آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

شهربازي دنياي برف آنتاليا

آنتاليا شهري است كه نزد عموم مردم خيلي  محبوب شده و تور آنتاليا به دليل هزينه كم نسبت به تورهاي ديگر و كوتاهي مسافت به ايران و موقعيت جغرافيايي كه دارد باعث شده كه طرفداران زيادي پيدا كند بخصوص در ايران .

در آنتاليا جاذبه هاي گردشگري و مكان هاي ديدني زيادي وجود دارد كه لحظاتي خوبي را براي شما فراهم ميكند و مي توانيد از سفر خود با تفريحات كنار ساحل و گشت و گذار و خريد كردن  لذت ببريد.

شهربازي دنياي برف يكي از جاذبه هاي گردشگري آنتاليا است. همراه آرزوي آسمان آبي باشيد تا اين شهربازي را بيشتر بشناسيد.

شهربازي دنياي برف مخصوص افرادي است كه عاشق برف هستند، در اين شهربازي خانه ، وسايل بازي و سرسره وجود دارد كه همه آنها از جنس برف و يخ هستند. شهربازي دنياي برف  در آنتاليا مي تواند براي شما و افراد خانواده يتان جالب و خاطره انگيز باشد.

جالب است بدانيد كه در شهربازي دنياي برف آنتاليا در تركيه كودكان تنهايي نمي توانند وارد شوند و حتما بايد يك بزرگتر همراه آنها باشد. فرق عجيبي كه شهر بازي دنياي برف با ديگر شهربازي ها دارد نوع پوششي آن است چرا كه همه افرادي كه در اين مجموعه هستند،  لباس هاي گرم، و كت و كلاه دارند و سر بسته بودن شهربازي دنياي برف نتوانسته كيفيت سرماي آن را كاهش دهد چون سازندگان اين مجموعه خيلي خوب يك تهويه مناسب براي شهربازي دنياي برف فراهم كرده اند.

سرسره هايي مانند سرسره پرشيب از جنس برف ، سرسره تيوپ، خانه ي عروسكي و آكواريوم يخي ، ديدن مجسمه برفي هايي كه موجود است از جمله تفريحات شهربازي دنياي برف آنتاليا است و به يك جاذبه هاي گردشگري آنتاليا تبديل گشته است.  شهربازي دنياي برف از ساعت 10 صبح باز است و شروع بكار ميكند و تا  10 شب هم باز است. زماني كه به تور ارزان آنتاليا ميرويد حتما از اين شهربازي ديدن كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۱:۵۹ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور ارزان آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، شهربازي دنياي برف آنتاليا،

پارك ژوراسيك آنتاليا

پارك ژوراسيك در محله گويانك در منطقه كمر شهر آنتاليا در كشور تركيه قرار دارد كه به اسم دينوپارك هم شناخته مي شود . پارك ژوراسيك را مي توان به عنوان يكي از جاذبه هاي گردشگري آنتاليا و ديدني شهر آنتاليا نيز در نظر گرفت. در اين مطلب آژانس آرزوي آسمان آبي درباره اين پارك توضيح كوتاهي مي دهد تا زماني كه به تور آنتاليا سفر كرديد آشنايي مختصري از اين پارك داشته باشد.

پارك ژوراسيك آنتاليا يا همان دينو پارك يك مكان بسيار عالي و خانوادگي است و يك مركز تفريحي خوب و محبوب و پرطرفدار در شهر آنتاليا مي باشد. افراد مي توانند با رفتن به اين مركز تفريحي چند ساعتي را لذت ببرند و لحظات شادي را تجربه كنند.

درون پارك ژوراسيك آنتاليا يا دينو پارك ، همان طور كه از نامش هم آشنا است، انواع مختلفي از دايناسورها وجود دارد كه بسيار ديدني هستند و آنها را طوري شبيه سازي كرده اند كه مي توانند توليد صدا كنند و حتي در بعضي از دايناسورها اين امكان وجود دارد كه بتوانند حركت كنند و راه بروند كه اين امر سبب شده پارك ژوراسيك آنتاليا به محلي جهت آموزش كودكان و آشنا شدن خيلي از افراد بزرگسال با اين حيوانات باشد.

پارك ژوراسيك داراي قسمت هاي مختلفي مانند استخر و كافه، داشتن مكاني براي سواركاري، باغ وحش، فروشگاه براي خريد سوغاتي، سينماي 7 بعدي و ...  مي باشد. مسافران تور آنتاليا مي توانند از ساعت 9 صبح تا 8 شب از پارك ژوراسيك ديدن كنند كه نرخ بليط اين پارك براي كودك هاي بالاي 4 سال و بزرگسالان حدوداً 97 هزار تومان مي باشد و كودكاني كه زير 4 سال هستند ، رايگان است.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۰:۵۷ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، پارك ژوراسيك آنتاليا،

مسجد اياصوفيه استانبول

استانبول از شهرهاي توريستي  شناخته شده  و معروف در كشور تركيه است كه گردشگران زيادي را به سوي خود جذب مي كند كه در بين توريستها و مسافران تور استانبول بسيار معروف و محبوب است.  داشتن مكان هاي ديدني و تاريخي بيشماري كه در اين شهر وجود دارد نظر هر شخصي را با هر سليقه اي جذب مي كند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهايي است كه در مسجدهاي تاريخي و زيباي بسياري در آن وجود دارد كه هركدام را مي توان از جاذبه هاي توريستي اين شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد تا با يكي از اين مسجدهاي تاريخي آشنا شويم.

از مهمترين و شناخته ترين مسجد هاي موجود در استانبول ، مسجد اياصوفيه استانبول مي باشد كه ستون و طاق هاي آن به شكل زيبا و بسيار منظم در معماري آن بكار رفته شده است، در اين مسجد چهار ستون عظيم مانند پاي فيل نگه دارنده طاق  آن هستند كه گنبد بزرگ اين مسجد بر روي اين طاق ها واقع شده است. مسجد اياصوفيه داراي چهل پنجره در ساقه گنبد مي باشد كه نور آفتاب از آن به داخل مسجد مي تابد. گنبد اياصوفيه حدود 56 متر از سطح زمين فاصله دارد و نزديك به 18 متر هم عمق آن به قطر 33 متر است كه از دو نيم گنبد تشكيل شده است.

مسجد اياصوفيه 5 دقيقه به موزه اياصوفيه و كاخ توپكاپي پياده روي دارد كه بازديد از آنها در همه روزهاي هفته آزاد مي باشد.

اين مسجد در قسمت اروپايي تركيه واقع شده است و در يك منطقه توريستي و شلوغ در همسايگي هتل ها ، مركز خريدها و جاذبه هاي ديدني استانبول مي باشد، كه از مشهورترين همسايه هاي آن مي توان به مسجد سلطان احمد اشاره كرد و كاخ توپكاپي نيز كه از اولين كاخهاي دولت عثماني است در نزديكي اياصوفيه واقع شده است. اياصوفيه را مي توان به نشان استانبول نام برد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۹:۰۳ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور، جاذبه هاي گردشگري استانبول، مسجد اياصوفيه استانبول،

مسجد سليمانيه استانبول

در بين سالهاي 1550 تا 1557 در كشور تركيه شهر استانبول مسجدي به نام مسجد سليمانيه بنا شد. از معروفترين جاذبه هاي گردشگري تركيه ميتوان به طور مستقيم به مسجد سليمانيه اشاره كرد كه هر ساله توريست هاي زيادي را براي سفر و بازديد آثار تاريخي به خود جذب ميكند. جهت كسب اطلاعات بيشتر از ديدني هاي استانبول و تور لحظه آخري و ارزان استانبول  آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

اين اثر تاريخي بسيار زيبا و معنوي توسط معمار بزرگ عثماني، خواجه معمار سنان آغا و به دستور پادشاه عثماني سلطان سليمان اول ساخته شد و مانند طرح هاي معماري ديگر استاد سنان و معماران عثماني تركيبي از بيزانسي و اسلامي است. مسجد سليمانيه استانبول داراي گنبدي با ارتفاع 53 متري و قطر 27.5 متر ميباشد. البته بخاطر رسومات و سنت هاي عثماني اين مسجد از 4 منار (گل دسته) برخوردار است و نشان از مساجدي كه به دستور شاهان بنا ميشود. بنا بر رسم دوره عثماني، مسجد سليمانيه داراي ساختمان هاي جناحي همانند مدرسه و كتابخانه، حمام و كاروانسرا، بيمارستان، آشپزخانه عمومي و حمام نيز ميباشد كه به اين ساختمان هاي جانبي  در كليه مساجد به زبان تركي عثماني (جامي كوليه سي ) ميگويند. در پشت اين مسجد باغي وجود دارد كه آرامگاه هاي سليمان يكم و همسر و دخترش و همينطور آرامگاه هاي سليمان دوم و احمد دوم در آن جاي گرفته است. مسافران تور تركيه مي توانند هنگام سفر خود از اين بناي تاريخي ديدن كنند و عظمت آن را از نزديك مشاهده كنند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۱:۵۵ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري و ارزان استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، مسجد سليمانيه استانبول،

درياچه وان ، بزرگ ترين درياچه تركيه

در قسمت شرقي تركيه  نزديك به مرز ايران در شهر وان درياچه اي به اسم وان قرار دارد كه يكي از جاذبه هاي گردشگري تركيه محسوب مي شود. در اطراف دريچه وان ، كوههاي بلند وجود دارد كه طول آنها به 1300 متر مي رسند و  جريانهاي كوچكي كه دارند تامين كننده آب اين درياچه مي باشد. در ادامه آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد تا بيشتر در باره اين درياچه توضيح دهيم.

درياچه وان ، تقريبا 3.755 كيلومتر مربع وسعت دارد و بزرگ ترين درياچه تركيه مي باشد. در اين درياچه ماهي هايي وجود دارد كه مانند آنها را هيچ جاي ديگر مشاهده نكرده ايد.  براي گشتن درون درياچه وان اين امكان وجود دارد كه با قايق داخل جزيره آن شويد و مسافران تور پاييز استانبول مي توانند با مشاهده جاذبه هاي باستاني و تاريخي كه در اين جزيره وجود دارد ، از سفر خود نهايت لذت را ببرند.

براي رسيدن به درياچه وان ، ابتدا بايد به شهر كوچك وان برويد كه نزديك ايران با 104 كيلومتر مربع است.  درياچه وان تركيه ، در سال ميزبان انواع جشن ها و مسابقات قايق راني مي باشد و در اطراف آن نيز جاذبه هاي توريستي مانند ، كتيبه هاي خشايار شاه و آبشارهاي مراديه، كو سوقان و قلعه وان موجود مي باشد. در اطراف اين درياچه شهر و روستاهاي مختلفي وجود دارد اما متاسفانه شهر وان فاقد ساحل براي شنا مي باشد.

يكي از تفريحات جذاب و پرطرفدار درياچه وان، ماهي گيري مي باشد كه در فصل هاي تخم ريزي ماهي ها ، ممنوع مي باشد. وجود درياچه وان سبب تلطيف هواي منطقه شده است و دماي شهر وان را در قسمت ساحلي و در تابستان و زمستان معتدل مي كند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۵:۲۱ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور پاييز استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، درياچه وان تركيه،

پل بسفروس استانبول

پل بسفروس يكي از تصاوير شناخته شده از تركيه در كنار بناهاي تاريخي اي مانند ايا صوفيه است و  يكي از دو پلي است كه بر روي تنگه بسفروس در استانبول ، تركيه واقع شده است كه به نام پل بسفروس 1 نيز شناخته شده است ، كه اروپا را به آسيا متصل مي كند . پل سلطان محمد دومين پلي است كه بر روي تنگه Bosphorus واقع شده است ، كه به نام پل بسفروس 2 نيز شناخته شده است .جهت آشنايي بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

طول پل بسفروس 1510 متر و عرض پل 39 متر است . فاصله بين برج هاي پل 1074 متر و ارتفاع هر كدام از برج ها 105 متر است ، فاصله پل تا سطح دريا هم 64 متر است . وقتي اين پل در سال 1973 تكميل شد به يكي از جاذبه هاي توريستي مهم و به عنوان چهارمين پل طولاني معلق در جهان بود .

سنگيني و تعادل اين پل معلق بوسيله كابل هاي فولادي به صورت سطح شيب داري متصل شده و محافظت مي شود . براي حفظ تعادل ايروديناميك سطح اين پل هم كابل هاي فولادي همانطور كه در تصاوير در گالري عكس هم مي بينيد به صورت زيگ زاگ به هم متصل مي شوند .

پل اول استانبول نزديكترين بنا به درياي مرمره است و در نزديكي برج گالاتا دروازه اي به جاذبه هاي شهر قديمي مانند كاخ توپكاپي و بازار بزرگ قرار گرفته است. از آنجايي كه اين مسير توسط بيشتر توريست ها و براي اكثريت تجارت ها مورد استفاده قرار ميگيرد، بسيار پر ازدحام است؛ پل سلطان محمد فاتح به همين دليل ساخته شده است.

پل بسفروس مدخلي به درياي مرمره و ساحل شمالي تركيه ميباشد. در اين مكان شهر بورسا كه به خاطر حمام هاي تركي اش معروف است و استان چاناكاله كه دروازه اي به درياي مرمره و اژه و جزاير زيباي يوناني است، قرار دارند.

اكثر كساني كه ارزان ترين تور استانبول را انتخاب ميكنند بي شك از اين پل با منظره زيبايش بازديد خواهند كرد و يا زير آن قايق سواري خواهند كرد. در طول روز مناظر زيبايي از مناره ها و گنبد هاي رفيع مسجد آبي و ايا صوفيه در پس زمينه ي پل بسفروس استانبول قابل مشاهده اند. در طول شب نورهاي كامپيوتري ال اي دي با الگوها و رنگ هاي مختلف پل را مزين ميكنند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۱:۰۹ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، ارزان ترين تور استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، پل بسفروس استانبول،

كاخ توپكاپي استانبول

يكي از مهمترين و اصلي ترين جاذبه هاي توريستي استانبول ، كاخ توپكاپي (موزه توپكاپي) مي باشد كه مابين درياي مرمره و خليج شاخ طلايي قرار دارد. در اين كاخ باغ هايي وجود دارد كه يكي از زيباترين منظره ها  را در تركيه ايجاد كرده است به خصوص مشاهده تنگه بسفروس از كاخ تصويري تماشايي دارد. براي آشنايي بيشتر با اين مكان توريستي تركيه ، آسمان آبي را دنبال كنيد.

كاخ توپكاپي استانبول توسط افرادي به نامهاي سينان، آسم علي، داوودآقا، و سركيس باليان طراحي شده اند.  اين كاخ از دوره حكومت عثماني نزديك به چهارصدسال از زمان سلطان محمد دوم تا سلطان عبدالمجيد كه سي و سومين پادشاه عثماني بوده است ، مركز اداري و هنري  بوده است، حتي زماني كه عثماني آن را به دليل هدف زندگي مدرن و غربي  در قرن 19 ترك كرد و به كاخ دلما باغچه رفتند ، اما كاخ توپكاپي استانبول به دليل اهميت بسيار زيادي كه داشت پابر جا ماند. اين كاخ در 1985 به وسيله يونسكو به عنوان بهترين كاخ دوران عثماني ثبت جهاني شد.

كاخ توپكاپي در خود آثار مهم و ارزشمندي از تمدن اسلام و همچنين شمشير و خرقه پيامبر اسلام (ص) را در خود جاي داده است. اين كاخ از نظر موقعيت جغرافيايي در قسمت اروپايي استانبول و در منطقه سلطان احمد قرار دارد پر از هتل و اقامتگاه مختلف مي باشد. كاخ توپكاپي اولين كاخ حكومت عثماني است كه در سال 1459 ميلادي زماني كه استانبول به وسيله پادشاه عثماني فتح شد ساخته شد كه حدود 6 سال هم زمان برد. اين كاخ از سالهاي 1465 تا 1856 مركز اداري عثماني بود كه تقريبا از 600 سال حكومتشان 400 سال آن را در اين كاخ زندگي كردند.

دسترسي به كاخ توپكاپي آسان و راحت مي باشد به گونه اي كه انواع وسايل نقليه مانند اتوبوس ، مترو تراموا و ... موجود مي باشد. اين كاخ يا موزه به غير از روزهاي سه شنبه براي عموم مردم باز مي باشد. نكته قابل توجه اي كه وجود دارد در بخش آثار مذهبي اين كاخ از ورود مسافران تور لحظه آخري استانبول و توريستهايي كه پوشش نامناسب دارند جلوگيري مي شود و علاوه بر اين عكس گرفتن به دليل اينكه نور فلاش ممكن است براي آثار باستاني آسيب داشته باشد ممنوع مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۲:۰۳ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، كاخ توپكاپي استانبول،

كاخ دلما باغچه استانبول

در قسمت اروپايي و در شرق تنگه بسفروس شهر استانبول تركيه، كاخ دُلما باغچه در محله بشيكتاش واقع شده‌است. اگر به سمت جنوب شرقي ميدان تكسيم برويد مي توانيد كاخ دولما باغچه را پيدا كنيد.كاخ دولما باغچه استانبول تركيه بين سالهاي 1843 و 1856 و به دستور سلطان عبدالمجيد اول، سي و يكمين پادشاه عثماني، ساخته شده‌است. براي آشنايي بيشترآژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

 كاخ دلما باغچه در مساحتي 45 هزار متر مربعي و در منطقه ‌اي با مساحت 110 هزار متر مربع بنا شد و از سال 1889 تا 1909 ميلادي به عنوان مركز اصلي اداري امپراتوري عثماني استفاده ميشد. كاخ توپكاپي تا قبل ازكاخ دلما باغچه، محل استقرارسلاطين عثماني بوده است. تورهاي داخلي در اين كاخ تورهاي داخلي جذابي نيز برگزار ميشود كه اداره آن به عهده راهنماياني ميباشد كه اطلاعات كافي راجع به سفر و گردشگري دارندو فضاي داخلي كاخ دلما باغچه استانبول و تاريخچه آن را براي بازديدكنندگان بازگو ميكنند. اين تورها هر 25 دقيقه يكبار و اگر زمان شلوغي بازديدكنندگان باشد هر 5 دقيقه اجرا ميشود. البته مسافران تور ارزان قيمت استانبول  براي لذت بردن كامل از بازديد كاخ دلما باغچه تقريبا 2 ساعت زمان نياز دارند.

كاخ دلما باغچه به حدي منظم و تميز است كه براي حفظ آن بايد كفش هاي نايلوني آبي رنگي كه در آنجا وجود دارند به پا كنيد.  همه روزه بجز ايام دوشنبه و سه شنبه از ساعت 9 صبح تا 14 عصر، با توجه به محدوديت 1500 نفري، عموم مردم ميتوانند از اين كاخ ديدن فرمايند.اين كاخ نمونه اي از شگفتي هاي معماري در استانبول تركيه است و براي اين گردشگران و توريست هايي كه به تاريخ و تمدن عثماني علاقمند اند مكان جذاب و به ياد ماندني است. چلچراغ هديه‌اي از طرف ملكه ويكتوريا ي اول است.

براي دسترسي سريع كاخ دلما باغچه، اگر از ميدان تكسيم بخواهيم به اين كاخ حركت كنيم.قطارهاي زيرزميني فونيكلار به سمت كاباتاش پيشنهاد ميشود، زيرا كاخ با ايستگاه كاباتاش فقط 300 الي 400 متر فاصله دارد. براي اطلاع از تورهاي لحظه آخري استانبول از سايت ما ديدن كنيد. 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۲:۳۴:۵۴ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور ارزان قيمت استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، كاخ دولما باغچه استانبول،

خيابان استقلال استانبول

 يكي از معروف ترين جاذبه هاي گردشگري تركيه خيابان استقلال مي باشد كه تجربه‌اي تكرار نشدني را برايتان رقم خواهد زد. مردم عاشق خيابان استقلال هستند و از طرفي هم به خاطر شلوغي بيش از حد، از آن بيزارند. اين خيابان كه به برج معروف گالاتا ختم مي‌شود، قلب شهر است و هر روزه سه ميليون نفر در آن رفت‌وآمد مي‌كنند. براي اينكه اين خيابان را بيشتر بشناسيد همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي شويد.

برجسته ترين مكان اين خيابان، ميدان تكسيم در انتهاي شمالي خيابان قرار دارد . در اين ميدان، مجسمه‌اي از آتاتورك، بنيان‌گذار جمهوري تركيه، به عنوان نمادي قدرتمند، ديده مي‌شود. با اينكه اين خيابان مانند نمونه‌اي كوچك از استانبول و مملو از فروشگا‌هاي زنجيره‌اي و فست‌فودهاست، اما هنوز نشانه‌هايي از استانبول قديمي در آن ديده مي‌شود. بازديد از خيابان استقلال استانبول، فرصتي منحصر به‌ فرد براي تجربه و روح استانبول در ناب ترين حالت آن است.

به علت فروشگاه‌هاي زنجيره‌اي كه در اين خيابان وجود دارد، با قيمت‌هاي به صرفه‌اي مواجه خواهيد شد. در خيابان استقلال به دنبال فروشندگان محلي باشيد كه با مهرباني با يك ليوان نوشيدني چاي سيب پذيراي شما هستند و مي ‌توانيد به روش سنتي تركيه با آنها در مورد قيمت چانه‌ زني كنيد.

 

در زمان عثماني، اين خيابان به عنوان خيابان بزرگ شناخته مي‌شد و بعد از جذب افراد متفكر به استانبول، اين خيابان تبديل به محلي براي قدم زدن مسيحيان لاتين فرانسوي شد، آنها به اين خيابان «گرَند رو دِپرا» مي‌گفتند. پس از پيروزي جمهوري تركيه، نام اين خيابان به خيابان استقلال تغيير كرد. كليساها مانند سنت آنتوان و سانتا ماريا، ساختمان كنسولگري و گالري‌هاي هنري خلاقانه مانند سالت بي‌اوغلو، آرتِر، و آپارتمان‌هاي مصري. همه‌ي اين آثار نمونه‌هاي خيره كننده‌اي از معماري نئوكلاسيك و هنر قرن نوزدهمي تركيه هستند. در خيابان استقلال ديدني‌هاي فراواني وجود دارد، از سينماهاي تاريخي (مانند اطلس و بي اغلو) گرفته تا پاساژهاي تاريخي مانند هازاپولو، سوريه و چيچك. موزه پرا، ميزبان يكي از گران‌ترين نقاشي‌هاي تركي از نقاش معروف عثمان بيگ حمدي است كه يك مربي لاك‌پشت‌ها را به نمايش مي‌گذارد.  نقاشي‌ هاي بسيار زيبايي كه بر روي ساختمان‌ها و ديوارها كشيده شده‌اند، شما را مجذوب خود خواهند كرد. گزينه ‌هاي خوراكي خيابان استقلال ظاهرا نامحدود هستند، از غذاهاي خياباني ارزان مانند صدف پر شده، نان شيريني‌ها و پلو گرفته تا بهترين رستوران‌هاي استانبول مانند «يِني لوكانتا» (Yeni Lokanta).

اگر مي‌خواهيد بهترين دسر سنتي تركيه را امتحان كنيد، قنادي‌هاي اين منطقه را از دست ندهيد. باقلواي شيرين و لُقما (توپ‌هاي كوچك سرخ شده كه در شربت شيرين گذاشته شده) از شيريني‌هاي خوشمزه تركي هستند.

جهت اطلاع از قيمت تور استانبول مي توانيد به سايت آژانس آسمان آبي مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۸:۲۶ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، قيمت تور استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، خيابان استقلال استانبول،

ميدان تكسيم استانبول

تمام شهرهاي دنيا به يك مركز اصلي نيازمند هستند تا تجمع جمعيت در آن شهر مشخص باشد. در استانبول مي توان با وجود بناهاي تاريخي بيشمار و جاذبه هاي توريستي به ميدان تكسيم اشاره كرد.  ميدان تكسيم آن چنان بزرگ نيست و يك فضاي باز در ميان معجوني از سر و صداي ترافيك چند خيابان است كه در آن اتوبوس‌هاي مختلف دائما در حال توقف هستند و اين اتوبوس‌ها حتي در يك خط ثابت نمي ‌ايستند و به نظر مي‌رسد كه تمامي راه ‌هاي استانبول به ميدان تكسيم منتهي مي‌شوند. در ادامه آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد تا بيشتر با اين ميدان آشنا شويد.

ميدان تكسيم شهر استانبول جايي است كه اشخاص بزرگ براي نشان دادن احترام خود با تاج گل به سراغ آن مي‌آيند و گردهمايي عمومي شهر نيز در اين محل انجام مي‌شوند. ، اين ميدان جنبه سمبليك ويژه‌اي در استانبول دارد و  نمادي از جمهوري مدرن و سكولار تركيه است كه به ‌واسطه مصطفي كمال يا همان آتاتورك شكل گرفت و به عنوان يكي از مكان هاي گردشگري استانبول نيز حساب مي شود. در ميان تمامي موارد پرتلاطم يادشده درباره اين ميدان، يادواره استقلال در وسط ميدان با غرور خاصي سر برافراشته است. يادواره استقلال، طرحي دوطرفه است. يك طرف آن مصطفي كمال را در لباس سربازي و در حال رهبري نيروهاي تركيه نشان مي‌دهد و در سوي ديگر نيز مصطفي كمال پيروز يا همان آتاتورك را در قامت رهبر جمهوري نوي تركيه به نمايش مي‌گذارد. سربازهاي موجود در هر دو سوي اين يادواره، پرچم تركيه را در دست دارند و نمادي از ارتش تركيه به ‌حساب مي‌آيند. در برخي از موارد اين گردهمايي‌ها شامل جشن‌هاي عمومي است ولي در ساير مواقع، مردم براي رساندن صداي خود به گوش دولت در اين ميدان جمع مي‌شوند.

ميدان تكسيم استانبول، خانه پوسترهاي تبليغاتي كه در زير نور لامپ‌هاي نئون مي‌درخشند، گل‌ فروشان، هتل‌هاي شيشه‌ اي فوق مدرن با برج‌هاي ساعت، كافي ‌شاپ‌ها و چايخانه هايي در ساختمان‌هاي نئو كلاسيك، دفاتري كاري با ظاهري غرورآميز، مركز فرهنگي آتاتورك و دكه ‌هاي غذا فروشي از افراد گرسنه حاضر در ميدان با همبرگر پذيرايي مي‌كنند. پيشنهاد مي شود هنگامي كه به تور لحظه آخري استانبول سفر مي كنيد از اين ميدان ديدن نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۸:۳۰ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري استانبول< جاذبه هاي گردشگري استانبول، ميدان تكسيم استانبول،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 4
بازديد ديروز : 3
بازديد كل : 9483
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان