آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

بازارهاي كوش آداسي

در سال هاي اخير سفر به كشور تركيه و شهرهاي مختلف آن نزد ايرانيان بسيار محبوب شده است. يكي از اين شهرها كه به دليل دارا بودن سواحل و طبيعت زيبا بين گردشگران محبوب مي باشد، شهر كوش آداسي است. كوش آداسي يا همان جزيره پرنده بغير از طبيعت زيبا، داراي بازارها و مراكز خريد متعددي نيز مي باشد كه همين امر سبب شده تا بتواند تبديل به مقصدي مهم براي سفر شود. در ادامه آرزوي آسمان آبي قصد دارد شما را با بازارهاي شهر كوش آداسي بيشتر آشنا كند تا قبل از سفر به اين شهر زيبا تا حدودي با آنها آشنا شويد.

 

بازارچه هاي محلي كوش آداسي

از مهمترين بازارهاي هر شهر مي توان به بازارچه هاي محلي اشاره كرد كه در آنها علاوه بر خريد، مي توانيد با فرهنگ و سبك زندگي مردم آن منطقه نيز آشنا شويد. در اين بازارچه ها اغلب فروشنده ها قيمت هاي بالاتري را به توريست ها مي دهند كه شما بايد با آنها چانه بزنيد تا بتوانيد كالا را با قيمت واقعي آن خريداري كنيد. اين بازارچه ها اغلب بسيار شلوغ و پر رفت و آمد هستند و در روزهاي مختلف، در مناطق مختلف برگزار مي شوند. اجناس تقلبي نيز در بازارهاي كوش آداسي به وفور به چشم مي خورند كه با قيمت هاي باورنكردني به فروش مي روند. 

 

بازار بزرگ كوش آداسي

بازار قديمي كوش آداسي اگرچه شبيه به خيلي از بازارهاي تركيه نيست، اما براي خريد مي تواند گزينه خوبي باشد. در اين بازارهاي تعداد زيادي مغازه كوچك در محيطي كوچك كنار هم قرار گرفته اند كه فضاي مناسبي را براي خريد فراهم آورده اند. در روزهاي تابستان و زمان هايي كه شهر ميزبان توريست هاي بسياري است، قيمت اجناس در اين بازار افزايش مي يابد.

 

مغازه هاي كوش آداسي

براي تجربه لذت خريد در شهر كوش آداسي حتما لازم نيست تا به مراكز خريد لوكس و يا بازارهاي شلوغ برويد. در كوچه و خيابان هاي شهر نيز مي توانيد از مغازه ها و فروشگاه هاي مختلف اجناس را با قيمت مناسب تهيه كنيد. اين فروشگاه ها بهترين گزينه براي خريد سوغاتي، صنايع دستي و محصولات چرمي مي باشند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۸:۲۸:۲۳ | rasoul soofi
كوش آداسي، تور كوش آداسي، تور، جاذبه هاي گردشگري كوش آداسي، بازارهاي كوش آداسي،

موزه باستان شناسي آنتاليا

تركيه كشوري است كه به دليل وجود جاذبه هاي توريستي و تاريخي بسياري كه دارد و همچنين امكانات تفريحي خوبي كه ارائه مي دهد در سال درصد بالايي از گردشگران را به سمت خود جذب مي كند . شهر آنتاليا يكي از شهرهاي توريستي و محبوب اين كشور مي باشد كه يكي از قطب هاي گردشگري در تركيه به شمار مي آيد. در اين شهر موزه هاي متعددي وجود دارد كه در اين مطلب به يكي از آنها اشاره مي كنيم، براي آشنايي بيشتر همراه با آرزوي آسمان آبي باشيد.

موزه باستان شناسي ، از مشهورترين موزه هاي موجود در آنتاليا  و درليست مهمترين موزه هاي اين شهر مي باشد، شما مي توانيد ارزشمندترين باقي مانده هاي خرابه ها از شهرهاي قديمي آناتولي را مشاهده كنيد كه براي گردشگران و مسافران تور ارزان قيمت آنتاليا كه مي خواهند اطلاعات خود را در مورد تاريخ و فرهنگ چندين هزار ساله اين كشور كامل كنند ، بسيار حائز اهميت مي باشد.

داخل موزه باستان شناسي آنتاليا چهارده اتاق نمايش وجود دارد كه از مهمترين آنها مي توان به گالري خدايان و گالري Sarcophagus اشاره كرد ، همچنين در اين موزه اشياء تاريخي و ديدني كه متعلق به تاريخ 2500 ساله آناتولي عصر حجر و دوران روم باستان و حكومت عثماني است به چشم مي خورد.

موزه باستان شناسي در منطقه اي به نام كنيالتي كه با مركز شهر آنتاليا حدود 1.5 كيلومتر فاصله دارد واقع شده است و از مكان هاي توريستي آنتاليا مي باشد كه خيلي هم پربازديد است. ساعت كار در اين موزه از سه شنبه تا يكشنبه بين ماههاي آوريل و اكتبر از 9:00 الي 19:30 مي باشد و در بين ماههاي نوامبر تا مارس 8:30 الي 17:00 مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۸:۲۲ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور ارزان قيمت آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، موزه باستان شناسي آنتاليا،

آبشار دودن آنتاليا

آبشارهاي دودِن يكي از آبشارهاي زيباي كشور تركيه و از جاذبه هاي توريستي اين كشور هستند كه خيلي هم معروف هستند و از دو آبشار هايي هستند كه از هم فاصله دارند. اين آبشارها از رودخانه اي به همين اسم منشا ميگيرند و در آخر هم به درياي مديترانه ريخته مي شوند. براي آشنايي بيشتر با اين آبشارهاي زيبا آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

آبشارهاي دودن به 2 قسمت بالايي و پاييني تقسيم شده اند كه ، آبشارهاي بالايي در محدوده شهر آنتاليا است و تا مركز شهر حدود 14 كيلومتر فاصله دارد و داراي 15 متر ارتفاع و 20 متر عرض مي باشد. اين آبشار بالايي در داخل پاركي قرار گرفته است كه براي ورود به آن بايد هزينه اي را پرداخت كنيد. داخل پارك ميز و نيمكت هاي وجود دارد كه گردشگران و مسافران تور آنتاليا مي توانند چند ساعتي را به گردش و تفريح بپردازند.

آبشار پاييني دودن جايي قرار گرفته كه براي رفتن به آن بايد داخل طبيعت شد و در ادامه رودخانه دودن حركت كرد و از بين غارهاي جذاب و جانوران گذشته و در آخر هم در نزديكي ساحل لارا به اين آبشار رسيد. در اين محل آبشارهايي وجود دارد كه ارتفاع آنها به 40 متر مي رسد كه با غرش و منظره اي فوق العاده اي را زماني كه وارد درياي ميترانه مي شود خلق مي كند كه همين امر سبب شده در سال توريستها و علاقه مندان زيادي به تور لحظه آخري آنتاليا  از اين جاذبه توريستي ديدن كنند.

داخل پارك وقتي كه به اين آبشار مي رسيد در پايين آن غاري است و به دليل اينكه در كنار رودخانه قرار دارد درصد زيادي املاح خام و سنگ توف داخل روخانه دودن است. غار آرزوها در پشت آبشار دودن قرار گرفته است و زماني كه به داخل غار مي نشينيد مي توانيد حجم عظيمي از آب آبشار را از نمايي متفاوت تماشا كنيد و لذت ببريد.

فاصله بين آبشارهاي بالايي و پاييني دودن هشت كيلومتر مي باشد كه هنگام گردش در بين اين دو آبشار جذابيت هاي زيادي را مشاهده مي كنيد و بايد از ميان جنگل عبور كنيد و در قسمتي از راه غار نوردي كرده و حيوانات را مشاهده كنيد. وقتي كه داخل پارك مي شويد كافي است تا پلكان داخل پارك را برويد و به وسيله ي آن وارد دره شويد كنار رودخانه دودن مي رسيد . با گردش داخل دره چشمه هاي آب شفافي مي بينيد كه آن ها نيز داخل رودخانه مي ريزند 

 آبشار دوم دودن كه با گذشتن از يك راه صخره اي، داخل درياي مديترانه ميريزد ،كالپوزكالديران نام دارد  كه امروزه اطراف آن پاركي بنا شده است كه دودن نام دارد و يك محل عالي براي تفريح و خوش گذراني مي باشد . راه ديگر براي ديدن دومين آبشار دودن آنتاليا، قايق سوار در درياي مدريترانه است كه از اسكله آنتاليا قايقي اجاره كرده و مي توانيد تا نزديكي اين آبشار برويد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۳۹:۴۹ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور لحظه آخري آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، آبشار دودن آنتاليا،

شهربازي دنياي برف آنتاليا

آنتاليا شهري است كه نزد عموم مردم خيلي  محبوب شده و تور آنتاليا به دليل هزينه كم نسبت به تورهاي ديگر و كوتاهي مسافت به ايران و موقعيت جغرافيايي كه دارد باعث شده كه طرفداران زيادي پيدا كند بخصوص در ايران .

در آنتاليا جاذبه هاي گردشگري و مكان هاي ديدني زيادي وجود دارد كه لحظاتي خوبي را براي شما فراهم ميكند و مي توانيد از سفر خود با تفريحات كنار ساحل و گشت و گذار و خريد كردن  لذت ببريد.

شهربازي دنياي برف يكي از جاذبه هاي گردشگري آنتاليا است. همراه آرزوي آسمان آبي باشيد تا اين شهربازي را بيشتر بشناسيد.

شهربازي دنياي برف مخصوص افرادي است كه عاشق برف هستند، در اين شهربازي خانه ، وسايل بازي و سرسره وجود دارد كه همه آنها از جنس برف و يخ هستند. شهربازي دنياي برف  در آنتاليا مي تواند براي شما و افراد خانواده يتان جالب و خاطره انگيز باشد.

جالب است بدانيد كه در شهربازي دنياي برف آنتاليا در تركيه كودكان تنهايي نمي توانند وارد شوند و حتما بايد يك بزرگتر همراه آنها باشد. فرق عجيبي كه شهر بازي دنياي برف با ديگر شهربازي ها دارد نوع پوششي آن است چرا كه همه افرادي كه در اين مجموعه هستند،  لباس هاي گرم، و كت و كلاه دارند و سر بسته بودن شهربازي دنياي برف نتوانسته كيفيت سرماي آن را كاهش دهد چون سازندگان اين مجموعه خيلي خوب يك تهويه مناسب براي شهربازي دنياي برف فراهم كرده اند.

سرسره هايي مانند سرسره پرشيب از جنس برف ، سرسره تيوپ، خانه ي عروسكي و آكواريوم يخي ، ديدن مجسمه برفي هايي كه موجود است از جمله تفريحات شهربازي دنياي برف آنتاليا است و به يك جاذبه هاي گردشگري آنتاليا تبديل گشته است.  شهربازي دنياي برف از ساعت 10 صبح باز است و شروع بكار ميكند و تا  10 شب هم باز است. زماني كه به تور ارزان آنتاليا ميرويد حتما از اين شهربازي ديدن كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۲:۲۱:۵۹ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور ارزان آنتاليا، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، شهربازي دنياي برف آنتاليا،

پارك ژوراسيك آنتاليا

پارك ژوراسيك در محله گويانك در منطقه كمر شهر آنتاليا در كشور تركيه قرار دارد كه به اسم دينوپارك هم شناخته مي شود . پارك ژوراسيك را مي توان به عنوان يكي از جاذبه هاي گردشگري آنتاليا و ديدني شهر آنتاليا نيز در نظر گرفت. در اين مطلب آژانس آرزوي آسمان آبي درباره اين پارك توضيح كوتاهي مي دهد تا زماني كه به تور آنتاليا سفر كرديد آشنايي مختصري از اين پارك داشته باشد.

پارك ژوراسيك آنتاليا يا همان دينو پارك يك مكان بسيار عالي و خانوادگي است و يك مركز تفريحي خوب و محبوب و پرطرفدار در شهر آنتاليا مي باشد. افراد مي توانند با رفتن به اين مركز تفريحي چند ساعتي را لذت ببرند و لحظات شادي را تجربه كنند.

درون پارك ژوراسيك آنتاليا يا دينو پارك ، همان طور كه از نامش هم آشنا است، انواع مختلفي از دايناسورها وجود دارد كه بسيار ديدني هستند و آنها را طوري شبيه سازي كرده اند كه مي توانند توليد صدا كنند و حتي در بعضي از دايناسورها اين امكان وجود دارد كه بتوانند حركت كنند و راه بروند كه اين امر سبب شده پارك ژوراسيك آنتاليا به محلي جهت آموزش كودكان و آشنا شدن خيلي از افراد بزرگسال با اين حيوانات باشد.

پارك ژوراسيك داراي قسمت هاي مختلفي مانند استخر و كافه، داشتن مكاني براي سواركاري، باغ وحش، فروشگاه براي خريد سوغاتي، سينماي 7 بعدي و ...  مي باشد. مسافران تور آنتاليا مي توانند از ساعت 9 صبح تا 8 شب از پارك ژوراسيك ديدن كنند كه نرخ بليط اين پارك براي كودك هاي بالاي 4 سال و بزرگسالان حدوداً 97 هزار تومان مي باشد و كودكاني كه زير 4 سال هستند ، رايگان است.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۰:۵۷ | rasoul soofi
آنتاليا، تور آنتاليا، تور، جاذبه هاي گردشگري آنتاليا، پارك ژوراسيك آنتاليا،

مسجد اياصوفيه استانبول

استانبول از شهرهاي توريستي  شناخته شده  و معروف در كشور تركيه است كه گردشگران زيادي را به سوي خود جذب مي كند كه در بين توريستها و مسافران تور استانبول بسيار معروف و محبوب است.  داشتن مكان هاي ديدني و تاريخي بيشماري كه در اين شهر وجود دارد نظر هر شخصي را با هر سليقه اي جذب مي كند . شهر استانبول ازآن دسته شهرهايي است كه در مسجدهاي تاريخي و زيباي بسياري در آن وجود دارد كه هركدام را مي توان از جاذبه هاي توريستي اين شهر دانست، در ادامه آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد تا با يكي از اين مسجدهاي تاريخي آشنا شويم.

از مهمترين و شناخته ترين مسجد هاي موجود در استانبول ، مسجد اياصوفيه استانبول مي باشد كه ستون و طاق هاي آن به شكل زيبا و بسيار منظم در معماري آن بكار رفته شده است، در اين مسجد چهار ستون عظيم مانند پاي فيل نگه دارنده طاق  آن هستند كه گنبد بزرگ اين مسجد بر روي اين طاق ها واقع شده است. مسجد اياصوفيه داراي چهل پنجره در ساقه گنبد مي باشد كه نور آفتاب از آن به داخل مسجد مي تابد. گنبد اياصوفيه حدود 56 متر از سطح زمين فاصله دارد و نزديك به 18 متر هم عمق آن به قطر 33 متر است كه از دو نيم گنبد تشكيل شده است.

مسجد اياصوفيه 5 دقيقه به موزه اياصوفيه و كاخ توپكاپي پياده روي دارد كه بازديد از آنها در همه روزهاي هفته آزاد مي باشد.

اين مسجد در قسمت اروپايي تركيه واقع شده است و در يك منطقه توريستي و شلوغ در همسايگي هتل ها ، مركز خريدها و جاذبه هاي ديدني استانبول مي باشد، كه از مشهورترين همسايه هاي آن مي توان به مسجد سلطان احمد اشاره كرد و كاخ توپكاپي نيز كه از اولين كاخهاي دولت عثماني است در نزديكي اياصوفيه واقع شده است. اياصوفيه را مي توان به نشان استانبول نام برد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۹:۰۳ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور، جاذبه هاي گردشگري استانبول، مسجد اياصوفيه استانبول،

مسجد سليمانيه استانبول

در بين سالهاي 1550 تا 1557 در كشور تركيه شهر استانبول مسجدي به نام مسجد سليمانيه بنا شد. از معروفترين جاذبه هاي گردشگري تركيه ميتوان به طور مستقيم به مسجد سليمانيه اشاره كرد كه هر ساله توريست هاي زيادي را براي سفر و بازديد آثار تاريخي به خود جذب ميكند. جهت كسب اطلاعات بيشتر از ديدني هاي استانبول و تور لحظه آخري و ارزان استانبول  آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

اين اثر تاريخي بسيار زيبا و معنوي توسط معمار بزرگ عثماني، خواجه معمار سنان آغا و به دستور پادشاه عثماني سلطان سليمان اول ساخته شد و مانند طرح هاي معماري ديگر استاد سنان و معماران عثماني تركيبي از بيزانسي و اسلامي است. مسجد سليمانيه استانبول داراي گنبدي با ارتفاع 53 متري و قطر 27.5 متر ميباشد. البته بخاطر رسومات و سنت هاي عثماني اين مسجد از 4 منار (گل دسته) برخوردار است و نشان از مساجدي كه به دستور شاهان بنا ميشود. بنا بر رسم دوره عثماني، مسجد سليمانيه داراي ساختمان هاي جناحي همانند مدرسه و كتابخانه، حمام و كاروانسرا، بيمارستان، آشپزخانه عمومي و حمام نيز ميباشد كه به اين ساختمان هاي جانبي  در كليه مساجد به زبان تركي عثماني (جامي كوليه سي ) ميگويند. در پشت اين مسجد باغي وجود دارد كه آرامگاه هاي سليمان يكم و همسر و دخترش و همينطور آرامگاه هاي سليمان دوم و احمد دوم در آن جاي گرفته است. مسافران تور تركيه مي توانند هنگام سفر خود از اين بناي تاريخي ديدن كنند و عظمت آن را از نزديك مشاهده كنند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۱:۵۵ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري و ارزان استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، مسجد سليمانيه استانبول،

درياچه وان ، بزرگ ترين درياچه تركيه

در قسمت شرقي تركيه  نزديك به مرز ايران در شهر وان درياچه اي به اسم وان قرار دارد كه يكي از جاذبه هاي گردشگري تركيه محسوب مي شود. در اطراف دريچه وان ، كوههاي بلند وجود دارد كه طول آنها به 1300 متر مي رسند و  جريانهاي كوچكي كه دارند تامين كننده آب اين درياچه مي باشد. در ادامه آژانس آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد تا بيشتر در باره اين درياچه توضيح دهيم.

درياچه وان ، تقريبا 3.755 كيلومتر مربع وسعت دارد و بزرگ ترين درياچه تركيه مي باشد. در اين درياچه ماهي هايي وجود دارد كه مانند آنها را هيچ جاي ديگر مشاهده نكرده ايد.  براي گشتن درون درياچه وان اين امكان وجود دارد كه با قايق داخل جزيره آن شويد و مسافران تور پاييز استانبول مي توانند با مشاهده جاذبه هاي باستاني و تاريخي كه در اين جزيره وجود دارد ، از سفر خود نهايت لذت را ببرند.

براي رسيدن به درياچه وان ، ابتدا بايد به شهر كوچك وان برويد كه نزديك ايران با 104 كيلومتر مربع است.  درياچه وان تركيه ، در سال ميزبان انواع جشن ها و مسابقات قايق راني مي باشد و در اطراف آن نيز جاذبه هاي توريستي مانند ، كتيبه هاي خشايار شاه و آبشارهاي مراديه، كو سوقان و قلعه وان موجود مي باشد. در اطراف اين درياچه شهر و روستاهاي مختلفي وجود دارد اما متاسفانه شهر وان فاقد ساحل براي شنا مي باشد.

يكي از تفريحات جذاب و پرطرفدار درياچه وان، ماهي گيري مي باشد كه در فصل هاي تخم ريزي ماهي ها ، ممنوع مي باشد. وجود درياچه وان سبب تلطيف هواي منطقه شده است و دماي شهر وان را در قسمت ساحلي و در تابستان و زمستان معتدل مي كند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۵:۲۱ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور پاييز استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، درياچه وان تركيه،

پل بسفروس استانبول

پل بسفروس يكي از تصاوير شناخته شده از تركيه در كنار بناهاي تاريخي اي مانند ايا صوفيه است و  يكي از دو پلي است كه بر روي تنگه بسفروس در استانبول ، تركيه واقع شده است كه به نام پل بسفروس 1 نيز شناخته شده است ، كه اروپا را به آسيا متصل مي كند . پل سلطان محمد دومين پلي است كه بر روي تنگه Bosphorus واقع شده است ، كه به نام پل بسفروس 2 نيز شناخته شده است .جهت آشنايي بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

طول پل بسفروس 1510 متر و عرض پل 39 متر است . فاصله بين برج هاي پل 1074 متر و ارتفاع هر كدام از برج ها 105 متر است ، فاصله پل تا سطح دريا هم 64 متر است . وقتي اين پل در سال 1973 تكميل شد به يكي از جاذبه هاي توريستي مهم و به عنوان چهارمين پل طولاني معلق در جهان بود .

سنگيني و تعادل اين پل معلق بوسيله كابل هاي فولادي به صورت سطح شيب داري متصل شده و محافظت مي شود . براي حفظ تعادل ايروديناميك سطح اين پل هم كابل هاي فولادي همانطور كه در تصاوير در گالري عكس هم مي بينيد به صورت زيگ زاگ به هم متصل مي شوند .

پل اول استانبول نزديكترين بنا به درياي مرمره است و در نزديكي برج گالاتا دروازه اي به جاذبه هاي شهر قديمي مانند كاخ توپكاپي و بازار بزرگ قرار گرفته است. از آنجايي كه اين مسير توسط بيشتر توريست ها و براي اكثريت تجارت ها مورد استفاده قرار ميگيرد، بسيار پر ازدحام است؛ پل سلطان محمد فاتح به همين دليل ساخته شده است.

پل بسفروس مدخلي به درياي مرمره و ساحل شمالي تركيه ميباشد. در اين مكان شهر بورسا كه به خاطر حمام هاي تركي اش معروف است و استان چاناكاله كه دروازه اي به درياي مرمره و اژه و جزاير زيباي يوناني است، قرار دارند.

اكثر كساني كه ارزان ترين تور استانبول را انتخاب ميكنند بي شك از اين پل با منظره زيبايش بازديد خواهند كرد و يا زير آن قايق سواري خواهند كرد. در طول روز مناظر زيبايي از مناره ها و گنبد هاي رفيع مسجد آبي و ايا صوفيه در پس زمينه ي پل بسفروس استانبول قابل مشاهده اند. در طول شب نورهاي كامپيوتري ال اي دي با الگوها و رنگ هاي مختلف پل را مزين ميكنند.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۱:۰۹ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، ارزان ترين تور استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، پل بسفروس استانبول،

كاخ توپكاپي استانبول

يكي از مهمترين و اصلي ترين جاذبه هاي توريستي استانبول ، كاخ توپكاپي (موزه توپكاپي) مي باشد كه مابين درياي مرمره و خليج شاخ طلايي قرار دارد. در اين كاخ باغ هايي وجود دارد كه يكي از زيباترين منظره ها  را در تركيه ايجاد كرده است به خصوص مشاهده تنگه بسفروس از كاخ تصويري تماشايي دارد. براي آشنايي بيشتر با اين مكان توريستي تركيه ، آسمان آبي را دنبال كنيد.

كاخ توپكاپي استانبول توسط افرادي به نامهاي سينان، آسم علي، داوودآقا، و سركيس باليان طراحي شده اند.  اين كاخ از دوره حكومت عثماني نزديك به چهارصدسال از زمان سلطان محمد دوم تا سلطان عبدالمجيد كه سي و سومين پادشاه عثماني بوده است ، مركز اداري و هنري  بوده است، حتي زماني كه عثماني آن را به دليل هدف زندگي مدرن و غربي  در قرن 19 ترك كرد و به كاخ دلما باغچه رفتند ، اما كاخ توپكاپي استانبول به دليل اهميت بسيار زيادي كه داشت پابر جا ماند. اين كاخ در 1985 به وسيله يونسكو به عنوان بهترين كاخ دوران عثماني ثبت جهاني شد.

كاخ توپكاپي در خود آثار مهم و ارزشمندي از تمدن اسلام و همچنين شمشير و خرقه پيامبر اسلام (ص) را در خود جاي داده است. اين كاخ از نظر موقعيت جغرافيايي در قسمت اروپايي استانبول و در منطقه سلطان احمد قرار دارد پر از هتل و اقامتگاه مختلف مي باشد. كاخ توپكاپي اولين كاخ حكومت عثماني است كه در سال 1459 ميلادي زماني كه استانبول به وسيله پادشاه عثماني فتح شد ساخته شد كه حدود 6 سال هم زمان برد. اين كاخ از سالهاي 1465 تا 1856 مركز اداري عثماني بود كه تقريبا از 600 سال حكومتشان 400 سال آن را در اين كاخ زندگي كردند.

دسترسي به كاخ توپكاپي آسان و راحت مي باشد به گونه اي كه انواع وسايل نقليه مانند اتوبوس ، مترو تراموا و ... موجود مي باشد. اين كاخ يا موزه به غير از روزهاي سه شنبه براي عموم مردم باز مي باشد. نكته قابل توجه اي كه وجود دارد در بخش آثار مذهبي اين كاخ از ورود مسافران تور لحظه آخري استانبول و توريستهايي كه پوشش نامناسب دارند جلوگيري مي شود و علاوه بر اين عكس گرفتن به دليل اينكه نور فلاش ممكن است براي آثار باستاني آسيب داشته باشد ممنوع مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۲:۵۲:۰۳ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري استانبول، جاذبه هاي گردشگري استانبول، كاخ توپكاپي استانبول،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان