آژانس مسافرتي آسمان آبي

آژانس مسافرتي آسمان آبي

ميدان عقاب در لنكاوي

لنكاوي ، شهري است كه هر كسي به تور پاييز 97 مالزي سفر مي كند پيشنهاد مي شود يكبار هم كه شده از آن ديدن كند، لنكاوي از مهمترين شهرهاي توريستي در كشور مالزي است كه جاذبه هاي گردشگري زيادي دارد به طوري كه مسافران مي توانند روز خود را خيلي عالي در آن بگذراند. از جمله مكان هاي ديدني در لنكاوي كه مورد توجه بسياري از توريستها و علاقه مندان به تور مالزي است ميدان عقاب لنكاوي است كه مجسمه ي بزرگ از يك عقاب مي باشد و تبديل به نماد اين شهر شده است   در ادامه براي كسب اطلاعات بيشتر همراه با آژانس آرزوي آسمان آبي باشيد.

در لنكاوي، عقاب از خيلي جهات حائز اهميت مي باشد به گونه اي كه نام جزيره نيز از همين پرنده برداشته شده است. ميدان عقاب لنكاوي، در نزديكي لنگرگاه قايق هايي كه در كوا است واقع شده است، ميدان عقاب را در لنكاوي به نام "داتاران لانگ" مي نامند و از اصلي ترين جاذبه هاي ديدني در اين شهر است، مجسمه اين عقاب به رنگ قرمز روشن مي باشد و طوري ساخته شده كه آماده براي پرواز است.

يكي از علت هاي گذاشتن اين اسم، قرار داشتن مجسمه بزرگ عقاب در اين ميدان است، به غير از اينها وجود بركه ها و منظره هاي زيبا و همچنين وجود پل ها و تراس هاي سر بسته به ويژه نورپردازيهاي جذاب در شب و ... همه دست به دست هم به زيبايي هاي آن اضافه كرده اند و در طي سال توريستها و مسافران تور مالزي را به سمت خود جذب مي كند.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۰۱:۲۴:۰۶ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور پاييز 97 مالزي، جاذبه هاي توريستي لنكاوي، ميدان عقاب لنكاوي،

مارينا پارك لنكاوي

نام لنكاوي ( عقاب سياه ) از ريشه مالايي گرفته شده است. اين جزيره كه در قرن 15 توسط چيني ها ثبت شده، از 120 جزيره تشكيل شده. مارينا پارك يكي از اين جزاير مي باشد كهآرزوي آسمان آبي قصد دارد شما را با آن آشنا كند.

جزيره مارينا پارك لنكاوي مكان فوق العاده اي براي غواصي و علاقمندان به فعاليت هاب زير آب ميباشد كه به فاصله ي 30 كيلومتري از جنوب جزيره اصلي و 45 دقيقه اي از كواه جتي واقع شده و براحتي با قايق ميتوان به آن رسيد. اين جزيره، خود شامل چهار جزيره مي باشد كه هيچكدام قابل سكونت نيست و توسط سازمان ماهيگيري تاكيد شده كه اين مناطق بايد بكر بمانند. يكي از زيباترين بخش هاي جزيره، قسمت مرجاني آن است كه در گوشه اي دنج و در آب هاي ساحلي حفظ و نگهداري مي شوند. امكاناتي نظير ميزهاي پيك نيك، باربيكيوو اتاق هاي استراحت براي گردشگران جزيره فراهم شده كه در سرتاسر آن به چشم مي خورد.

جهت اطلاعات بيشتر از تور مسافرتي مالزي به وبسايت آژانس آسمان آبي مراجعه نماييد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۰۱:۱۶:۱۲ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور مسافرتي مالزي، جاذبه هاي گردشگري لنكاوي، مارينا پارك لنكاوي،

پارك طبيعي قاليچه لنكاوي

لنكاوي جزيره ايست با 479 كيلومتر مساحت و 95 هزار نفر جمعيت با دين هاي هندو بودايي، بوديسم، مسيحي و مسلمان. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا شما را با بخشي از اين جزيره ي زيبا آشنا كنيم.

پارك طبيعي قاليچه لنكاوي در شمال شرقي جزيره و منطقه اي پوشيده از گياهان انبه، باتلاق و سواحلي بكر قرار دارد.پارك، خانه ي پرندگان متعددي در فصل مهاجرت، ماه سپتامبر تا ماه مارچ مي باشد كه زمان بسيار مناسبي براي تماشاي زندگي پرندگان با گونه هاي متفاوت از سراسر دنياست. يك جفت غار، با نام هاي، غار افسانه ها و غار خفاش ها نيز از ديدني هاي اين پارك هستند. بهترين راه شناخت اين پارك، بازديد از آن است. سوار قايق مي شويد و از ميان گياهان انبه كه براي حفاظت از خط ساحلي و جلوگيري از فرسايش آن است گذر مي كنيد.

جهت اطلاعات بيشتر از تور پاييز 97 مالزي مي توانيد با همكاران ما در آژانس آسمان آبي در ارتباط باشيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۰۱:۰۶:۲۵ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور پاييز 97 مالزي، جاذبه هاي گردشگري لنكاوي، پارك طبيعي قاليچه لنكاوي،

پارك لاجندا لنكاوي مالزي

پارك لاجندا لنكاوي  Lagenda Park Langkawi يا پارك دالام تامان Dalam Taman در  تاريخ ۲۷ آوريل ۱۹۹۶ افتتاح شد. اين پارك زيبا و سر سبز با مساحتي حدود 50 هكتار در كنار اسكله كواه قرار دارد كه علاوه بر تماشاي اين پارك مي توانيد از ميدان عقاب، پارك چاگوم و مسجد آل هانا كه  نزديك پارك لاجندا قرار دارند و ديگر جاذبه هاي گردشگري مالزي هستند ديدن كنيد.

مجسمه هاي مختلف به تعداد 17 عدد كه هر كدام افسانه اي در خود نهفته دارند مانند افسانه غول هاي قهرمانانه، پرندگان افسانه اي، شاهزاده خانم زيبا و ده ها افسانه جذاب ديگر در داخل پارك لاجندا لنكاوي به چشم مي خورند كه جلوه زيبايي به اين محل بخشيده است. وجود چهار درياچه ساخته انسان، نوار باريك از ساحل و مسيرهاي پياده روي در پارك لاجندا براي هر گردشگر تور مالزي پاييز 97 بسيار جذاب است.در مسير پياده روي پارك، فروشگاه هاي معاف از حقوق گمركي قرار دارند كه بهترين محل براي خريد سوغات به ويژه شكلات است.از ديگر زيبايهاي پارك لاجندا، باغ هاي چشم نواز با گل هاي محلي رنگارنگ، گياهان سرسبز و درختان ميوه است كه با اين گل و گياهان، به شكل خلاقانه اي تزيين شده است.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۲:۰۲:۱۷ | rasoul soofi
مالزي، تور مالزي، تور مالزي پاييز 97، جاذبه هاي گردشگري لنكاوي، پارك لاجندا لنكاوي،

كاخ هوا محل در جيپور

شهر جيپور يكي از مهمترين شهرهاي توريستي هند مي باشد و هر ساله گردشگران ايراني بسياري در تور هند خود به اين شهر سر مي زنند و از جاذبه هاي گردشگري تاريخي آن بازديد مي كنند. يكي از اصلي ترين جاذبه هاي توريستي شهر جيپور، كاخ هاي تاريخي و خاصي مي باشد كه روزگاري محل زندگي و حكومت خانواده سلطنتي بوده است. يكي از خاص ترين كاخ هاي شهر جيپور، كاخ هوا محل مي باشد كه در مركز شهر و درست در كنار كاخ شهر قرار گرفته است. با آژانس آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با اين كاخ منحصر به فرد بيشتر آشنا شويد.

هوا محل يا هاوا محل در زبان محلي به معناي قصر بادها مي باشد و در سال 1799 توسط مهاراجه ساواي پراتاپ سينگ در 5 طبقه ساخته شد. در نگاه اول، چيزي كه هر بيننده را جذب هوا محل مي كند، معماري منحصر به فرد آن و پنجره هاي متعدد به كار رفته در اين كاخ مي باشد. در مجموع 953 پنجره در ساخت اين بنا به كار رفته است. هدف اصلي از ساخت هوا محل و پنجره هاي متعدد آن، آشنايي زنان حرمسرا و خاندان پادشاهي با زندگي روزمره كوچه خيابان بوده است و از آنجا مي توانستند به راحتي جشن ها و نمايش هاي خياباني را ببينند. البته تمامي پنجره هاي به كار برده در هوا محل به صورت مشبك بوده تا چهره بانوان سلطنتي از بيرون قابل مشاهده نباشد.  يكي ديگر از دلايل استفاده از پنجره هاي مشبك، تهويه هوا طبيعي مي باشد و باعث مي شود كه در طول تابستان هواي خنك و مطبوعي در كل عمارت در جريان باشد.

معماري اين ساختمان به گونه اي است كه فقط 3 طبقه از اين 5 طبقه قابل استفاده مي باشد و سقف 2 طبقه بالايي بسيار كم مي باشد و فقط به صورت خميده مي توان در آن ها تردد داشت. مانند بسياري ديگر از جاذبه هاي گردشگري شهر جيپور، كاخ هوا محل جيپور نيز از سنگ ماسه هاي سرخ و صورتي درست شده است. اين بناي زيبا بعد از 50 سال، در سال 2006 مرمت و بازسازي شده است و به صورت جدي از اين عمارت با ارزش كه يك آثار ملي به حساب مي آيد نگهداري مي شود.

در حين سفر به هندوستان با انتخاب تورلحظه آخري  هند  مي توانيد از ساعت 9 صبح تا 4:30 بعد از ظهر از كاخ هوا محل بازديد كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۴۴:۵۱ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور لحظه آخري هند، جاذبه هاي گردشگري جيپور، كاخ هوا محل جيپور،

باغ وحش در جيپور

شهر جيپور، يكي از مقاصد گردشگران ايراني در كشور هند مي باشد و داراي جاذبه هاي گردشگري تاريخي  فراواني مي باشد كه هر يك تاريخچه و معماري منحصر به فرد خود را دارند ولي جاذبه هاي شهر جيپور به بازديد از كاخ و قصرهاي تاريخي ختم نمي شود و مي توانيد انواع تفريح ها و سرگرمي هاي متنوع ديگري را نيز در اين شهر تجربه نماييد. يكي از اين سرگرمي ها بازديد از باغ وحش شهر مي باشد كه هم براي بزرگسالان و هم كودكان بسيار جالب و سرگرم كننده خواهد بود. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با اين باغ وحش بيشتر آشنا شويد.

باغ وحش جيپور كه دقيقاً در نزديكي موزه آلبرت هال قرار گرفته است، در سال 1877 به دستور مهاراجه ساواي رام سينگ ۲ ساخته و  افتتاح شده است و حدود 550 حيوان در آن زندگي مي كنند. اين باغ وحش به دو قسمت عمده تقسيم مي شود، يك قسمت مخصوص  پستانداران و قسمتي ديگر براي پرندگان و خزندگان. حدود 50 گونه از حيوانات و پرندگان، از سراسر جهان در اين باغ وحش جمع شده است و در معرض ديد بازديد كنندگان قرار گرفته اند. شما مي توانيد در تور هند خود سري به اين باغ وحش بزنيد و از بازديد ببرها، پلنگ‌ها، چيتاها، كفتارها، گوزن خالدار و گونه‌هاي رنگارنگ و وسيع پرندگان شامل طاووس سفيد، طوطي‌ها و پرندگان مهاجر لذت ببريد. علاوه بر قسمت باغ وحش، شما مي توانيد از قسمت موزه آن نيز بازديد كنيد كه حيات وحش راجستان را به نمايش گذاشته است.

ساعت بازديد از اين باغ وحش براي مسافران تور مسافرتي هند، 6 صبح تا 5 بعد از ظهر مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۳۴:۵۹ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور مسافرتي هند، جاذبه هاي توريستي هند، باغ وحش جيپور،

مسجد مطيع در آگرا

دين اسلام دومين مذهب پر جمعيت در كشور هند مي باشد و به همين دليل مساجد زيادي در اين كشور يافت مي شود كه بعضي از آن ها از قدمت تاريخي برخوردار مي باشند. با آژانس مسافرتي آرزوي آبي همراه باشيد تا با اماكن مذهبي شهر آگرا بيشتر آشنا شويد.

يكي از مساجد مقدس شهر آگرا مسجدي به نام مسجد مطيع مي باشد كه در داخل قلعه آگرا قرار دارد. البته اين مسجد را با مسجد مطيعي كه در قلعه سرخ دهلي قرار دارد اشتباه نگيريد. مطيع در زبان هندي به معناي مرواريد مي باشد كه مي توان تناسب اين نام و رنگ مسجد را به وضوح احساس كرد.

اين مسجد زيبا با سنگ هاي مرواريدي سفيد رنگ به دستور جان شاه، از امپراطورهاي بزرگ مغول هند، ساخته شده است.  ساخت مسجد مطيع آگرا  از سال 1648 تا سال 1654 به طول انجاميده است. در اين دوره به دستور شاه جهان بنا هاي با ارزش زيادي ساخته شده است كه بعد ها به جاذبه هاي گردشگري شهر آگرا تبديل شده اند. يكي ديگر از اين بنا هاي ارزشمند مسجد جامع آگرا مي باشد كه در فاصله كلي از قلعه آگرا قرار دارد.

اين مسجد از 12 قوس از شمال، شرق و جنوب تشكيل شده است و ورودي اصلي آن در قسمت شرقي قرار دارد. جايگاه ويژه اقامه نماز آن داراي طرح هاي با شكوه و زيبايي است كه در نوع خود منحصر به فرد است.

مسافرين تور پاييز 97 هند توجه داشته باشند كه براي بازديد از مسجد نياز به پرداخت ورودي جداگانه نخواهيد داشت و با پرداخت ورودي مربوط به قلعه سرخ مي توانيد از مسجد زيبا نيز بازديد كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۲۴:۱۷ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور پاييز 97 هند، مكان هاي گردشگري آگرا، مسجد مطيع آگرا،

تاج محل در آگرا

تاج محل از مشهورترين بناهاي تاريخي هند است و از معروفترين بناهاي تاريخي جهان، مي توان تاج محل را اثري ناميد كه با جادوي عشق بنا شده است. براي توضيحات بيشتر آرزوي آسمان آبي را دنبال كنيد.

تاج محل، آرامگاهي در شهر آگرا است و جزو يكي از عجايب هفتگانه جديد در دنيا شناخته شده، بنايي مُجَلَّل و رمز عشق ابدي كه 3 قرن و نيم از قدمت آن مي‌گذرد. تاج محل آرامگاه «ارجمند بانو بيگم» ملقب به ممتازمحل همسر محبوب «شاه‌جهان» پنجمين پادشاه گوركاني يا مغولي هند بود . گنبد تاج محل چون نگين مي‌درخشدو به ارزش تاريخي اين بناي هنري مي افزايد.  تاج محل به فرمان شاه‌جهان براي ابرازعشق و علاقه خود به ممتاز محل ساخته شده است ، او از همسر خود خواست كه بعد از فوتش ازدواج مجدد نكند و براى او آرامگاهي زيبا بسازد.

 بناي تاج اولين و مهمترين معماري اسلامي زمان مغول در هند است كه سبك معماري آن تركيبي از سبك هاي معماري ايران، تركيه و هند مي باشد . در لحظه ورود به مجموعه تاج محل در آگرا مي توان به ترتيب چهارسوي بازار را به نظاره نشست و پس از گذشت از فضايي رابط كه ميدان جلوخانه است، به باغ مجموعه رسيد كه باغي بسيار زيبا و دلنشين است و نمادي از باغ هاي اصيل ايراني را به نمايش مي گذارد و پس از گذشتن از باغ، مي توان به آرامگاه و در درون آن به مزار ممتاز محل دست يافت. بناي مرمري بزرگ آرامگاه تاج محل روي تخته سنگ مربعي شكل بزرگي از جنس مرمر به اندازه صد متر در صد متر ساخته شده و داراي گلدسته ها و ايوان هاي متقارن است كه زيبايي بنا را دوچندان كرده است ، در سراسر ديواره هاي اين بناي عظيم، آيات قرآني با خطوط زيبا خوشنويسي شده اند.

از سوره هايي كه در تزئينات اين بنا به كار رفته مي توان به سوره هاي ناس، فتح، شمس، الملك، المرسلات، التكوير، الانفطار، الانشقاق، الفجر، الضحي، الشرح، التين، البينه و الاخلاص اشاره كرد.

 

در معماري دوره هاي نخستين امپراتوري مغول ها در هند، بيشتر از سنگ هاي ماسه اي قرمز رنگ براي تزئين و نماكاري استفاده مي شد، در حالي كه شاه جهان استفاده از سنگ مرمر سفيد، سنگ هاي نيمه قيمتي و تزئيناتي با جواهر را در معماري زمان خود ايجاد كرد و مرحله اي جديد و ويژه را در معماري دوره مغول هند به وجود آورد ، گل رز و نرگس زرد از گل هايي است كه به فراواني در اين باغ ديده مي شود و در كنار آنها تعداد درختان ميوه نسبت به درختان تزئيني نيز بسيار زياد است.

 

به نام معمار اين ساختار  در متون تاريخي اشاره نشده است اما در بعضي از متن ها به شخصي به نام استاد احمد لاهوري نام برده شده و يك دستنويس بازمانده از قرن 17 ميلادي به نام همين استاد به عنوان سر معمار تاج محل و لال قلعه يا قلعه سرخ نام برده شده است در برخي از متن ها  از شخصي به نام استاد عيسي كه عده اي آن را اهل شيراز و عده اي به دليل لقبش كه افندي بوده اهل استانبول مي دانند جداي افراد نامبرده از فردي به نام جرونيمو ورونئو اهل ونيز هم نامبرده شده‌است عبدالحق شيرازي كه سال ۱۶۰۹از شيراز به هند مهاجرت كرد و به خاطر استعداد فوق‌العاده‌اش در هنر خوش نويسي از سوي شاه جهان به «امانت خان» ملقب شد. به احتمال قريب به يقين، تمام خطاطي‌هاي روي در و ديوارهاي تاج محل به امانت خان واگذار شده بود، چون تنها نام اوست كه به شكل «امانت خان الشيرازي» زير يكي از خطاطي‌ها در ايوان جنوبي تاج محل حك شده‌است امضاي او حاكي از مقام بلند امانت خان در دربار گوركانيان نيز هست. در بناي تاج محل آنچه كاملاً مسلم است اين است كه خط ثلث كتيبه هاي تاج محل كه بهرنگ مشكي بر زمينه مرمر سفيد نشسته اثر امانت خان شيرازي است.

وجود يك معمار لاهوري در طراحي تاج محل به معني فقدان يك يا چند معمار ايراني نيست. زيرا مي‌توان اظهار داشت كه طراحي و ساخت اين مجموعه عظيم و باشكوه، تنها توسط يك معمار صورت نپذيرفته‌است و به احتمال زياد چند نفر معمار و عده كثيري هنرمند در اين كار مشاركت داشته‌اند.

وجود يك معمار لاهوري در طراحي تاج محل به معني فقدان يك يا چند معمار ايراني نيست. زيرا مي‌توان اظهار داشت كه طراحي و ساخت اين مجموعه عظيم و با شكوه، تنها توسط يك معمار صورت نپذيرفته‌ است و به احتمال زياد چند نفر معمار و عده كثيري هنرمند در اين كار مشاركت داشته‌ اند.

گفته مي‌شود براي ساخت اين بنا بيست هزار كارگر، استادكار، معمار، سنگ‌تراش، نقاش، فلزكار و جواهرتراش به‌ مدت بيست و دو سال كار كرده‌اند.اگر تور ارزان قيمت هند را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب كرديد بازديد از اين بناي دوست داشتني را فراموش نكنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۷:۵۶ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور ارزان قيمت هند، جاذبه هاي گردشگري آگرا، تاج محل آگرا،

مسجد نگينا در اگرا

مسجد نگينا در سال ۱۶۳۵ به دستور پادشاه شاه جهان مختص بانوهاي دربار ساخته شد. بناي اين مسجد از سنگ مرمر سفيد بوده و بانوان دربار از محوطه داخلي و خارجي مسجد تردد مي كردند. در اين مسجد دو راهرو عميق با نمايي كه از سه قوس تشكيل شده وجود دارد، همچنين اين مسجد داراي 3 گنبد پيازي شكل است كه  گنبد مركزي از دو گنبد ديگر ارتفاع بيشتري دارد.در پايين مسجد نيز بازاري به نام مينا بازار نيز براي بانوان دربار ساخته شده بوده است. در راستاي ديوار شرقي مسجد، ديوان خاص  قرار دارد كه مخصوص سران و بزرگان بوده است كه در آن زمان تخت افسانه‌اي و طاووس شاه جهان كه به الماس كوه نور مزين بوده، در اين ديوان قرار داشته است.

پس از آن، پسر شاه جهان، اورنگ زيب آن را به دهلي منتقل كرد كه در سال ۱۷۳۹ نادرشاه افشار آن را به ايران آورد و پس از كشته شدن نادرشاه افشار، الماس كوه نور را جدا كردند و آن الماس به فروش رفت. تخت جهانگير شاه كه يك ورقه سنگي عظيم و سياه‌رنگ با نوشته‌ هايي در پيرامون آن است نيز مشرف بر رودخانه و رو به روي تاج محل قابل رويت است. مسجد نگينا آگرا با تمامي شگفتي هايش از جاذبه هاي گردشگري آگرا محسوب مي شود.اگرقصد بازديد از جاذبه هاي آگرا را داريد مي توانيد تورلحظه آخري هند را انتخاب كنيد ، آرزوي آسمان آبي سفري خوش و لذت بخش را برايتان آرزو منداست.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۶:۰۹ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور لحظه آخري هند، جاذبه هاي گردشگري آگرا، مسجر نگينا آگرا،

قلعه سرخ در دهلي نو

قلعه سرخ دهلي،  با سنگهايي به رنگ  قرمز ساخته شده كه به آن « رد فورت » هم مي گويند و از مهمترين جاذبه هاي پايتخت اين كشور است كه گردشگران زيادي را هنگامي كه به تور هند مي روند به خود جذب خود مي كند.ماراباخواندن ادامه مطلب همراهي كنيد تا بيشتر با اين قلعه زيبا آشنا شويم.

قلعه سرخ دهلي شبيه يك هشت ضلعي مي باشد كه نامنظم است و با ديوارهايي كه طولشان 2 و نيم متر است و ارتفاعشان مابين 16 تا 33 متر با سنگ هاي قرمز رنگ تزيين شده است. اين قلعه در كنار رود يامونا  كه به آن درياي جمنا نيز مي گويند واقع شده است. ساخت اين قلعه به دستور شاه جهان امپراتور گوركاني زماني كه از آگرا، پايتخت را به دهلي تغييرمي داد صورت گرفت.

قلعه سرخ دهلي نو از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده كه  مهمترين آنها، جايي است كه شاه جهان ملاقات هاي خود را درون قلعه انجام مي داد كه به آن « ديوان خاص» مي گويند و بخش ديگر آن بناي زيبا با تزئينات طلايي، سقف منقوش و حوض مرمرين و از اقامتگاهاي همسر اصلي شاه بوده كه به « رنگ محل » معروف است. جاذبه هاي گردشگري دهلي واقعا بي نظير و شگفت انگيز است و در جهان معروف.

امروزه در قلعه سرخ مراسمات رسمي و جشن هايي اجرا مي كنند مانند روز ملي هند كه با حضور مقامات هند برگزار مي شود. اگر  تور لحظه آخري هند را انتخاب كرده ايد  حواستان را كاملا جمع كنيد كه قلعه سرخ دهلي نو (رد فورت) را با قلعه اي مشابه كه در شهر آگرا قرار دارد اشتباه نگيريد.

ادامهـ مطلبـ
| ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۵۵:۵۵ | rasoul soofi
هند، تور هند، تور لحظه آخري هند، جاذبه هاي گردشگري دهلي، قلعه سرخ در دهلي،
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 19
بازديد ديروز : 3
بازديد كل : 9498
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان