به وسيله ي آن وارد دره شويد كنار رودخانه دودن مي رسيد . با گردش داخل دره چشمه هاي آب شفافي مي بينيد كه آن ها نيز داخل رودخانه مي ريزند 

 آبشار دوم دودن كه با گذشتن از يك راه صخره اي، داخل درياي مديترانه ميريزد ،كالپوزكالديران نام دارد  كه امروزه اطراف آن پاركي بنا شده است كه دودن نام دارد و يك محل عالي براي تفريح و خوش گذراني مي باشد . راه ديگر براي ديدن دومين آبشار دودن آنتاليا، قايق سوار در درياي مدريترانه است كه از اسكله آنتاليا قايقي اجاره كرده و مي توانيد تا نزديكي اين آبشار برويد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۹:۴۹ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور لحظه آخري آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، آبشار دودن آنتاليا،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 29
بازديد ديروز : 3
بازديد كل : 9508
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان