آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

تماشاي كشتي تايتانيك بعد از صد سال

كشتي تايتانيك براي همه شناخته شده است و امروزه در سال 2019 ميلادي پس از گذشت صد سال از حادثه غرق شده آن در ميان اقيانوس اطلس ، اين امكان براي افراد علاقه مند وجود دارد كه اين كشتي افسانه اي را از نزديك تماشا كنند ، براي كسب اطلاعات بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشبد.

براي بازديد از تايتانيك ، دو تور مجهز و لوكس به نام هاي Blue Marble Private و The Bluefish  آماده برگزاري اسن تور شده اند. تور  Blue Marble Private در راستاي همكاري با دستگاه كاوشگر اقيانوس تصميم گرفتند تا اواخر سال بوسيله اين دستگاه به اكتشاف كشتي تايتانيك در اعماق اقيانوس بپردازند ولي بنا بر دلايلي دست نگه داشتند زيرا اين دستگاه هنگامي كه كاوشگرآماده امتحان شدن براي اين سفر دريايي بود به دليل ضربه اي كه خاطر رعد و برق به آب دريا زده شد  باعث شد به بيشتر از هفتاد درصد از الكترونيك اين دستگاه آسيب زده شود.

بعد از آن حادثه ،  كاوشگران در يك ماموريت تحقيقاتي 11 روزه،  با بهره گيري از سونار كه يك دستگاه كاشف زير درياييمي باشد  به بررسي داده و اطلاعات كشف شده پرداختند. شركت Blue Marble Private از اجراي اين تورها در سال جاري خبر داد.  اين تور 13 روز به طول مي انجامد كه شش 6 روز غواصي در اعماق اقيانوس و تماشا كردن كشتي تايتانيك كامل مي شود.

رزرو تورهايي بازديد از كشتي تايتانيك خيلي زود به پايان مي رسد . بر طبق بيانيه هاي يك اقيانوس نگار، ميكروبهاي موجود در  كشتي مي تواند بدنه و فلز كشتي را از بين  ببرند، به گونه اي كه در 20 سال آينده هيچ گونه اثري از تايتانيك نخواهد ماند. اگر تايتانيك به شكل كامل نابود شود ، يك شركت چيني قصد دارد بر روي تكه تكه هاي از كشتي تايتانيك كار و تحقيق كنند تا لحظه وحشتناك برخورد تايتانيك با كوه يخ را باز سازي كند.

 كشتي-تايتانيك

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۴:۴۰ | rasoul soofi
اخبار گردشگري، كشتي تايتانيك، آژانس مسافرتي،

مسابقه كشتي روغني چيست ؟

تركيه كشوري است كه از نظر فرهنگ و آداب و رسوم و مذهب به كشورمان شباهت زيادي دارد ولي برخي سنت هايي هم دارد كه شايد حتي شبيه آن را در هيچ كجاي دنيا مشاهده نكنيد. در كشور تركيه كشتي از ورزش هاي سنتي مي باشد و پرطرفدار است. امروزآژانس آرزوي آسمان آبي قصد دارد تا به معرفي يكي از مسابقات ورزشي سنتي تركيه به نام كشتي روغني بپردازد ، در ادامه همراه ما باشيد.

كشتي روغني ، ورزش سنتي در كشور تركيه است كه به زمان تمدن باستاني در بين النهرين مي رسد . اين كشتي از سال 1362 ميلادي در شهر ادرئه (Edirne) برگزار مي شود كه به كشتي روغني يا  ياغلي گوارش(Yag Gires)  معروف است. در اين مسابقات ، كشتي گيران شلواري از جنس پوست گاوميش تنشان مي كند و بدنشان را با روغن زيتون چرب مي كنند سپس شروع به كشتي گرفتن مي كنند. زمان كشتي مي تواند تا 40 دقيقه طول بكشد و يكي از ورزش هاي عجيب مي باشد. يكي از قهرمانان معروف اين ورزش به نام شعبان يولماز مي باشد كه سه سال پشت سرهم برنده كمربند طلايي شد. يك نوع كشتي ديگر كاراكاك (Karakucak) نام دارد كه از ورش هاي سنتي تركيه نيز مي باشد كشتي گران در اين ورزش هم شلواري گشادي از جنس كرباس مي پوشند ولي چرب كردن بدنشان با روغن مجاز نمي باشد.

از معروفترين مسابقات ساليانه ورزش كشتي در سال هاي 1957، 1974، 1990 و 2011 در كشور تركيه برگزار شده است و تيم اين كشور در كشتي آزاد مردان در سالهاي 1944، 1951، 1954، 1957 و 1966 قهرمان شده اند  و همچنين در رشته كشتي فرنگي موفق به قهرماني در سالهاي 2006 و 2009  شدند.

كشتي-روغن-تركيه

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۸:۵۵ | rasoul soofi
تركيه، تور تركيه، تور تركيبي تركيه، آژانس مسافرتي، مسابقات كشتي روغني،

آشنايي با فرودگاه پالكوو سنت پترزبورگ

Pulkovo Airport

فرودگاه پالكوو  در طي يكسال در سال 1932 ميلادي ساخته و افتتاح شد. اين فرودگاه تا قبل از سال 2010 ميلادي بيشتر در زمينه پروازهاي محلي فعاليت داشت كه از آن به بعد پروازهاي بين المللي نيز به اين فرودگاه اضافه شده و منجر به اضافه شدن پايانه اي جديد به ناوگان آن شد. فرودگاه پالكوو  در قسمت شمال غربي روسيه قرار دارد و در 23 كيلومتري از مركز شهر در جنوب ميدان پالاس واقع شده است . براي آشنايي بيشتر با اين فرودگاه همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

فرودگاه پالكوو  با كد ياتا LED و كد ايكائو  ULLI شناخته مي شود و در حال حاضر يكي از پرترددترين فرودگاه هاي روسيه بعد از فرودگاه هاي مسكو با سيزده ميليون مسافر در طي سال مي باشد كه مسافران تور سنت پترزبورگ مي توانند هنگام سفر به اين شهر از آن بازديد كنند.

فرودگاه-پالكوو-سنت-پترزبورگ-روسيه

 

نحوه ساختاري ترمينال هاي فرودگاه پالكوو  سنت پترزبورگ به چه شكلي مي باشد؟

در فرودگاه پالكوو  سنت پترزبورگ يك پايانه قرار دارد كه براي پروازهاي داخلي و خارجي مي باشد و جاي 2 پايانه قبلي را گرفته است. اين پايانه از سال 2013 ميلادي فعاليت كاري خود را شروه كرده است و ظرفبت 17 ميليون مسافر در طول يك سال را دارد. ساختمان آن در چهار طبقه ساخته شده است و از 88 پيشخوان پزيرش مسافر و 17 درب خروجي و همچنين از  110 جايگاه محل توقف هواپيما تشكيل شده است.

فرودگاه-پالكوو-سنت-پترزبورگ

 

حمل و نقل در فرودگاه فرودگاه پالكوو  سنت پترزبورگ چگونه است؟

براي استفاده از تاكسي هاي فرودگاه ابتدا مسافران بايد در طبقه اول ساختمان در بخش سالن پرواز ورودي رسيد تهيه كنند و بعد مبلغ مورد نظر را به راننده تاكسي پرداخت كنند. از طرفي اتوبوس هاي فرودگاه به منظور منتقل كردن مسافران وجود دارند كه در خط متفاوت اتوبوس 39x، 39 و ميني ون شماره K39 در بين نزديكترين ايستگاه متروي مسكو به فرودگاه و برعكس قرار دارند. براي استفاده از قطار نيز نزديك ترين آن به فرودگاه تقريباً پانزده دقيقه پياده راه است و به راحتي مي توانيد به آن دسترسي پيدا كنيد.

فرودگاه-پالكوو-روسيه

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۹:۴۶ | rasoul soofi
روسيه، سنت پترزبورگ، تور سنت پترزبورگ، آژانس مسافرتي، فرودگاه پالكوو سنت پترزبورگ،

جشنواره قهوه استانبول

استانبول شهري است در تركيه با جاذبه هاي گردشگري فراوان و از شلوغ ترين شهرهاي اين كشور است كه در سال گردشگران فراواني را از نقاط مختلف جهان به سمت خود جذب مي كند.  استانبول همانند ديگر شهرهاي جهان در آن فستيوالهاي جذاب و مهيجي برگزار مي شود نشام دهنده فرهنگ و آداب مردم كشور تركيه مي باشد. اين فستيوالها در زمينه هاي هنري ، رقص ، موزيك ، غذا و ... مي باشد . امروز آژانس آرزوي آسمان آبي شما را با فستيوال قهوه آشنا ميكند ، پس همراه ما باشيد.

در كشور تركيه هر سال در ماه سپتامبر فستيوال قهوه  (Coffee Festival) برگزار مي شود و علاقه مندان و گردشگران زيادي را به امتحان كردن و نوشيدن يك فنجان قهوه به سمت خود مي كشاند. دومين جشنواره قهوه استانبول در ايستگاه حيدر پاشا برگزار شد و سومين مراسم در پارك Kucukciftlik در ميان طرفداران و توليدكنندگان قهوه برگزار شد. علاوه بر اين در غرفه هايي كه در اين فستيوال وجود دارد برندهاي شناخته شده قهوه ، دستگاه هاي توليد كننده قهوه و يا محصولاتي كه مي توان كنار قهوه استفاده  كرد و مي توانيد مشاهده كنيد. در كنار امتحان كردن قهوه هاي مختلفي كه در اين فستيوال  وجود دارد ، مي توانيد در طول سفر با تور لحظه آخري استانبول طرز درست كردن اين قهوه ها را از افراد مجرب نيز ياد بگيريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲:۵۴ | rasoul soofi
استانبول، تور استانبول، تور لحظه آخري استانبول، آژانس مسافرتي، جشنواره قهوه استانبول،

شو فانتاسي در پوكت

Phuket FantaSea Show

فانتاسي شو پوكت Phuket FantaSea Show از ميراث غني، عجيب و غريب تايلند الهام گرفته است. فانتاسي FantaSea نه تنها ويترين جذاب و زيباي تايلند است بلكه مجموعه‌اي غني از سنت‌هاي قديمي تايلند به همراه آخرين تكنولوژي‌هاي روز و جلوه ‌هاي ويژه است.

نتيجه آن يك مجموعه خيره كننده در زميني به مساحت 56 هكتار است كه در آن فعاليت‌ها و سرگرمي‌هاي زيادي وجود دارد. دهكده كارناوال شادي به همراه بازي‌ها، صنايع دستي و چندين فروشگاه، رستوران با ظرفيت 4000 نفر به همراه بوفه شام با انواع غذاهاي تايلندي و بين المللي و يك سالن نمايش مهيج به سبك لاس وگاس جايي كه به لطف هنر و تكنولوژي جذابيت و زيبايي اسطوره‌هاي تايلند به مردم نشان داده مي‌شود، از جمله‌ فعاليت‌ها و سرگرمي‌هاي فانتاسي شو پوكت Phuket FantaSea Show مي‌باشد.

حتما يك شب خود را در فانتاسي شو پوكت Phuket FantaSea Show، يك پارك با تم كاملا فرهنگي، صرف كنيد و در يك محيط خانوادگي از تماشاي يك نمايش مهيج به همراه خوردن شامي لذيذ در يك رستوران خاص لذت ببريد. شما از ديدن جديدترين جلوه‌هاي ويژه، شعبده‌بازي هنرمندان و همچنين رقص فيل‌ها هيجان‌زده خواهيد شد. مي‌توانيد از سرويس رفت و برگشت به هتل و همچنين راهنماي محلي نيز استفاده كنيد.

برنامه شما براي نمايش فانتاسي FantaSea Show از زماني شروع مي‌شود كه براي همراهي با شما به هتل مي‌آيند و شما را به اين پارك فرهنگي 56 هكتاري مي‌برند كه هم مي‌توانيد از فروشگاه‌هاي آن خريد كنيد و هم از كارناوال شادي كه در مركز سرگرمي آن برگزار مي‌شود ديدن كنيد. هروقت كه زمانش فرا برسد راهنما شما را به محل نمايش فيل‌ها (برنده چندين جايزه) مي‌برد تا از ديدن اجراي آنها لذت ببريد. پس از آن شما مسحور نمايش ‘Fantasy of a Kingdom’ خواهيد شد كه درباره اسطوره‌هاي باستاني تايلند است و با بهترين تكنولوژي‌هاي روز و جلوه‌هاي ويژه اجرا مي‌شود. درطول اجرا اطلاعات خوبي در مورد 999 فيلي كه از پادشاهي تايلند محافظت مي‌كردند كسب خواهيد كرد، اين نمايش پرزرق و برق را از دست ندهيد.

پس از آن به سمت رستوران لوكس و بزرگ Kinnaree كه در داخل مجموعه فانتاسي FantaSea است هدايت مي‌شويد. در بزرگترين رستوران بوفه آسيا كه 4000 صندلي دارد و 200 پيشخدمت در آن مشغول به كار هستند، شما مي‌توانيد از غذاهاي خوشمزه تايلندي و بين المللي كه براي يك جشن مجلل آماده شده است لذت ببريد. همچنين اگر دوست داشته باشيد مي‌توانيد از شش كافه-بار كه در آنجا است نوشيدني موردعلاقه خود را بخريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۵۵:۰۲ | rasoul soofi
تايلند، تور تايلند، پوكت، تور پوكت، فانتاسي شو پوكت،

شو آلكازار در پاتايا

Alcazar Carbaret Show Pattaya

پاتايا ، شهري در كشور تايلند است كه يكي از توريستي ترين شهرهاي اين كشور است و ميزبان گردشگران بسياري در سال است . علاقه مندان به تور تايلند،  پاتايا را يك مقصد ايده آل براي تفريحات و سرگرمي  مي دانند و به علت وجود جاذبه هاي گردشگري بسياري دارد كه يك خاطره به يادماندني براي مسافران به جا مي گذارد.  پاتايا شوهايي دارد كه روزانه در سانس هاي مختلف آنها را به نمايش مي گذارد كه معروف ترين آنها  شوي آلكازار و شوي تيفاني مي باشند. آرزوي آسمان آبي در اين مطلب اطلاعاتي را در مورد شوي آلكازار به شما مي دهد ، پس همراه ما باشيد.

از جمله تبليغاتي كه براي اين شوها مي شود اين است كه هنگام كه داخل پاتايا مي شويد حتما از اين شوها ديدن كنيد  ، كه اگر از دست بدهيد ضرر كرده ايد. شوي آلكازار هم يكي از آنهاست كه هر روز در ساعات مختلف اجرا مي شود و از ديدني هاي توريستي اين شهر مي باشد به گونه اي كه ديدن پاتايا بدون ديدن شوي آلكازار كامل نمي شود.

آلكازار-شو-پاتايا-تايلند

مسافران تور پاتايا زماني كه براي مشاهده شوي آلكازار مي روند  به دليل طراحي و دكورهاي حرفه اي و نور پردازي هاي عالي و اجرا كنندگان بسيار زيبايي كه دارد با وجود  بروزترين سيستمهاي صوتي كاملا غرق در رقصهاي سنتي قوميت هاي مختلف مي شوند طوري كه اصلا گذر زمان را احساس نمي كنند. 

آلكازار شو در پاتايا روزي سه بار اجرا مي شود كه از لحاظ مقياس آنرا با Moulin Rouge  پاريس در يك رده مي دانند . اين شو به مدت بيست سال است به علت شوق  و هيجاني كه به تماشگران مي دهد و فضاي شادي كه ايجاد مي كنند ،  توجه  افراد بسياري را روز به روز به خود جذب مي كند. از نكات قابل توجه شوي آلكازار سرعت  اجراي برنامهاست ، زماني كه يك اجرا تمام مي شود و پرده نمايش بسته مي شود ، فوراً دكور صحنه و لباس هاي اجرا كنندگان عوض مي شود ، و همچنين كار بدون نقص طراحي لباسها كه خيلي جاي تحسين دارد ، انتخاب رنگ و مدل از روي فرهنگ هر كشور كه بسيار خيره كننده است . آنها به زبان ملت هاي مختلف مانند هند ، كره ، تايلند، فارسي، انگليس و روسيه و ... برنامه اجرا ميكنند. مسافران تور پاتايا شوي آلكازار را از مهمترين  جاذبه هاي گردشگري تايلند مي دانند كه به هيچ عنوان ديدن آن را از دست نمي دهند. 

آلكازار-شو-پاتايا

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۳۴:۰۷ | rasoul soofi
تايلند، تور تايلند، پاتايا، تور پاتايا، آرزوي آسمان آبي،

روغن گل سرخ، سوغاتي گران بهاي بلغارستان

شهر وارنا هم مانند همه شهرهاي دنيا داراي مكان هاي ديدني، تفريحي و گردشگري زيادي است كه سالانه گردشگران زيادي را به خود جذب مي كنند و البته سوغاتي هاي خاص خود را دارد كه در ساير نقاط جهان نمي توانيد پيدا كنيد. امروز آژانس مسافرتي آسمان آبي به يكي از سوغاتي هاي مهم و خاص وارنا  كه يك روغن است را به شما معرفي مي كند، پس همراه ما باشيد تا زماني كه به تور لحظه آخري بلغارستان مي رويد دست خالي برنگرديد.

از جمله صادارات مهم در كشور بلغارستان روغن گل سرخ مي باشد كه قيمت يك بطري كوچك آن حدود 50 يورو مي باشد. از روغن گل سرخ مجصولاتي مثل گلاب يا عصاره گل توليد مي كنند كه با بسته هاي شيك مي فروشند و صادر مي كنند. كشور بلغارستان در سال 1 و نيم ميليون تن از اين مايع با ارزش را توليد مي كند كه حدود 70 درصد روغن روغن گل سرج جهان را شامل مي شود.

روغن گل سرخ  را از تقطير گل محمدي بوجود مي آيد كه در دره اي در مركز بلغارستان به نام رز، پرورش مي دهند و مقدار زيادي از اين روغن ها مستقيم به  توليدكنندگان عطر در سراسر دنيا فروخته مي شود و قيمت هر كيلوي آن چندين هزار يورو مي باشد.

از روغن گل سرخ هر سال بعد از صادرات به كشورها، درصد كمي از آن در بلغارستان مي ماند كه آنها را هم در بسته هاي شيك به عنوان سوغات، در فروشگاه ها و مغازه ها براي فروش مي گذارند. كشور هاي فرانسه و آمريكا اين روغن را مستقيماً براي كارخانه هاي عطر خريدار مي كنند زيرا يكي از عنصر اصلي براي تهيه عطر به حساب مي آيد.

اين روغن كاربرد هاي زيادي دارد و يكي از ويژگي هايش را در محصولات مراقبت پوست مي توان ديدكه بسيار موثر است و خاصيت نرم كنندگي دارد و پوست را مرطوب مي كند. در علم پزشكي هم از اين روغن  براي صنعت داروسازي  و صنايع مواد غذايي مورد استفاده مي كنند. 

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۲۴:۵۴ | rasoul soofi
بلغارستان، تور بلغارستان، تور لحظه آخري بلغارستان، سوغات بلغارستان، آژانس مسافرتي،

ديوارهاي روم باستان هيساريا

ديوارهاي روم باستان هيساريا (The Ancient Roman Walls of Hisarya) 

 

امپراتوري رم يكي از قديمي ترين و بزرگترين امپراتوري ها مي باشد كه بيشتر نواحي اروپا و آفريقاي شمالي را در بر مي گرفت براي همين مي توان آثار مربوط به اين دوران را در جاي جاي اروپا ديد. در كشور بلغارستان نيز آثار باستاني مربوط به اين امپراطوري را مي توانيد پيدا كنيد كه يكي از مهم ترين آن ها ديوار هاي روستاي هيساريا مي باشد كه يكي از جاذبه هاي توريستي اين ناحيه به حساب مي آيد. با آژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد تا با تاريخچه اين روستا و ديوار هاي موجود در آن بيشتر آشنا شويد.

اين شهر در 40 كيلومتري شهر پلاوديو قرار دارد و در حومه رشته كوه سردنا مي باشد. قدمت اين روستاي كوچك به 400 سال قبل از ميلاد مسيح مي رسد و بيشتر به خاطر چشمه هاي آب گرم شهرت دارد. در سال 46 ميلادي اين ناحيه به خاطر آب و هواي متبوع و آب شفا بخش چشمه هاي آن، مورد توجه روميان قرار گرفت و باعث شد با سرنگوني اهالي بومي اين منطقه آن را جزئي از امپراتوري رم كنند. سال ها اين ناحيه دست نخورده باقي مي ماند تا اين كه امپراطور ديوكلسين تصميم به توسعه شهر مي كند و دستور مي دهد ديوار هاي عظيمي دور تا دور شهر كشيده شود.

ديوارهاي روم باستان هيساريا

قسمت هايي از اين ديوار هنوز به صورت كامل دست نخورده و سالم مانده است و توريست هاي زيادي در سفر خود به بلغارستان از اين شهر تاريخي ديدن مي نمايند. ارتفاع ديوار ها از 11 متر تا 13 متر مي رسد و داراي 4 دروازه ي ورودي مي باشد.

در ميان اين ديوار ها مي توان ويرانه هاي ساختمان هاي ديگري نيز از رم باستان پيدا كنيد ساختمان‌هاي عمومي، سالن‌ آمفي تئاتر كوچك، سربازخانه‌ي پادگان رومي‌ها، ۲ كليسا كه قديمي‌ترين كليساهاي بلغارستان هستند و قلعه‌ي حفاظت‌شده‌ي رومي‌ها ، جزئي از اين جاذبه هاي گردشگري بلغارستان مي باشند.

شهر هيساريا در در زمان امپراتوري رم شهر مهم و بزرگي بود ولي با سقوط اين امپراتوري رفته رفته پس رفت كرد و در زمان حكومت ترك ها اسم هيساريا را به خود گرفت كه به معناي قلعه مي باشد. با استقلال كشور بلغارستان دوباره به اين ناحيه به اين شهر رسيدگي شد و به يك منطقه گردشگري تبديل شد كه هم از نظر جاذبه هاي گردشگري تاريخي و هم به خاطر چشمه هاي آب گرم مسافران زيادي دارد

ادامهـ مطلبـ
| ۴ شهريور ۱۳۹۷ | ۰۹:۱۷:۱۱ | rasoul soofi
بلغارستان، تور بلغارستان، تور لحظه آخري بلغارستان، جاذبه هاي گردشگري بلغارستان، ديوارهاي روم باستان هيساريا،

مالزي كشوري متنوع در آداب و رسوم

مالزي كشوري واقع در جنوب شرقي آسيا به پايتختي كوالالامپور است . زماني نام مالزي در فدراسيوني كه متشكل از 14 ايالت بود انتخاب شد و پس از آن در سال 1965، سنگاپور از مالزي جدا شد و به كشوري مستقل تبديل شد . از قرن نوزدهم به بعد گروه هاي مهاجر به مالزي وارد شدند، مخصوصا چيني ها و هندي ها، باعث شد تا چهره مالزي از حالت يك دستي خارج شد و شامل تنوع بيشتري شد .

آشنايي با آداب و رسوم مردم مالزي

در مالزي رعايت برخي آداب كه در ادامه به آن اشاره مي كنيم . مسافرين تور مالزي آژانس آسمان آبي بايد به اين توجه داشته باشند كه قبل از ورود به خانه يا مكان هاي مذهبي مثل مسجد و يا هر پرستشگاه ديگري بايد كفش ها را درآورند . در هنگام ورود رعايت حجاب الزامي است .

در هنگام شادي و جشن ها نبايد از لباس رنگ سياه شود . همچنين نبايد بر سر افراد مخصوصا افراد سالخورده دست بكشند چرا كه نشانه بي نزاكتي است .

 

جشن هاي مرسوم در مالزي

جشن هاي سنتي در مالزي به چهار گروه اصلي كه متشكل از اقوام هندي ها، مالايو، چيني ها و نيز قبايل محلي مالزي شرقي كه مي توان گفت جمعيت مالزي را تشكيل مي دهند . اغلب جشن هاي سنتي در مالزي جنبه ي مذهبي دارند اما در مالزي رسم بر اين است كه بدون در نظر گرفتن نژاد يا مذهب در تمامي جشن هاي مهم شركت كنند .

جشن هاي مالزي كه شامل جشن هاي اسلامي مالزي، جشن هاي بودايي مالزي و جشن هاي هندوهاي مالزي است . همچنين جشن هاي مربوط به برداشت محصول در مالزي شرقي و جشن كادازان است .

 

جاذبه هاي گردشگري مالزي

از جاذبه هاي گردشگري مالزي كه سالانه مسافران بسياري را به سمت خود جذب مي كنند مي توان به موارد زير اشاره كرد .

تپه گنتينگ هايلند : كه تپه اقامتي مشهوري است و پر است از سرگرمي هاي تفريحي از جمله پارك هاي تفريحي ، هتل هاي بزرگ و خاص و نيز كنسرت ها و شب زنده داري هاي خاص است كه مسافران بسياري را به خود جذب مي كنند .

 

مسجد كريستال (كريستال ماسك ) معبدي است كه در ايالت كوالا ترنگانو قرار دارد و به علت عظمت و نيز منحصر به فرد و خاص بودن اين مكان افراد بسياري را به خود جذب مي كند . اين مسجد از فولاد ، كريستال و شيشه تشكيل شده است .

 

شهر بوكيت تينگي : اين شهر در فاصله نزديك و در مجاورت تپه حنتينگ هايلند قرار دارد و به همين دليل از توقفگاه هاي شهر است كه به اين مكان عظيم سفر مي كنند .

 

معبد باتو كيوز : اين معبد كه شامل يك مكان مقدس بسيار پيچيده است كه مجسمه هاي بلند هندوهاي آن يكي از مقصد هاي مهم زيارتي است . اين مكان به دليل مناظر و زيبايي هاي طبيعي كه دارد از مشهور ترين جاذبه هاي گردشگري مالزي است .

 

 

خريد سوغاتي در مالزي

صنايع دستي در مالزي از پديده هاي قديمي و اصيل است كه هنوز جايگاه پر ارزش خود را در ميان مردم حفظ كرده است  و نيز همگام با تكنولوژي مدرن رشد مي كند .

جواهرات و لوازم زينتي نيز در مالزي كه شامل گردنبندهاي مرواري، خلخال، دستبند، اجناس چرمي و ... درست شده اند .

ظروف سفالي در مالزي كه مي تواند شامل انواع گلدان، مجسمه، لوازم آشپزخانه و ساير ظروف تزئيني است .

لابو سايونگ كه كوزه اي ست سفالي شبيه به كدو حلوايي كه معمولا براي نگهداري آب از آن ها استفاده مي شود و استفاده از آنها در ايالت پراك رايج است .

بلانگا به ظرفي گرد با لبه ي پهن گفته مي شود كه اغلب به منظور پختن خوراك كاري از آن استفاده مي شود . مردم مالزي اعتقاد دارند كه كف ظرف، حرارت را به طور يكنواخت پخش مي كند .

صنايع دستي چوبي در مالزي به دليل برخورداري از جنگل هاي استوايي، شامل صنايع دستي چوبي بي نظيري است . از ميان وسايل تزئيني منزل مردم مالزي، صنايع دستي چوبي زيبايي كه عبارتند از قاب هاي چوبي كنده كاري شده به سبك مالايي قديم، دسته هاي خنجر، ظروف و جعبه هاي حكاكي شده ي چيني، مجسمه هاي استثنايي و عجيب، عصاهاي كنده كاري شده، ظروف آشپزخانه و وسايل چوبي و معطر حكاكي شده .

صنايع دستي فلزي در مالزي كه شامل اشياي برنجي و برنزي ست كه از قديم رايج است و در حال حاضر نيز استفاده مي شود . همچنين از ديگر صنايع فلزي  مالزي كه شامل وسايل تزئيني، گلدان، كتري، ظروف آشپزخانه، شمعدان، كاسه، آتشدان براي دود كردن عود و عنبر و نيز ابزار گلابگيري، تيغه ي چاقو، چراغ و زنگوله هاي بادي يا بادزنگ است .

صنايع دستي سرگرم كننده مالزي كه به منظور سرگرمي به كار مي روند، درباره مالزي و صنايع دستي سرگرم كننده مختلف است .

 

غذاهاي محلي در مالزي 

از جمله غذاهاي محلي كه مسافرين خوب تور مالزي لحظه آخري آژانس آسمان آبي مي توانند از آن استفاده نمايند مي توان به چمد مورد زير اشاره كرد .

ناسي لماك از محبوب ترين غذاهاي خياباني در مالزي است . ناسي لمك متشكل از شيره ي نارگيل، خمير ميگو، سس فلفل و خمير ميگو ست . اين غذا به دليل طبخ بخار پز از جمله غذاهاي سالم به شمار مي رود .

 

باتونگ ماي ساتاي به كباب هاي خوشمزه اي گفته مي شود روي آتش با سيخ هاي چوبي پخته مي شود . اين كباب متشكل از گوشت خوك، گوساله و بره تهيه مي شود . اين غذا به صورت سنتي و بر روي چوب ساقه هاي بامبو به سيخ كشيده مي شود . 

 

مسافران محترم آژانس آسمان آبي جهت آشنايي با قيمت تور كوالالامپور، تور لحظه آخري مالزي و تورهاي تركيبي مالزي مي توانند به وب سايت آژانس آسمان آبي  https://www.asemanabi.net مراجعه نمايند . 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۵۵:۳۸ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور لحظه آخري مالزي، جاذبه هاي گردشگري مالزي، آژانس مسافرتي،

با سفر به هند عشق و آرامش را با هم تجربه كنيد

 

هند سرزميني غني، پر تكاپو، از لحاظ سنت، رنگ و زبان است و بسياري از تضادهاي شگفت انگيز را شامل مي شود . هندوستان جايي ست كه دنياي سنتي و مدرن به هم مي رسند . امروزه صنايع دستي هند به مرحله صادرات و توليد انبوه رسيده و جايگاه مناسبي در بازارهاي بين المللي و جهاني به خود اختصاص داده است . از مهمترين ويژگي هاي صنايع دستي هند مي توان به پيوستگي و گستردگي آن در زندگي روزمره مردم است . صنايع دستي هند با بهره گيري از چوب، فلزات مختلف، سنگ، گل، شيشه و همچنين سراميك ساخته مي شود و اين سبب شده كه صنايع دستي هند در سبك جهاني معروف و شناخته شود . از مهمترين صنايع دستي هند كه مسافرين تور هند مي توانند به عنوان سوغات خريداري نمايند ظرف هاي دست ساز، پارچه بافي، تزئينات روي پارچه و ... است . 

 

معروف ترين جاذبه هاي گردشگري هند 

در هند مجموعه اي بي انتها از جاذبه هاي توريستي وجود دارد كه سالانه گردشگران بسياري را به سوي خود جذب مي كند . از بين انها به چند مورد زير اشاره مي كنيم .

 

معبد ويروپاكشا هند

 

معبد ويروپاكشا در شهر هامپي به عنوان مقبره اي كوچك ساخته شده است و تحت سلطه ي ويجاياناگارا تبديل شده به مجتمعي بزرگ. اين معبد از زمان ساخت مقبره ي كوچك تا كنون به طور ب يوقفه مورد استفاده قرار مي گيردو ان را به قديمي ترين معبد هندو تبديل كرده است .

 

 پارك ملي كانها

 

 

پارك ملي كانها از زيباترين مناطق زيست در آسيا و از بهترين مكان ها براي تماشاي ببر در هند است . جنگل هاي باشكوه بامبو از زيباترين قسمت هاي اين منطقه است .

 

تاج محل 

تاج محل، آرامگاهي در شهر آگرا است و جزو يكي از عجايب هفتگانه جديد در دنيا شناخته شده، بنايي مُجَلَّل و رمز عشق ابدي كه 3 قرن و نيم از قدمت آن مي‌گذرد. تاج محل آرامگاه «ارجمند بانو بيگم» ملقب به ممتازمحل همسر محبوب «شاه‌جهان» پنجمين پادشاه گوركاني يا مغولي هند بود . گنبد تاج محل چون نگين مي‌درخشدو به ارزش تاريخي اين بناي هنري مي افزايد.  تاج محل به فرمان شاه‌جهان براي ابرازعشق و علاقه خود به ممتاز محل ساخته شده است ، او از همسر خود خواست كه بعد از فوتش ازدواج مجدد نكند و براى او آرامگاهي زيبا بسازد.

 

هارماندير صاحب هند

 

اين معبد به عنوان معبد طلايي، مهم ترين جاذبه هاي توريستي هند و مهم ترين مكان مذهبي سيكها است . ساخت و ساز معبد در قرن 16 آغاز شد . اين معبد بسيار زيباست . هميشه مملو از هزاران نفر زائر از سراسر هند مي باشد .

 

 

غذاهاي محلي و آتشين هند

هر گردشگري به مكان هاي توريستي هند كه سفر مي كند از غذاهاي خوشمزه هندي بايد بچشد و از انها لذت ببرد . چند غذاي معروف هندي در اينجا بيان شده است .

 

مرغ كره اي هند

 

مرغ كره اي اولين بار در سال 1950 در دهلي طبخ شد و از غذاهاي محبوب هند به شمار مي رود . براي تهيه اين غذا به روغن زيتون، پياز، سير، زنجبيل، كره و پوره ي گوجه فرنگي و مرغ درسته نياز داريد . اين غذا به همراه نان و سالاد و يا كالي ( نوعي عدس سياه) مي توانيد ميل كنيد .

 

 

مرغ كبابي هند

 

مرغ كبابي غذايي ست كه هر كسي با خوردن آن براي يكبار هم كه امتحان كرده عاشق اين غذا شده است . اين غذا به شيوه سنتي در تنور و يا كوره پخت مي شود. تكه هاي مرغ را چندين ساعت در مخلوط ادويه هاي مختلف و ماست مي ريزند و بعد آن را كبابي مي كنند . اين غذا به رنگ نارنجي ست كه اين رنگ حاصل مخلوط زردچوبه و فلفل است. بوي اين غذا دودي ست كه بوي تحريك كننده اي است .

 

مرغ تكه اي با ادويه ماسلا

 

مرغ تكه اي غذايي تند از شمال هند كه ادويه آن به جز فلفل، از ادويه هاي ديگر هم تشكيل شده است . تيكا به معني تكه كردن و يا قطعه كردن است و مستقيما به شكل تكه اي مرغ ها اشاره دارد . تهيه اين غذا به همراه ماست، قارچ خرد شده ي تازه، سير له شده، سس مايونز، فلفل و آبليمو، مرغ سالمو ادويه ماسلا احتياج داريد . نوع كبابي آن به همراه كرمي شيرين كه بر روي آن ريخته مي شود. اين غذا را مي توانيد با نان پخته شده در تنور ميل كنيد .

 

مسافران محترم آژانس آسمان آبي جهت آشنايي با قيمت تور هند، تور لحظه آخري هند و تورهاي تركيبي هند مي توانند به وب سايت آژانس آسمان آبي   https://www.asemanabi.netمراجعه نمايند .

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ | ۰۲:۴۷:۵۳ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور لحظه آخري هند، جاذبه هاي گردشگري هند، آژانس مسافرتي،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 13
بازديد ديروز : 3
بازديد كل : 9492
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان