تور ارزان هند

آژانس مسافرتي آسمان آبي

راهنماي سفر به هند

هند - India

هند كشوري بسيار زيبا و دلربا است كه در قاره آسيا قرار دارد. حتي اگر چندين بار به اين كشور سفر كرده باشيد، باز هم چيزي دارد كه شما را شگفت زده كند. كشور هند، مابين سواحل طلايي اقيانوس هند و قله هاي پوشيده از برف هيماليا واقع شده است. اين كشور كه از شگفتي هاي طبيعي و همچنين ساخته دست بشر مي باشد، دنياي رنگارنگ و بسيار چشم نوازي از طعم ها و عطرهاي متنوع، صومعه هاي پر رمز و راز، معبدهاي شگفت انگيز، شهرهاي بسيار شلوغ و پر هياهو، امپراطوري هاي از ياد رفته، كاخ هاي با شكوه، بازارهاي پر ازدحام، پارك هاي ملي دست نخورده و بكر، سازه هاي تاريخي شگفت انگيز و هزاران هزار جاذبه ديگر كه مشابه آنها را در هيچ جاي ديگر دنيا نخواهيد يافت. 
هند سرزمين تضادها مي باشد. در كشور بسيار پهناور و فوق العاده زيباي هند، نژادها و قوم هاي مختلف با اديان و فرهنگ هاي گوناگون در كنار هم زندگي مي كنند. جمعيت كشور هند، يك ششم جمعيت دنيا مي باشد بنابراين هيچ تعجبي ندارد كه صدها و يا شايد هزاران دين و آئين مختلف در هند وجود داشته باشد. در هندوستان هم سازه هاي بلند و آسمان خراش هاي بسيار مدرن و با شكوه وجود دارد و هم خانه هاي سنتي و زاغه ها و كلبه هاي بسيار قديمي. عده اي در شهرهاي بزرگ و مدرن با بهترين و به روزترين امكانات زندگي مي كنند و عده اي ديگر نيز در شهرهاي كوچك و سنتي و قديمي و دورافتاده ترين روستاها بدون هيچ امكاناتي زندگي خود را سپري مي كنند و به ندرت دچار تغيير و تحول مي شوند. 
يك عمر نسبتاً طولاني زمان لازم است تا بتوان از تمام آثار به جاي مانده از امپراطوري هاي باستاني و تاريخي و منظره هاي شگفت انگيز طبيعي هند را ديدن كرد. طبيعت هند بسيار تنوع دارد از جنگل هاي انبوه كه ميزبان هزاران ببر است گرفته تا صحراهاي يخي هيماليا را در خود جاي داده است. وليكن مي توانيد در اولين سفرتان به هند، از مثلث طلايي هند يعني دهلي، آگرا و جيپور ديدن نماييد تا گوشه اي از جاذبه هاي بي پايان هند را بتوانيد مشاهده نماييد. 32 اثر ثبت شده در ليست ميراث جهاني يونسكو در اين كشور ديدني و بسيار پهناور و ديدني، در انتظار شما هستند. 

هند - India

اطلاعات ضروري هند

اختلاف ساعت با تهران: 2+ (2 ساعت از تهران جلوتر است)، هند در منطقه زماني 5:30+ UTC/GMT واقع شده است.
زبان رسمي: زبان رسمي هندوستان، هندي است كه 40% از جمعيت اين كشور، به اين زبان صحبت مي كنند. زبان انگليسي هم در بسياري از موقعيت هاي رسمي مورد استفاده مي باشد. 
واحد پول در هند: واحد پول اين كشور روپيه است كه با كد ايزوي (INR) شناخته مي شود. 
برق شهري در هند: برق شهري در كشور پهناور هند 220 ولت و 50 هرتز مي باشد. 
كد كشور هند: 91+

شماره هاي اضطراري: 

پليس: 100
آتش نشاني: 101
آمبولانس: 102

جهت رانندگي: چپ

اطلاعات ضروري هند

🗺 موقعيت جغرافيايي هند

مساحت كشور عظيم و چهناور هند، 3.402.873 كيلومتر مربع مي باشد كه تقريباً دو برابر مساحت ايران است. موقعيت جغرافيايي كشور هند از شمال غربي با پاكستان، از شمال با چين و نپال و تبت و همچنين از شمال شرقي با برمه و بنگلادش همسايه است. هند از باختر با درياي عمان و خليج فارس، از خاور با خليج بنگال و از جنوب با اقيانوس هند مرز آبي دارد. كشور هندوستان دومين كشور پر جمعيت دنيا به شمار مي رود. آمارگيري هاي انجام شده تا سال 2016 نشان داده بود كه جمعيت هندوستان 1.324.171.354 نفر بوده است.

موقعيت جغرافيايي هند

تاريخ مختصري از هند

قدمت حضور انسان در هند به 200 الي 400 هزار سال قبل باز مي گردد، وليكن به صورت رسمي اولين تمدن در اين كشور مربوط به حدود 300 سال قبل از ميلاد مسيح و همزمان با شهر سوخته ايران بوده است. حضور آريايي ها در هند تأثيرات بسياري را در پي داشتهاست كه از جمله آنها مي توان به شكل گيري زبان سانسكريت، تدوين متون مقدس هندو و همچنين پيدايش سيستم طبقاتي جامعه هند مي توان اشاره نمود. اولين امپراطوري كه در هند شكل گرفت شاهنشاهي موريا بين سال هاي 200 الي 326 قبل از ميلاد مسيح بود، دومين امپراطوري كه بعد از موريا در هند به وجود آمد، امپراطوري گويتا از سال 320 الي 550 ميلادي بوده است، آنها مدت زمان بسياري را بر هند حكومت كردند، در سال 1526 يكي از نوادگان تيمور لنگ بر هند تسلط يافت و سلسله گوكانيان را در اين كشور بنا نهاد. همچنين بنياد حكومت بريتانياي كبير در هند در سال 1510 ميلادي با ورود اولين مهاجمان اروپايي يعني پرتغالي ها، در گوا استوار شد. دولت بريتانيا بر اثر شورش هاي سال 1857 ميلادي در هند، كمپاني بريتانيايي را كه چرخاننده امور هند بود، منحل كرد و اين كشور به صورت خود مختار اداره مي شد. پس از آن اختلافات شديدي در بين سران هند و سران مسلمانان هند كه رهبر آنان محمد علي جناح بود به وجود آمد و در نهايت در سال 1950 حكومت جمهوري مستقل در هند تشكيل شد و به عضويت اتحاديه كشورهاي مشترك المنافع بريتانيا در آمد. 

تاريخ مختصري از هند

 فهرست فرودگاه هاي هندوستان

فرودگاه بين المللي سردار و لابهبهي پتل - احمد آباد
فرودگاه بين المللي سري گرو رام داس جي - امريتسار
فرودگاه بين المللي بنگالورو - بنگالورو
فرودگاه راجا بهوجا - بويال
فرودگاه باگدوگرا
فرودگاه بين المللي چناي
فرودگاه كويمباتور
فرودگاه بين المللي اينديرا گاندي - دهلي
فرودگاه گايا - گايا
فرودگاه بين المللي لوكپريرا گوپيناز بوردولوئي - گواتي
فرودگاه دابوليم - گوا
فرودگاه بين المللي راجيو گاندي - حيدر آباد
فرودگاه بين المللي جيپور - جيپور
فرودگاه بين المللي كوچين - كوچين
فرودگاه بين المللي نتاجي سوباش چاندرا بوز - كلكته
فرودگاه بين المللي كاليكوت - كاليكوت
فرودگاه اماوسي - لكهنو
فرودگاه بين المللي چاتراپاتي شيواجي - بمبئي
فرودگاه بين المللي دكتر باباساهب آمبدكار - ناگپور
فرودگاه بين المللي تريواندروم - تريواندروم

فهرست فرودگاه هاي هندوستان

  آب و هواي هند

آب و هواي هند در اكثر ايام سال گرم است، البته بايد يدانيد وضعيت آب و هوايي در هر منطقه با منطقه ديگر تغييرات چشمگيري دارد. سردترين آب و هواي هند از اواخر نوامبر تا ابتداي مارس ادامه پيدا مي كند. د راين مدت زمان، صبح و هنگام غروب آفتاب، هوا بسيار سرد است و در طول روز بيشتر آفتابي است. گرمترين آب و هواي هند كه بسيار نا مطلوب است و با خشكي بسياري همراه است بين ماه هاي مارس تا ژوئن مي باشد. فصل بارندگي كه در اصطلاح به آن مانسون نيز گفته مي شود، در بيشتر مناطق و در فصل تابستان و بين ماه هاي ژوئن و اوايل اكتبر مي باشد. 

آب و هواي هند

 بهترين زمان سفر به هند

از آنجايي كه هند كشور بسيار عظيم و پهناوري است و آب و هواي بسيار متنوعي دارد، بهترين زمان براي سفر به آن، با توجه به منطقه اي كه مقصد شما در آن واقع شده است، متفاوت خواهد بود.
بخش هاي مركزي: ايالت ماديا پرادش (Madhya Pradesh) در تابستان گرماي كمتري را تجربه مي كند اما فصل باراني كه بين جولاي تا سپتامبر است، بارندگي در اين منطقه بسيار است. زمستان ها در شب دماي هوا كاهش پيدا مي كند. 
غرب هند: از نوامبر تا فوريه بهترين آب و هوا را در اين منطقه شاهد خواخيم بود. البته ناگفته نماند كه شب ها هوا سرد مي شود. تابستان ها هوا بسيار گرم مي باشد و بارندگي شديد بين ماه هاي ژوئن تا سپتامبر ادامه دارد. 
شرق هند: آب و هواي مناطقي كه در اين ناحيه از هند وجود دارند و سيل خيز هستند، از اكتبر تا فوريه خنك تر هستند. از مارس تا مه گرم و سوزان مي باشند و از ژوئن تا اكتبر باران هاي بسيار شديد موسمي مي بارد. 
جنوب غربي: بهترين آب و هواي اين قسمت را از نوامبر تا مارس تجربه خواهيد كرد. بارندگي هاي موسمي بين آوريل تا جولاي ادامه پيدا مي كند. دماي هوا در تابستان به شدت قسمت هاي شمالي هند نيست وليكن رطوبت زيادي وجود دارد. 
جنوب شرقي: بارندگي بين ماه هاي اكتبر و دسامبر ادامه دارد و در تمام طول سال ميزان رطوبت و دماي هوا بالا است. در زمستان ها تپه ها و مناطق مرتفع سرد مي شوند.
شمال شرقي: از مارس تا ژوئن و همچنين از سپتامبر تا نوامبر خشكترين و مطبوع ترين زمان سال مي باشد. در باقي ايام سال، بارندگي هاي شديدي وجود دارد.

بهترين زمان سفر به هند

💵 هزينه اقامت در هندوستان

هتل ها و اقامتگاه ها در كشور هندوستان داراي تنوع بسياري مي باشند، از هتل هاي پنج ستاره لوكس و بسيار شيك گرفته تا هتل هاي ارزان و متوسط مخصوص كوله گردها با امكانات محدود و پايه اي، همه و همه در اين كشور پهناور قرار گرفته اند تا گردشگران و توريست ها بتوانند متناسب با سليقه و بودجه خود، بهترين انتخاب را داشته باشند. هتل هاي لوكس و مدرن و بوتيك هتل ها را مي توانيد در شهرهاي بزرگ و همچنين در نزديكي مراكز تفريحي و جاذبه هاي گردشگري هند پيدا كنيد. اگركه علاقه داريد تجربه اي بسيار خاص و مجلل و لوكس داشته باشيد، مي توانيد در راجستان و شيملا، در كاخ هتل ها اقامت داشته باشيد. هتل هاي لوكس و همينطور هتل هاي مقرون به صرفه، همگي داراي خدمات استاندارد مي باشند و قابل مقايسه با هتل هاي هم رده خود در سراسر دنيا هستند، البته از نظر قيمت، متفاوت مي باشند. اين موضوع را در نظر داشته باشيد كه هتل ها در فصول پرگردشگر كه از اوايل اكتبر تا فوريه مي باشد، داراي افزايش قيمت چشم گيري مي باشند. هاستل ها در هندوستان بسيار ارزان هستند و تنها با شبي 100 روپيه مي توانيد يك شب را در هاستل سپري كنيد. اما نكته قابل توجه اين است كه هاستل ها داراي امكانات بسيار محدودي هستند، از اين رو هتل هاي كم ستاره و ارزان به مراتب بهتر از هاستل ها مي باشند. 
يك اتاق اختصاصي با حمام اختصاصي در يك هتل ارزان در بيشتر مناطق هندوستان بين 300 الي 500 روپيه هند هزينه دارد. نا گفته نماند كه در برخي از مناطق خلوت تر با 150 روپيه نيز مي توان اتاق خصوصي رزرو كرد. 
تعداد زيادي از پانسيون ها و هاستل ها ويژه آقايان هستند و جاي خانم ها نيست، براي يك شب اقامت در هاستل ها بايد مبلغي حدود 100 روپيه را پرداخت كرد و البته امكانات بسيار اندكي دارند.
اتاق هاي ارزان در هتل ها حدود 300 الي 1000 روپيه هزينه خواهند داشت.
اتاق هاي ارزان در هتل هاي لوكس در حدود 1000 الي 2500 روپيه هزينه خواهند داشت ولي در عوض به صورت 24 ساعته به آب گرم دسترسي خواهيد داشت، اتاق ها تميزتر و بزرگتر از هاستل ها هستند و در اتاق ها امكاناتي همچون تلويزيون وجود دارد.
اتاق هاي مدرن و شيك و بهتر در هتل هاي لوكس بيشتر از 3500 روپيه هزينه دارند. اين اتاق هاي لوكس تمامي امكانات ضروري مورد نياز را در اختيارتان قرار مي دهد. رختخواب ها در اين اتاق ها بسيار تميز و مرتب و بسيار راحت هستند، پرسنل و خدمه هتل رفتار بهتر و دوستانه تري دارند و در نهايت امكانات بيشتري از جمله تهويه مطبوع، سيستم سرمايش و گرمايش و ... دارند. 

هزينه اقامت در هندوستان

💵 هزينه خوراك در هند

هندوستان يكي از بهترين مناطق دنيا براي افرادي كه علاقه به چشيدن و امتحان كردن غذاهاي جديد و طعم هاي متنوع دارند، مي باشد. در اين كشور پهناور، در هر منطقه و هر جايي كه ايستاده ايد مي توانيد در چند قدمي خود رستوران و يا غرفه هاي خياباني غذا را بيابيد و با پرداخت هزينه اي بسيار كم يك غذاي متفاوت و جديد را تجربه كنيد. در كل غذا در هند هزينه زيادي ندارد و كم هزينه است. يك وعده غذايي كامل در يك هتل مي تواند بين 200 الي 300 روپيه هزينه داشته باشد. اين نكته را هم در نظر داشته باشيد كه در هر منطقه اي از هند غذاها با هم بسيار متفاوت است. رستوران هاي هند براي گياهخواران نيز منوي خاص دارد و همچنين در كل رستوران هايي وجود دارند كه تنها براي گياهخواران مي باشند. 
يك وعده غذا در رستوران ارزان بين 80 تا 250 روپيه هزينه دارد.
يك وعده غذايي كامل دو نفره در رستوران ميان رده بين 400 الي 1000 روپيه هزينه دارد.
رستوران هاي شيك و مجلل نيز در هند وجود دارد كه مي توانيد با پرداخت هزينه بيشتر از 1000 روپيه يك وعده غذاي دونفره نوش جان كنيد.

هزينه خوراك در هند

💵 هزينه حمل و نقل در هندوستان

پروازهاي داخلي: هندوستان سرزمين پهناوري است و بهترين و سريع ترين راه براي سفرهاي بين شهري، استفاده از پروازهاي داخلي است كه قيمت هاي مناسب و قابل قبولي دارد، به خصوص كه اگر بليط هواپيما خود را از قبل رزرو نماييد. هندوستان بعد از ايالت متحده آمريكا، بيشترين تعداد فرودگاه هاي داخلي را دارد. نرخ پروازهاي داخلي هند را مي توانيد در وبسايت ما مشاهده نماييد. 
قطار: سوار شدن قطار در هند نه تنها يك راه ارتباطي بين دو شهر است، بلكه مي تواند شما را با فرهنگ و سبك زندگي و همچنين آداب و رسوم هندي ها آشنا كند. سفر با قطار در هند يكي از بهترين و خاطره انگيزترين بخش هاي سفر شما خواهد بود. حمل و نقل ريلي يا همان سفر با قطار در هند بسيار گسترده و البته مقرون به صرفه مي باشد به طوري كه هزينه سفري 12 ساعته با قطار معمولي 450 روپيه و قطارهاي بهتر 1100 روپيه خواهد بود. نكته قابل توجه اين است كه قطارها در هند به سرعت رزرو مي شوند و در كل ممكن است رزرو قطار اوايل برايتان گيج كننده باشد ولي بايد بدانيد كه يكي از بهترين راه هاي رزرو بليط قطار، استفاده از نرم افزار و اپليكيشن Clear Trip است. 
اتوبوس: همانند بسياري از شهر ها و كشورهاي ديگر، اتوبوس يكي ديگر از راه هاي حمل و نقل مي باشد كه در هند هم اتوبوسراني هاي دولتي و هم اتوبوسراني هاي خصوصي وجود دارد. اتوبوس هاي دولتي عموماً ارزان تر مي باشند. انواع اتوبوس ها در مسيرهاي متفاوت وجود دارد كه امكانات متنوعي را در اختيار مسافران قرار مي دهد و اين امكانات روي قيمت آنها تأثير مستقيم دارد. بايد توجه داشته باشيد كه اتوبوس براي مسيرهاي كوتاه تر مناسب است و براي مسيرهاي بلندتر و طولاني تر، قطار هم راحت تر و هم ارزان تر خواهد بود. 
تاكسي و ريكشا: براي سفرها و جابه جايي هاي درون شهري مي توانيد از تاكسي و ريكشا استفاده نماييد كه البته هزينه تاكسي حدوداً دو برابر ريكشا مي باشد اما در كل اين قضيه را فراموش نكنيد كه قبل از سوار شدن حتماً بايد سر قيمت به توافق برسيد.
براي حمل و نقل و جابه جايي داخل شهري چندين گزينه داريد : تاكسي، ريكشا، مترو و اتوبوس. بليط هاي تك سفره 18 روپيه و بليط هاي 6 ماهه 600 روپيه هزينه دارند.

هزينه حمل و نقل در هندوستان

💵 هزينه براي بازديد از جاذبه هاي گردشگري هند

جاذبه هاي گردشگري هند بسيار متنوع و متعدد هستند و در شهرهاي مختلف هزينه آنها با هم متفاوت مي باشد. با اين حال به صورت حدودي كه بخواهيم بگوييم بازديد از جاذبه ها بين 100 الي 1000 روپيه خواهد بود. البته اين قيمت ها در فصول پر گردشگر مقداري بيشتر هم كي شود.

نكات ضروري درباره هند

خودتان را خسته نكنيد: بيشترين شكايت هاي مسافران در برگشت از تور هند، مربوط به خستگي مي باشد، چرا كه در مدت زمان كم مكان هاي بسيار زيادي براي گشت و گذار وجود دارد كه هر كسي نمي خواهد آن را از دست بدهد. 
از شهر خارج شويد: تنها راه حس حقيقي از هند و زندگي هندي ها، گشت زدن در روستاهاي كوچك اطراف شهر هاي بزرگ است. با اين كار نه تنها از شهرهاي بزرگ و شلوغ بيرون مي رويد بلكه با مهمان نوازي معروف هندي ها آشنا مي شويد.
مراقب باشيد كه چه چيزي مي خوريد و مي نوشيد: معده درد و ناراحتي معده براي افرادي كه اولين بار است به اين كشور مي آيند طبيعي است. اين به اين معني نيست كه نبايد غذاهاي خياباني را امتحان كرد بلكه سعي كنيد ميوه هاي تازه و غذاهاي آبپز و سرخ شده ميل كنيد.
براساس رسم هندي ها لباس بپوشيد: از آنجايي كه هند فرهنگ نسبتاً سنتي دارد، پوشاندن بازوها و پاها قدمي مثبت جهت احترام گذاشتن به فرهنگ آنان است. هندي ها كساني كه با فرهنگشان آشنا نيستند را مي بخشند ولي شما با رعايت موارد كوچكي مي توانيد احساس بسيار خوبي در آنها ايجاد كنيد.
مراقب حركات دست و پاي خود باشيد: در كشور هند پاي انسان عضو غير تميزي پنداشته مي شود، از اين رو اگر كه با پاي خود چيزي را لمس كرديد بهتر است سريع عذرخواهي كنيد. به دليل مشابه اگر با دست چپ چيزي بخوريد و يا چيزي به كسي بدهيد ناخوشايند مي باشد. 
زمان در هند نسبي است: اگر در هند از كسي شنيديد تا 5 دقيقه ديگر به شما مي رسد، ممكن است تا نيم ساعت هم منتظر شويد. ترافيك و ديگر عوامل عادي است. مردم بومي هند بسيار صبور هستند.
براي آلودگي صوتي آماده باشيد: يك راه حل مفيد براي حفظ حريم شخصي خود در سرتان اين است كه هندفري در گوشتان بگذاريد تا كمي از سرو صداي اطرافتان كمتر شود.

نكات ضروري درباره هند

🍲 غذاهاي محبوب در هند

هندوستان يكي از بهترين و جذاب ترين كشورها براي تجربه طعم غذاهاي متفاوت است. در هند نگران گرسنگي نباشيد چراكه با قدم زدن در كوچه و خيابان هاي پر هياهو و پر ازدحام مي توانيد رستوران هاي خياباني متعددي را پيدا كنيد كه غذاهاي مقرون به صرفه و خوش طعمي را پخت مي كنند. چند نمونه از بهترين و محبوب ترين غذاهاي هند را برايتان نام مي بريم:
مرغ كاري (Chicken Curry)
مرغ كاري را در بسياري از كشورهاي ديگر نيز طبخ مي كنند وليكن مرغي كه در هند پخت مي شود يكي از بي نظيرترين آنها به شمار مي رود. علت آن هم ادويه جات فوق العاده و معركه هندي مي باشد. 

مرغ كاري (Chicken Curry)

راجما (Rajma)
چنانچه به مناطق شمالي سفر كنيد، متوجه خواهيد شد كه در آن مناطق راجما داراي محبوبيت بيشتري است. اين غذا سرشار از انرژي است كه دليل اين امر وجود حبوباتي همانند نخود و لوبيا مي باشد. ناگفته نماند كه ادويه هايي كه در غذاهاي هندي استفاده مي شود، طعم غذاها را به گونه اي تغيير مي دهد كه هيچ جاي ديگر دنيا، مانند آنها را تجربه نخواهيد كرد.

راجما (Rajma)

كاكوري كباب (Kakori)
كباب كاكوري از مشهورترين و بهترين كباب هاي هند محسوب مي شود. در آن از گوشت بره استفاده مي كنند كه بسيار خوش خوراك و خش طعم مي باشد. از ديگر مواد به كار رفته در اين غذا مي توان به تخم مرغ، پياز و رب اشاره كرد.

كاكوري كباب (Kakori)

برياني حيدرآباد (Heydarabad Biryani)
افرادي كه به برنج طعم دار شده با انواع طعم دهنده ها و ادويه جات علاقه دارند، مي توانند از برياني حيدر آباد استفاده كنند. در اين غذا برنج به خوبي پخته مي شود و با قطعات كوچك گوشت پر مي شود به صورتي كه زير دندان زياد احساس نشود. 

برياني حيدرآباد (Heydarabad Biryani)

🍴 رستوران هاي هند

سرزمين پهناور هند در اين اواخر گردشگران بسياري را به خود جذب كرده است. از اين رو داراي تعداد بسياري اقامتگاه و هتل، مكان هاي تفريحي و رستوران است. جدا از غرفه هاي غذا فروشي كه در سرتاسر خيابان ها و كوچه هاي هند وجود دارند، رستوران هايي نيز ساخته شده تا گردشگران بتوانند به راحتي به آنها بروند و از غذاهاي لذيذ و بي نظير هندي نهايت لذت را ببرند. چند مورد از بهترين و معروف ترين رستوران هاي هند را برايتان نام مي بريم:
رستوران اصفهان (Esphahan) آگرا
رستوران ايستگاه شرق (Orient Express) دهلي
رستوران لاليت (The Lalit Mumbai) بمبئي
رستوران بخارا (Bukhara) دهلي نو
رستوران پينچ آف اسپايس (Pinch of Spice) آگرا
رستوران اسنك سواتي (Swati Snacks) بمبئي

رستوران هاي هند

🛌 🏩 بهترين هتل هاي هند

از آنجايي كه هند كشور گردشگري بسيار خوبي شده است، براي جذب گردشگران و توريست هاي بيشتر و رضايت آنها، هتل هاي بسيار خوب و همچنين هتل هاي زنجيره اي شعبه اي در اين كشور ساخته اند. با ما همراه باشيد تا با چند نمونه از بهترين هتل هاي هند آشنا شويم:
هتل ريزورت ريو (Resort Rio) گوا
هتل سان ويليج (Sun Village) گوا
هتل گوا ماريوت ريزورت (Goa Marriott Resort) گوا
هتل دي كراون (The Crown) گوا
هتل هيلتون نيو دهلي جاناكپاري (Hilton New Delhi Janakpuri Hotel) دهلي نو
هتل هاليدي اين مومباي اينترنشنال ايرپورت (Holiday Inn Mumbai International Airport) بمبئي
هتل جايپي پالاس (Jaypee Palace Hotel) آگرا

بهترين هتل هاي هند

جاذبه هاي گردشگري هند

هفتمين كشور بزرگ جهان هند مي باشد. جمعيت بيشتر از يك ميلياردي آن به دو هزار گروه و بخش مختلف عقدتي تقسيم شده است و به 200 زبان متفاوت سخن مي گويند. هند داراي قدمتي بسيار طولاني مي باشد و اين امر باعث شده از هر دوران و هر امپراطوري آثاري به جا بماند و امروزه به عنوان جاذبه گردشگري مبدل شود. چند مورد از بهترين و معروف ترين جاذبه هاي گردشگري هند را برايتان نام مي بريم تا بتوانيد در سفر خود از آنها به بهترين شكل استفاده نماييد. 
مرداب هاي كرالا (Kerala) ايالت كرالا
قصر درياچه در شهر اودايپور
معبد ويروپاكشا (Virupaksha) هامپي
پارك ملي كانها (Kanha)
هارماندير صاحب (Harmandir Sahib) امريتسار
جايسالمر (Jaisalmer) راجاستان
غارهاي آژانتا (Ajanta)
واراناسي (Varanasi) رود گنگ
تاج محل (Taj Mahal) آگرا
پالولم (Palolem) گوا
آبشارهاي دودسگار (Dudh***ar) گوا
گوا قديم (Old Goa) گوا
ساحل آگوندا (Agonda) 

جاذبه هاي گردشگري هند

برترين فستيوال هاي هند

هيجان و خاطراتي وصف نشدني را به خودي خود در سفر به هند تجربه خواهيد كرد، حالا تصور كنيد كه در مدت زمان اقامت و سفر خود در هند، يكي از فستيوال هاي معروف آنجا نيز برگزار شود. در اين صورت سفري برايتان رقم مي خورد كه تا هميشه در يادتان مي ماند و تجربه اي خواهيد داشت كه هيچ كجاي دنيا و هرگز آن را ديگر تجربه نمي كنيد. بهترين فستيوال هاي معروف هند عبارتند از: 
جشن ديوالي: 
جشن ديوالي به مدت 5 روز ايتدايي سال نو هندو برگزار مي شود. نام ديگر اين جشن را جشن روشنايي يا جشن فانوس ناميده اند. در اين روز مردم هند شمع يا فانوس هايي روشن مي كنند و همه در جشن هاي محلي آتش بازي مي كنند.

 جشن ديوالي

جشن گانش چاتوري:
جشن گانش چاتوري به مدت 11 روز به مناسبت زادروز تولد خداي مذهب هندو "لرد گانش" كه نماد آن فيل مي باشد، برگزار مي شود.

جشن گانش چاتوري

جشن رنگ يا هولي:
جشن هولي كه تمام مردم جهان آن را جشن رنگ هندي مي نامند و مي شناسند، يكي از هيجان انگيزترين جشن ها هم براي مردم هند و همچنين براي گردشگران و توريست هاي تور ارزان قيمت هند است كه در پايان زمستان برگزار مي گردد.

جشن رنگ يا هولي

جشن خدايان ناواراتري، دوسرا و دورگا:
مردم به مدت 9 روز به مناسبت خداي ناواراتري كه مادر خدايان هندو مي باشد، برگزار ميگردد. مردم در اين جشن به رقص هاي خاصي همانند رقص چوب معروف هندي مي پردازند. روز دهم آن، دوسرا مي باشد كه مربوط به جنگ لرد راما به همراهي دورگا بر عليه نيروي شيطاني مي باشد.

 جشن خدايان ناواراتري، دوسرا و دورگا

جشن اونام: 
جشن اونام يكي از سنتي ترين و زيباترين جشن هاي هند است. اين جشن به مدت 10 روز بعد از برداشت محصول برگزار مي شود.

جشن اونام

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/11/1  | ۰۸ | asemaneabi

نمايشگاه گردشگري تركيه در كشور هند

هيئت فرهنگ و گردشگري تركيه، يك نمايشگاه گردشگري در شش شهر كشور هندوستان به منظور ارائه خدمات گردشگري و معرفي تركيه به عنوان يك مقصد تفريحي از تاريخ 8 اكتبر برگزار خواهد كرد، دينيز ارسس، مشاور اداره فرهنگ و گردشگريتركيه در هند گفت: هند يك بازار بسيار مهم است و ما از توان بالقوه آن در زمينه ورود گرشگرانشان به تركيه آگاهي داريم، هند و تركيه از روابط گرمي برخوردار مي باشند و آنها رابطه تاريخي نزديك و ارتباطات فرهنگي قوي دارند و ما با برگزاري اين نمايشگاه در شش شهر انتظار تعامل بيشتر را خواهيم داشت.
وي افزود: در سال 2017 تركيه ميزبان بيش از 32 ميليون گردشگر بين المللي بود كه از اين تعداد 32 هزار نفرشان از كشورهند وارد تركيه شدند كه در اين سال از ژانويه تا ژانويه تعداد گردشگران 25 درصد افزايش يافته كه اين بدان معني ميباشد كه ما تا پايان سال 2018 ميزبان 40 ميليون گردشگر خواهيم بود، اكنون كه ما به ارقام تعداد گرداشگران هندي در سال 2017 نگاه ميكنيم شاهد افزايش 95 درصدي از اين كشور هستيم كه انتظار ميرود تا  پايان سال جاري تعداد گردشگران هندي به 2 ميليون نفر افزايش پيدا كند.

تركيه از لحاظ گردشگري، فرهنگ و تجارت بسيار ممتاز است و ضرورت دارد كه محدوده تعامل ميان دو كشور در سطح دوم قرار گيرد هند يكي از مهمترين جاذبه گردشگري تركيه است. گردشگران هندي، تور ارزان تركيه را مقصد تفريحي توريستي و مراسم عروسي خود انتخاب ميكنند، كه به طور پيوسته در حال افزايش است.
در جشنواره تبليغاتي شش شهر، شركت هاي هواپيمايي تركيه، هتل هاي لوكس، نمايندگان مقامات مهم تركيه حضور به عمل خواهند رساند و بينش هايي در ارتباط با فروش و ارائه خدمات به گردشگران اين كشور خواهند داشت.
اين مراسم در شش شهر (دهلي، احمدآباد، كلكته، چناي، بنگالورو و بمبئي) برگزار خواهد شد.
👈  8 اكتبر در دهلي
👈  9 اكتبر در احمدآباد
👈  10 اكتبر در كلكته
👈  11 اكتبر در چناي
👈  12 اكتبر در بنگالورو
👈  13 اكتبر در بمبئي

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/17  | ۱۱ | asemaneabi

فورت آگوادا گوا

همان طور كه همه مي دانيم يكي از شهر هاي پر طرفدار هند، شهر گوا است كه براي بازديد از اين شهر بسيار زيبا و حيرت انگيز هر ساله تعداد زيادي از گردشگران تور هند برنامه ريزي مي كنند. گوا در بر دارنده بسياري از جاذبه هاي گردشگري هند است كه همكاران ما در آژانس مسافرتي آسمان آبي قبلا به تعدادي از اين اماكن و جاذبه ها اشاره كرده اند. يكي از همين ديدني ها  فورت آگودا گوا مي باشد. يكي از جاهايي كه نزديك به دريا است و فوق العاده عامه پسند است و طرفداران زيادي دارد. مكاني مناسب براي استراحت و تفريح در زمان عصر مي باشد و مي توانيد غروب بسيار زيبا و چشم نواز خورشيد را در اين مكان مشاهده بفرماييد. هم چنين مي توانيد در بالاي خانه چراغي نشسته و به تلفيقي از آسمان آبي و دريا چشم بدوزيد و حتي نتوانيد مرز بين آسمان و دريا را تشخيص دهيد! منظره بالاي راهروهاي مارپيچ بسيار جالب مي باشد كه از زيباترين جاذبه هاي پانجيم است. 

جهت اطلاعات لازم درباره تور ارزان هند با همكاران ما در آژانس آسمان آبي در تماس باشيد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/10  | ۱۲ | asemaneabi

قلعه آمبر جيپور

شهر جيپور در طول تاريخ يكي از مهمترين شهرهاي كشور هند بوده است و از سال 1727 پايتخت حكومتي پادشاهان زيادي بوده است، اما قبل از پيدايش شهر جيپور، شهر آمر كه در نزديكي آن قرار داشت محل حكومت پادشاهان بوده است و به همين دليل آثار تاريخي و قلعه هاي بسياري در اين شهر قرار دارد. آمر در حال حاضر بخشي از شهر جيپور به حساب مي آيد و مي توانيد در تور هند خود، سري به جاذبه هاي گردشگري زيبايي كه در اين منطقه قرار دارد بزنيد. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با يكي از مهمترين جاذبه هاي توريستي منطقه آمر بيشتر آشنا شويد.

قلعه آمر يكي از قلعه هاي باستاني و تاريخي متعلق به خاندان Kachhawa مي باشد كه به سبك معماري هندي – اسلامي، از سال 1600 شروع به ساخت شده است و در سال 1727 ساخت آن به پايان رسيد. اولين چيزي كه چشم هر بيننده اي را به خود جذب مي كند، معماري كم نظير اين قلعه مي باشد كه مي توان تركيب زيبايي از سنگ هاي مرمر سفيد و ماسه سنگ هاي قرمز را در كنار هم مشاهده نمود. درياچه مائوتا كه درست در كنار قلعه قرار گرفته است، زيبايي آن را دو چندان مي نمايد. البته در زمان قديم، از آب اين درياچه براي تأمين آب مورد نياز قلعه استفاده مي شد. در داخل قلعه هم تمامي ديوارها، سقف ها و دور پنجره ها آينه كاري شده است كه علاوه بر زيبايي براي سيستم روشنايي هم به كار ميرفته است به اين گونه كه شب ها با قرار دادن شمعي در جلوي آينه از انعكاس و تلألو نور در آينه محيط را روشن مي نمودند.

نام قلعه آمبر از نام خدايان آمبا گرفته شده است و علاوه بر يك اقامتگاه ييلاقي براي خاندان سلطنتي، از نظر نظامي نيز اهميت فراواني داشته است اين دژ بر روي ارتفاعات اين منطقه و بر روي تپه قرار گرفته است و براي رسيدن به آن مي توانيد سوار بر فيل شويد و يا پياده روي نماييد. البته اگر هر دوي اين روش ها براي شما سخت مي باشد مي توانيد از گزينه ماشين استفاده نماييد.

قلعه آمبر يكي از معروف ترين جاذبه هاي گردشگري شهر جيپور به حساب مي آيد و در ليست آثار باستاني يونسكو قرار گرفته است. ساعت بازديد از قلعه آمبر جيپور از ساعت 8 صبح تا 5:30 بعد از ظهر مي باشد و پيشنهاد مي شود براي گشت و گذار و بازديد از اين قلعه ي زيبا حدود 2 تا 3 ساعت زمان بگذاريد.اگر هند را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب كرده ايد براي استعلام قيمت تور ارزان هند و يا رزرو تورهند مي توانيد با همكاران ما در آژانس آسمان آبي با شماره 02157872 تماس حاصل فرماييد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/10  | ۱۰ | asemaneabi

باغ وحش در جيپور

شهر جيپور، يكي از مقاصد گردشگران ايراني در كشور هند مي باشد و داراي جاذبه هاي گردشگري تاريخي  فراواني مي باشد كه هر يك تاريخچه و معماري منحصر به فرد خود را دارند ولي جاذبه هاي شهر جيپور به بازديد از كاخ و قصرهاي تاريخي ختم نمي شود و مي توانيد انواع تفريح ها و سرگرمي هاي متنوع ديگري را نيز در اين شهر تجربه نماييد. يكي از اين سرگرمي ها بازديد از باغ وحش شهر مي باشد كه هم براي بزرگسالان و هم كودكان بسيار جالب و سرگرم كننده خواهد بود. با آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا با اين باغ وحش بيشتر آشنا شويد.

باغ وحش شهر جيپور كه دقيقاً در نزديكي موزه آلبرت هال قرار گرفته است، در سال 1877 به دستور مهاراجه ساواي رام سينگ ۲ ساخته و  افتتاح شده است و حدود 550 حيوان در آن زندگي مي كنند. اين باغ وحش به دو قسمت عمده تقسيم مي شود، يك قسمت مخصوص  پستانداران و قسمتي ديگر براي پرندگان و خزندگان. حدود 50 گونه از حيوانات و پرندگان، از سراسر جهان در اين باغ وحش جمع شده است و در معرض ديد بازديد كنندگان قرار گرفته اند. شما مي توانيد در تور ارزان هند خود سري به اين باغ وحش بزنيد و از بازديد ببرها، پلنگ‌ها، چيتاها، كفتارها، گوزن خالدار و گونه‌هاي رنگارنگ و وسيع پرندگان شامل طاووس سفيد، طوطي‌ها و پرندگان مهاجر لذت ببريد. علاوه بر قسمت باغ وحش، شما مي توانيد از قسمت موزه آن نيز بازديد كنيد كه حيات وحش راجستان را به نمايش گذاشته است.

ساعت بازديد از باغ وحش جيپور، 6 صبح تا 5 بعد از ظهر مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/10  | ۱۰ | asemaneabi

سيكاندرا آگرا هند

جلال الدين محمد اكبر يكي از مهمترين پادشاه هاي سلسله گوركانيان هند بوده است و در طول حكومت خود بنا هاي با ارزش زيادي ساخته است كه امروزه به عنوان جاذبه هاي گردشگري شهر آگرا به حساب مي آيند و توريست هاي خارجي و مردم محلي زيادي روزانه از آن ها بازديد مي كنند كه در اين ميان مي توان به شهر تاريخي فاتح‌پور سيكري اشاره كرد كه براي چند سال پايتخت حكومتي اكبر بوده است. اگر در تور شهر آگرا مي خواهيد از مقبره اين پادشاه بزرگ بازديد كنيد با آسمان آبي همراه باشيد.

اين آرامگاه در شهركي به نام سيكندرا در نزديكي شهر آگرا قرار دارد و به همين دليل خود مقبره نيز با نام سيكاندرا آگرا شهرت يافته است. اين بنا نيز از مصالح مورد علاقه اكبر يعني ماسه سنگ قرمز ساخته شده است و با سنگ مرمر جواهر نشان تزئين شده است. اين بنا مانند اغلب سازه هاي دوره گوركاني از معماري ايراني الهام گرفته است و به صورت چهار باغ ساخته شده است كه ساختمان اصلي در مركزيت باغ قرار دارد. خود مقبره اصلي در مخش زير زمين قرار دارد و از سنگ مرمر ساخته شده است.

شايد جالب باشد كه بدانيد اكبر حتي ساخت مقبره خود را قبل از مرگ خود، از سال 1605 آغاز كرد و پس از مرگش، ساخت بنا به وسيله پسرش جهانگير در سال 1613 به اتمام رسيد.

اين بناي با شكوه در طول تاريخ آسيب هاي فراواني ديده است و در نهايت توسط معمارهاي بريتانيايي مورد بازسازي اساسي قرار گرفت.اگر قصد مسافرت به هندوستان را داريد ،آژانس مسافرتي آسمان آبي تور ارزان هند را با مناسب ترين قيمت به شما ارائه مي دهد . 

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/7/10  | ۰۸ | asemaneabi

دانستني هاي لازم درباره هند

سفر به هند با تور هند - India Tour

اگر سفر با تور هند را برگزيده ايد و قصد خريد و يا رزرو تور هند (تور دهلي، آگرا و جيپور) را داريد نيازمند آشنايي هرچه بيشتر با كشور پهناور هندوستان و شناخت بهتر آن هستيد. هند يا همان هندوستان كشوري در جنوب آسيا و پايتخت آن دهلي نو است. هند هفتمين كشور پهناور جهان و دومين كشور پرجمعيت جهان بعد از چين است. مهمترين شهر هاي هند: بمبئي، دهلي، كلكته، مدرس، بنگلور، حيدرآباد، آگرا، ميسور، جيپور، گوا، پونا، بوپال، تريواندروم، سورات و كانپور هستند. 

شايد اين سوال براي شما نيز پيش آمده باشد كه بهترين شهر هند براي سفر كجاست؟ در پاسخ به اين سوال بايد بگوييم تنوع و جاذبه هاي هندوستان در شهرهاي توريستي هند آنقدر زياد است كه شما به سختي مي توانيد از ديدن يك شهر چشم پوشي كنيد. پيشنهاد ما به شما اين است كه با تور هندوستان (تور دهلي، تور آگرا و تور جيپور) و انتخاب تور هاي تركيبي مانند تور هند، تور دهلي، تور آگرا، تور جيپور، تور بمبئي و... اقدام به سفر نماييد.

آژانس مسافرتي آسمان آبي پكيج هاي ويژه تور هند دهلي، آگرا، جيپور، تور هند لحظه آخري ، تور هند مهر 97 به همراه تورهاي لحظه آخري گوا و بسياري ديگر به همراه بهترين قيمت تور هند براي مسافران خود در نظر گرفته است.

⌛ تور لحظه آخري هند (آني و ارزان قيمت)

اگر به دنبال پكيج هاي ويژه (خريد بليط هواپيما به هند و رزرو هتل در هند) تور هند ارزان هستيد انتخاب آفرهاي دقيقه 90 بهترين گزينه خواهد بود.قيمت بليط هند به همراه رزرو هتل و پرواز با بهترين ايرلاين‌ها را از آژانس آسمان آبي بخواهيد. سفر به شهر توريستي هند با تور هند (دهلي، آگرا، جيپور و بمبئي) پائيز 97 مي تواند يكي از بهترين و خاطره‌انگيزترين سفرهاي شما باشد.

🗽 جاذبه هاي گردشگري دهلي

مكان هاي ديدني دهلي به قدري رنگارنگ و متنوع است كه هرساله ميليون‌ها گردشگر به آنجا سفر مي كنند. مكان هاي ديدني هندوستان بسيار زياد و متنوع است كه مي توانيد با مراجعه به جاذبه هاي گردشگري هند به صورت دقيق‌تري با آنها آشنا شويد.

🗽 جاذبه هاي گردشگري بمبئي، دهلي، آگرا، جيپور:

مسجد جامع دهلي, قلعه سرخ دهلي, معبد اكشاردام در دهلي نو, بناي يادبود ماهاتما گاندي, معبد نيلوفر آبي دهلي،تاج محل، قلعه آگرا، مقبره اعتمادالدوله و مقبره اكبر،كاخ شهر، هاوا محل، رصد خانه جانتا مانتار، موزه آلبرت هال و ...

اگر مي خواهيد با جاذبه هاي ديدني بيشتري از هندوستان نيز آشنا شويد مي توانيد بر روي لينك ذيل كليك كنيد:

🔍 ديدنيها، سرگرمي و تفريحاتي كه در هند نبايد از دست دهيد!

  آب و هواي هند

آب و هواي  دهلي به عنوان پايتخت در سرد ترين ماه ها در نيمه دوم سال به 11 درجه سانتيگراد و در گرم ترين ماه ها به 27 درجه سانتيگراد در ماه آوريل يا اسفند ماه مي رسد. بنابراين بهترين زمان مسافرت به هند از كشور عزيزمان ايران مي تواند نيمه دوم سال باشد

 بهترين زمان سفر به هند

اگر قصد سفر به گوا را داريد بهترين زمان براي رفتن با تور گوا از اواخر مهر تا پايان بهمن است. با نزديك شدن به اسفند با توجه به قرارگيري گوا در جنوب هند هوا رو به گرمي ميرود و شدت بارش باران در خرداد نيز زياد ميشود.

توجه داشته باشيد بخش جنوبي هند با بخش شمالي آن آب و هواي كاملا متفاوتي دارند ولي از ماه نوامبر تا اواسط فوريه در همه جاي هندوستان هواي معتدلي حاكم است. تور لحظه آخري هند (دهلي، آگرا، جيپور) مي تواند بهترين انتخاب براي شما باشد.

🛍 مراكز خريد هند، سوغاتي هند

اگر به هر يك از مراكز خريد جيپور، مراكز خريد در اگرا يا مراكز خريد دهلي مراجعه كنيد شك نكنيد كه دست خالي از آنجا بيرون نخواهيد آمد. سفر به هندوستان يعني خريدهاي رنگارنگ و متنوع كه باب سليقه هر كسي باشد.

ادويه هندوستان معروف‌ترين سوغات اين كشور است. بازار خاري بائولي دهلي از مشهورترين بازارهاي ادويه، و در بخش قديمي اين شهر است.

جواهرات، فرش و انواع زيرانداز، روسري‌هاي رنگارنگ، سنگ‌هاي با ارزش و لباس‌هاي ابريشمي و نقره‌ را از مركز خريد ديلي هات دهلي نو ميتوانيد تهيه كنيد.

خيابان پاهار گنج در محله مركزي دهلي نو شامل مغازه هاي متعددي است و قيمت اجناس در هند با توجه به محلي كه از آن خريد مي كنيد متفاوت خواهد بود

مركز خريد اوسانز گوا, سيتي سنتر بمبئي, مركز خريد كرافت ماركت بمبئي هم از ساير مراكز خريد هند هستند.

💵 قيمت تور هند (قيمت پكيج هاي تور هند، پروازهاي داخلي و خارجي)

هزينه تور هند (دهلي، آگرا، جيپور و بمبئي) با توجه به شهري كه مي خواهيد از آنجا سفر كنيد متفاوت است براي مثال تور هند از شيراز يا تور هند از مشهد با قيمت متفاوتي نسبت به سفر از تهران خواهد بود. مقصدي كه انتخاب مي كنيد هم در قيمت تور تاثير گذار است تور هند بمبئي با تور هند گوا در يك رنج قيمتي نيستند.

🛌 🏩 رزرو هتل در هند

قيمت و نرخ هتل در هند بسيار متنوع است، از بهترين هتل هاي هند هتل هاي 5 ستاره دهلي تا مسافرخانه هاي ارزان قيمت همه در اين شهر يافت مي شوند. قيمت هتل در دهلي نو با توجه به پكيج انتخابي تور هند (بمبئي، دهلي، آگرا و جيپور) مشخص مي شود. شما مي توانيد بدون هيچ نگراني تنها با انتخاب يكي از پكيج هاي تور هند از آژانس آسمان آبي خاطر خود را از رزرو بليط هواپيما و رزرو هتل هاي هندوستان راحت كنيد.

از بهترين هتل هاي هند مي توان به ريزورت ريو (Resort Rio)، سان ويليج (Sun Village)، گوا ماريوت ريزورت (Goa Marriott Resort)، دي كروان گوا (The Crown Goa)، هتل هيلتون نيو دهلي جاناكپاري (Hilton New Delhi Janakpuri Hotel) اشاره كرد.

آژانس مسافرتي آسمان آبي مجري مستقيم تور هند با ارائه بهترين پكيج هاي مسافرتي بهترين خاطره را براي تهيه سفرنامه دهلي آگرا جيپور،بمبئي و گوا براي شما به ارمغان خواهد آورد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/6/17  | ۱۳ | asemaneabi

باغ لودي دهلي (Lodi Garden )

باغ لودي دهلي نو پارك شهري با مساحت نزديك به 360 هزار در شهر دهلي نو هند، بين بازار خان و آرامگاه صفدرجونگز در خيابان لودهي قرار دارد. آرامگاه محمد شاه، آرامگاه اسكندر لودهي و گنبد شيشا و گنبد بارا در اين پارك توسط لودهي  در قرن 15 بنا شده است. باآژانس مسافرتي آسمان آبي همراه باشيد.

 

مجموعه آرامگاهاي اين پارك يكي از جاذبه هاي گردشگري هند محسوب ميشود و داراي معماري باشكوه و بي نظير هندي و ايراني بوده و دوره مهمي از تاريخ كشور هندوستان را در خود نهفته است. مقبره محمد شاه هشت ضلعي است كه نماد خروج از دنياي مادي و حركت به سمت دنياي معنوي و ابدي است، اين آرامگاه اولين بناي اين پارك بوده كه از خيابان لودهي هم قابل مشاهده است.آرامگاه اسكندر لودي بناي مهم  و ارزشمند ديگر در باغ لودي دهلي نو است كه از لحاظ ساختاري با بناي آرامگاه محمد شاه شباهت زيادي دارد.

 

تغييرات زيادي در باغ لودي در زمان پادشاهان مغول انجام شد و يك رصد خانه بزرگ و كتابخانه نيز در آن ساخته شد، همچنين مرمت هاي مورد قبولي  بر روي آثار تاريخي اين پارك صورت گرفت.  پارك لودي با فضاي سرسبز  زيبا خود يكي از محل هاي محبوب براي پياده روي و ورزش و يوگا در ميان مردم دهلي است.در وسط پارك نيز گنبد بارا كه به سبك معماري مغولي ساخته شده قرار دارد كه به گنبد بزرگ هم شهرت دارد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

قلعه پورانا كيلا دهلي (Purana Quila Castle)

قلعه پورانا كيلا Purana Quila Castle يكي از كهن ترين قلعه ها در پايتخت كشور هندوستان، دهلي است. اين قلعه باشكوه قبل از سلطنت امپراتوري مائوري و در قرن سوم قبل از ميلاد بنا شده است.بازسازي قلعه پورانا كيلا  به دستور همايون شاه مغول در سال  1533شروع شد و به مدت 5 سال طول كشيد.براي آشنايي بيشتر با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد.

 

شير شا سوري، موسس سلسله سوري،  پس از غلبه همايون در سال 1940،  نام اين قلعه را به  قلعه شر Shergharh تغيير داد و در طول دوران سطنتش ، بناهاي جديد به آن افزود. قلعه پورانا و شهر پيرامون آن به عنوان «ششمين شهر دهلي» شهرت دارند.در طول دهه 70 سه كمپاني هنري مدرسه نمايش ملي يعني توغلاك، آندها يوگ و سلطان رازيا  اين قلعه را به عنوان صحنه تئاتر مورد استفاده قرار مي دادند و تا چندين دهه اين قلعه محل برگزاري آثار، كنسرت‌ها و رخدادهاي مهم فرهنگي و تئاتر بوده است.

 

قلعه پورانا كيلا داراي سه دروازه است كه سازه‌هاي دو طبقه آن از سنگ ماسه تشكيل شدند كه توسط دو برج بزرگ نيم ‌دايره‌اي با كاشي‌هاي مرمري آبي احاطه شده‌اند. در قسمت شمال و جنوب قلعه پورانا بالكن‌هاي زيبا، عمارت‌هاي گنبدي شكل و عمارت هاي كلاه فرنگي به چشم مي خورند كه به جلال و شكوه اين قلعه افزوده اند. اكنون نيز بخشي از اين قلعه به موزه تبديل شده كه در آن اشياي باستاني به نمايش گذاشته شده اند. با تور ارزان هند ميتوانيد سفر كنيد و اين جاذبه را نيز از نزديك ببينيد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

جشن رنگ هولي دهلي

در كشور هند هر ساله بر اساس تقويم كشوردر اوايل فصل بهار جشن سنتي مردم هر ساله برگزار مي شود كه  نظر گردشگران زيادي را بخصوص در ايام نوروز كه همزمان با برگزاري جشن رنگ هولي است جلب مي كند و براي ديدن از اين مراسم هيجان انگيز، تصميم به خريد تور هند مي كنند. براي آشنايي بيشتر با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد.

 

جشن رنگ هولي هند مراسم رنگ پاشي است كه نماد خوشحالي مردم هند به ادامه زندگي و غلبه خوبي به بدي هاست. در اين مراسم مردم به ريختن پودرهاي رنگي، سطل و بادكنك هايي كه پر از آبهاي رنگي قابل شستشو است مشغول مي شوند و صورت هاي يكديگر را رنگي مي كنند يا با آبهاي رنگي شده همديگر را خيس مي كنند، اين مراسم يك اعتقاد اساطيري هندوهاست كه همه افراد كوچك و بزرگ در آن شركت مي كنند و حتي كساني كه هندو نيستند براي ابراز دوستي در اين جشن شركت مي كنند. اگرچه امروز جوانان هند ديگر به فلسفه جشن رنگ هولي آشنايي زيادي ندارند و صرفاً فقط براي جشن و شادي خاصي كه در اين مراسم وجود دارد در آن شركت مي كنند و يكي از بهترين جاذبه هاي گردشگري دهلي را رقم مي زنند.

 

جشن رنگ هولي يكي از شگفت انگيزترين و هيجان انگيزترين آيين باستاني هند است كه به مدت دو روز انجام مي شود و در طي اين جشن كل كشور هند تعطيل مي باشد. اين جشن سالها قبل از ميلاد در هند رسم بوده است و همچنين براي كشاورزان هند به علت اينكه زمان دروي محصولاتشان است خيلي اهميت دارد و آن را جشن فراواني و نعمت مي دانند.

 

رنگهايي كه براي پودرها استفاده مي شود اكثراً طبيعي هستند و از ميوه ها يا گياهان توليد مي شوند و براي صورت برخلاف تصورات همه مفيد است.جشن رنگ هولي در هند باعث بهتر شدن رابطه هاي مردم و از بين رفتن ناراحتي  مي شود و همه در اين روز مي رقصند و غذا و نوشيدني هاي مخصوص مراسم را مي خورند. جشن رنگ ها در هندوستان ويژه تاريخ 12 و 13 مارس معادل با 22 و 23 اسفند ماه مي باشد.

holi.india

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

آرامگاه همايون دهلي

همايون تب آرامگاه فردي به نام نصير الدين همايون است كه دومين پادشاه گوركانيان هند بود كه در مركز شهر دهلي  در منطقه نظام الدين  واقع شده است. ساخت اين بنا در قرن شانزدهم ميلادي صورت گرفته است كه اولين باغ ايراني در شبه قاره هند مي باشد و از جاذبه هاي گردشگري دهلي  و پايتخت هند به حساب مي آيد.

 

همايون دومين پادشاه گوركاني هند در دربار ايران پناهنده شده بود كه با كمك شاه ايران كه درآن دوره شاه طهماسب اول بود توانست پس از پانزده سال به كشورش برگردد و پس از گذشت چند ماه به طور اتفاقي كه گفته مي شود هنگام شنيدن اذان از پله هاي كتابخانه اش به سرعت پايين مي آمد، سقوط كرد و چشم از جهان فروبست. براي خواندن ادامه مطلب همراه آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبيباشيد.

 

 همايون عاشق هنر و علم بود و در كتابخانه اش اثرهاي هنري زيادي از نقاشان، خوشنويسان و صحافان و ... ايراني و هندي گردآوري كرده بود و مشغول تكثير كردن و تهيه آثار علمي و نسخه هاي هنري بود. او زماني كه به هند برگشت تعدادي از هنرمندان ايراني را همراه خود برد و اصلا غيرممكن نيست كه مقبره ها و آثار هنري كه بعدها در هند ساخته شد از ميراث و الگوهاي ايراني  بهره گرفته باشند، مانند تاج محل.

 

در آرامگاه همايون از عناصر زياد معماري ايراني استفاده شده است مانند مابقي آثار دوره گوركاني هند كه موجود است  و مي توان اين آرامگاه را يكي از ايراني ترين بناهاي هند دانست كه داراي كاشي‌كاري مختلط و همچنين تركيب شاه‌نشين‌هاي قوسي شكل و گنبدهاي باريك است و شباهت زيادي هم با چهار باغ اصفهان دارد. افرادي كه تور هند را براي مسافرت انتخاب مي كنند پيشنهاد مي شود حتما از اين آرامگاه ديدن كنند.

 

homayoon-tomb

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

قلعه سرخ دهلي نو (Red Fort Delhi)

قلعه سرخ دهلي،  با سنگهايي به رنگ  قرمز ساخته شده كه به آن « رد فورت » هم مي گويند و از مهمترين جاذبه هاي پايتخت اين كشور است كه گردشگران زيادي را هنگامي كه به تور هند مي روند به خود جذب خود مي كند. آژانس مسافرتي آسمان آبي را دنبال كنيد تا بيشتر با اين قلعه زيبا آشنا شويم.

 

قلعه سرخ دهلي شبيه يك هشت ضلعي مي باشد كه نامنظم است و با ديوارهايي كه طولشان 2 و نيم متر است و ارتفاعشان مابين 16 تا 33 متر با سنگ هاي قرمز رنگ تزيين شده است. اين قلعه در كنار رود يامونا  كه به آن درياي جمنا نيز مي گويند واقع شده است. ساخت اين قلعه به دستور شاه جهان امپراتور گوركاني زماني كه از آگرا، پايتخت را به دهلي تغييرمي داد صورت گرفت.

 

قلعه سرخ دهلي نو از قسمت هاي مختلفي تشكيل شده كه  مهمترين آنها، جايي است كه شاه جهان ملاقات هاي خود را درون قلعه انجام مي داد كه به آن « ديوان خاص» مي گويند و بخش ديگر آن بناي زيبا با تزئينات طلايي، سقف منقوش و حوض مرمرين و از اقامتگاهاي همسر اصلي شاه بوده كه به « رنگ محل » معروف است. جاذبه هاي گردشگري هند كه در دهلي واقع است، واقعا بي نظير و شگفت انگيز است و در جهان معروف.

 

امروزه در قلعه سرخ مراسمات رسمي و جشن هايي اجرا مي كنند مانند روز ملي هند كه با حضور مقامات هند برگزار مي شود. زماني كه بهتور هند مي رويد حواستان را كاملا جمع كنيد كه قلعه سرخ دهلي نو (رد فورت) را با قلعه اي مشابه كه در شهر آگرا قرار دارد اشتباه نگيريد.

red-fort-delhi

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

قطب منار دهلي

قطب منار يكي از ديدنيهاي هند ، در شهر دهلي نو واقع شده است و از دسته بناهاي بزرگ اين كشور بشمار مي آيد كه 72 متر ارتفاع دارد و از399 پله ساخته شده است و از نمادهاي معماري هندو - اسلامي به حساب مي آيد. اين بنا در ليست ميراث جهاني يونسكو ثبت شده و از همين جهت هر سال گردشگران زيادي از اكثر نقاط دنيا از آن ديدن مي كنند و از جاذبه هاي گردشگري هند است. جهت آشنايي بيشتر با اين اثر تاريخي آژانس مسافرتي آسمان آبي را دنبال كنيد.

منار قطب از سنگ ساخته شده و شامل مسجد قوة الاسلام و موَذن خانه است كه اولين عبادتگاه مسلمانان در هند است و توسط شخصي به نام قطب‌الدين ايبك در سال 1199 در جنوب شهر دهلي روي ويرانه هاي معبدهاي آئين جينسيم بنا شد كه در اثر ستون و نقاشي ها و نگارهاي برجسته آن در داخل قسمت هايي از مسجد به چشم مي خورد.

قطب منار دهلي نو شامل 5 قسمت است كه به فاصله هر 2 طبقه با هم ، مدوري كمربند شكل دور تا دور آن قرار دارد. در هر كدام از طبقات كتيبه هايي كه آيات قرآن و نام قطب‌الدين و ديگر پادشاهان و ... روي آن حك شده وجود دارد. قطب منار دهلي نو، بلندترين برج در هند است و از بلندترين برج هاي آجري جهان، كه با پله مي توانيد به طبقه آخر دسترسي پيدا كنيد.

قطب منار دهلي از سنگ كوارتزي خاكستري، ماسه‌اي قرمز و قهوه‌اي روشن براي نماي اين منار استفاده كردند كه دو رديف برج با سنگ مرمر سفيد تزيين شده است. درون صحن اصلي مسجد يك ستون فلزي از آلياژ خاصي قرار دارد كه نه زنگ مي زند و نه پوسيده مي شود، از همين رو باعث شده اين منار جذاب تر در نظر گردشگران تور هند جلوه كند و همچنين فضاي سبز اطراف منار كه با وجود پرندگان و سنجابها  و ... در لابه لاي درختان، به عنوان يك پارك بزرگ خودنمايي مي كند.

qutub-minar-delhi

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۶ | asemaneabi

سفر به هندوستان

شما به هر جاي دنيا كه بخواهيد سفر كنيد قطعا نياز به تحقيقات و  گردآوري اطلاعات راجع به مقصد خود داريد. هندوستان نيز از اين قاعده مستثنا نيست و براي بازديد از تمامي جاذبه هاي گردشگري هند نياز به يك سري اطلاعات هر چند اوليه داريد.همكاران ما درآژانس مسافرتي آسمان آبي هم در سايت و هم با مشاوره تلفني و حضوري رايگان اين امكان را براي شما فراهم خواهند كرد. گردشگران عزيز براي يادگيري در مورد آداب و فرهنگ هند با چشماني باز به مطالعه بپردازند. بت ويتمن كه پايه‌گذار و مدير «واندرلاست و ليپ استيك» و همچنين «وندرتورز» است كه از سال ۲۰۰۹ تورهاي زنانه به هند فرستاده است، مي‌گويد: تاكنون هيچ زني در اين تور به مشكل امنيتي برنخورده است. اين خود نشانه بزرگي از فرهنگ اين كشور و اطلاعاتي كه گردشگران در بر گرفته اند است. هند كشوري بسيار بزرگ با جمعيتي بسيار زياد و فرهنگ ها و اديان مختلف است. به همين دليل ممكن است شما در اولين سفر خود به هندوستان دچار يك شوك فرهنگي شويد ولي در ادامه بازديد آن چنان محو مي شويد كه حتي زمان كم مي آوريد. كشوري عظيم و گيج كننده مملو از هياهو و ترافيك و فعاليت بدون وقفه مردم است.

safar-be-hend22

براي مدتي كه در نظر گرفته ايد مديريت و برنامه ريزي كنيد و البته ميتوانيد برنامه ريزي سفر خود را به تور هند واگذار كنيد تا با خيالي آسوده از مكانهاي مشخص ديدن نماييد . در زماني بسيار كم سعي نكنيد از تمام جاذبه هاي ديدني بازديد كنيد. زيرا خستگي ناشي از اين همه گشت و گذار  باعث مي شود چيزي از سفر متوجه نشويد و لذت نبريد. شما براي سفر دوباره به هند وقت بسيار داريد پس سعي نكنيد تمام آن را در يك سفر چند روزه ديده و فقط خستگي از آن را بر دوش  مي كشيد.

 هند كه كشوري وسيع و رنگارنگ است با روستاهاي كوچك و شگفت انگيز. شما با خارج شدن از شهر و بازديد از اين مناطق حس آرامشي را تجربه خواهيد كرد كه در شلوغي شهر هاي آن نمي بينيد. البته كه در روستاهاي زيباي آن مي توانيد مفهوم كامل از مهمان نوازي هندي را دريابيد. 

اگر براي بار اول به هند سفر مي كنيد مراقب غذا ها و نوشيدني هايي كه ميل مي كنيد باشيد البته اين بدين معنا نيست كه از غذاهاي خياباني صرف نظر كنيد، فقط سعي كنيد كه از غذا هاي آب پز شده و سرخ شده، هم چنين از ميوه هاي پوست كنده و تازه تغذيه كنيد. هميشه بطري آب معدني با خود به همراه داشته و ترجيحا از خوردن يخ و سالاد نيز دوري كنيد و اگر در هتل هاي هند اقامت داريد اين موارد را ترجيحا رعايت كنيد. 

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/23  | ۰۵ | asemaneabi

بهترين شهرهاي هند براي تحصيل

كشور با جمعيتي نزديك به يك پنجم از جمعيت كل جهان كاملا متفاوت با هر كشور ديگري است. سرزمين امپراطورها و سلاطين بزرگ جهان كه سالانه مسافران و گردشگران زيادي از تور هند را به خود جذب مي كند.تحصيلات در اين كشور از هر جاي دنيا كه باشيد جهشي اعتقادي و فرهنگي در بر دارد. اگر تصميم به تغيير و تحول گرفته‌ايد و مي‌خواهيد در هند تحصيل كنيد، ممكن است سر از يكي از شهر‌هاي در حال توسعه‌ي آن جا در بياوريد. كشور هند تشكيل شده از 50 شهر با جمعيت بيش از يك ميليون نفر كه تحكيم كننده اين كشور هستند و بسياري از جاذبه هاي گردشگري دهلي را در خود جاي داده است. در اين ميان تعدادي از شهر هاي هند هستند كه متناسب براي ادامه تحصيل مي باشند. البته هر شهر با توجه به فعاليت‌هاي اقتصادي، پيچيدگي فرهنگي و فقر قابل توجه، منحصر به فرد است. آژانس هواپيمايي آسمان آبي قصد دارد سه شهر مهم كه براي تحصيل مناسب است را معرفي نمايد.

 

 دهلي نو

دهلي نو، پايتخت شلوغ و پرجمعيت هند است. اين شهر واقع در قلب شمالي كشور، از لحاظ بزرگي دومين شهر هند بوده و منزل گاه بيش از ۲۰ ميليون نفر است. با چنين جمعيت شهر‌ي‌ و ريكشاهايي (خودروهاي سه چرخه‌ي مخصوص هندي) كه مثل مور و ملخ در ترافيك جابجا مي‌شوند، زندگي در دهلي نو برخي اوقات مي‌تواند پر هرج و مرج باشد. بسياري از هتل هاي هند كه معروف و لوكس هستند در اين شهر است. ولي از همه مهم‌تر، اين شهر براي خود يك آموزگار فوق‌العاده است. هر دفعه كه از آپارتمان خود خارج مي‌شويد يك ماجراجويي جديد است و هر روز براي شما يك درس زندگي است.

بمبئي (مومباي)

پرجمعيت‌ترين شهر هند و در عين حال ثروتمندترين شهر اين كشور كه قبلا با نام بمبئي شناخته مي‌شد، علاوه بر اين كه مومباي مركز اصلي تجارت و امور مالي است، به عنوان مركز سرگرمي هند نيز شناخته مي‌شود چون صنعت باليوود را در خود جاي داده است. مومباي، با توجه به اين كه قرن‌ها يكي از بنادر مهم درياي عربي بوده، بدون شك يكي از تاثيرگذارترين شهرهاي كل آسيا است. بيش از نيمي از ساكنين شهر در محله‌هاي زاغه زندگي مي‌كنند و مسكن‌سازهاي غير رسمي نيز خانه‌ها را با تراكم بسيار بالا در كنار هم مي‌سازند. احتمالا مومباي بيش از هر شهر ديگري تناقض هند مدرن را در بدنه‌ي خود دارد، اعتبار فاحش و وعده‌ي حضور در عرصه‌ي جهاني كه از طرفي با چالش‌هاي دست و پنجه نرم كردن با فقر خدشه دار شده است.

حيدرآباد

امروزه،‌ حيدرآباد تركيب رنگارنگي از بازارچه‌ها، موسيقي و معماري خيره‌كننده است. اين شهر مركز اصلي بيوتكنولوژي و تحقيقات دارويي در هند است، كه برچسب «دره‌ي ژنوم» را از آن خود كرده است. حيدرآباد، تركيبي شگفت‌انگيز از مدرنيته و سنت، گزينه‌اي فوق‌العاده براي تحصيل در هند است و نقطه‌ي شروعي عالي‌ براي سفر به هند با تور هند و به قسمت‌هاي جنوبي كشور نيز محسوب مي‌شود. مركز فرهنگي اصلي كشور، مكاني فوق‌العاده براي كساني است كه مي‌خواهند در هند ادامه تحصيل دهند و در عين حال علاقه‌مند به سياحت از جنوب هند هستند. اين شهر به دليل مركزيت آن در تجارت مرواريد و الماس به «شهر مرواريدها» معروف بوده كه به مدت طولاني تحت سلطنت نظام بوده است.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۱۰ | asemaneabi

اَمان باغ

امان باغ از جاذبه هاي گردشگري هند، راجستان،  بزرگترين ايالت هندوستان است! سرزميني پهناور و بكر كه سرشار از تمدن و تاريخ در هند به شمار مي رود. در اين بين واحه اي سبز و چشم نواز وجود دارد كه در منطقه‌ تاريخي و غني راجستان قرار گرفته و بي دليل نيست كه سرزمين شاهان ناميده مي شود. اين هتل در منطقه‌اي خاص و بي‌نظير واقع شده است. امان باغ در آب وهواي گرمسيري امكان سفر و اقامت در اين هتل را در تمام طول سال فراهم كرده و حتي مسافران تور هند مي توانند از فرودگاه جيپور به وسيله ماشين و طي كردن مسيري 230 كيلومتري از دهلي به امان باغ برسند.

amn-bagh1

فرهنگ هند را مي‌توان در جز به جز اين عمارت و حال و هواي كاركنان آن مشاهده كرد. از طراحي و استفاده از رنگ‌ها گرفته تا لباس‌هاي سنتي و نوع آرايش مهمانداران و بانواني كه در لابي به زبان سانسكريت، ترانه‌هايي را اجرا مي‌كنند. طبيعت بسيار ديدني اطراف و خدمات بي همتا، اين استراحت گاه را تبديل به يكي از بهترين انتخاب‌هاي اقامت در اين منطقه كرده است. از جهتي ديگر تفريح و بازديد در طبيعتي بكر و زيبا و از سوي ديگر آشنايي با فرهنگ و آداب و سنن ساكنان اين سرزمين، ويژگي ‌هاي خاص و مورد توجه اين هتل هستند كه اكثر گردشگران تور هند را به سمت خود جذب مي كنند. يكي از خصوصيات اين هتل است كه مهمانان در ويلاهاي اختصاصي خود كه مجهز به تراس‌هاي ديدني و استخرهاي خصوصي است، اقامتي راحت را تجربه كنند. از ديگر ديدني هاي آن مي توان به روستاهاي اطراف اشاره داشت. اگر اين اقامتگاه را برگزيديد بايد بگوييم كه فعاليتي ماجراجويانه كه حس هيجان به همراه دارد را شروع كرده ايد و به دنبال كشف ناشناخته هاي اطراف خود خواهيد بود. اين اقامتگاه از نظر طرح و معماري سبكي مغولي دارد اما در كنار آن حالتي تجملاتي و لطافتي خاص را داراست كه حس خوبي را به شما مي دهد. غذاهاي محلي و سنتي از بهترين محصولات ارگانيك توليدي مزارع اطراف درست مي شوند. خوراكي هاي اين اقامتگاه در منويي خاص و ويژه دسته بندي شده اند و گوشتي كه در غذاها استفاده مي كنند در همان حوالي تامين شده و داراي تضمين صد در صد كشاورزان آن منطقه مي باشد. همكاران ما در آژانس مسافرتي آسمان آبي براي رزرو تور و هتل در هندوستان و برگزاري تورهاي تركيبي شما را راهنمايي خواهند كرد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۰۹ | asemaneabi

معرفي جاذبه هاي گردشگري هند

هفتمين كشور وسيع جهان با جمعيتي نزديك به يك پنجم جمعيت كل دنيا هند نام دارد كه امتداد آن گرفته از ارتفاعات كوه‌هاي هيماليا تا سرسبزي استوايي كِرالا و از گَنگ مقدس تا شن‌هاي صحراي تار مي باشد و اين جمعيت عظيم به دو هزار گروه عقيدتي تقسيم شده و به 200 زبان مختلف صحبت مي كنند! كشوري پر تردد و ترافيك كه در كنار اين ازدحام و شلوغي جاذبه هاي زيادي براي ديدن دارد. از روستاهاي كوچك گرفته تا ساختمان هاي حيرت انگيز مذهبي و مخروبه هاي باستاني. بله آژانس مسافرتي آسمان آبي قصد دارد در اين قسمت برخي از جاذبه هاي گردشگري هند را براي شما عزيزان معرفي كند. جاذبه هايي كه هميشه بازديد از آن ها حيرت تمام گردشگران را بر مي انگيزد!

 

شيملا  

در ميان تپه هاي سرسبز و زيباي هيماچال يكي از زيبا ترين مراكز ديدني در هند است و با توجه به محيط كوهستاني خود مسافران زيادي ازتور هند را به سمت خود جذب مي كند. شيملا همچنين به عنوان پايتخت تابستاني در زمان استعمار هند شهرت داشت. از آن رو كه با چشم اندازي از كوه هاي هيماليا احاطه شده جاذبه هاي بسياري از جمله تپه هاي تابستاني را در بر دارد. موزه ي ايالت شيملا و آبشار چادويك از ديگر ديدني هاي اين منطقه هستند.

مانالي

در ميان حصاري از قله هاي بلند در دره اي سرسبز در كنار رودخانه ي بيز شهري وجود دارد كه مانالي نام گرفته و با كوه هاي عظيم و زيبا احاطه شده و آنقدر زيبا مي باشد كه حتي ماه ها براي بازديد از آن هم زمان كم است. گردشگران زيادي مانالي را براي پياده روي، كوه نوردي، دوچرخه سواري در كوهستان، صخره نوردي، پاراگلايدر، رفتينگ، اسكي و فعاليت متعدد ديگر انتخاب مي كنند. همچنين يك سفر خوب براي ماه عسل است و خانواده ها را نيز به سمت خود مي كشاند.

تاج محل

بين سال‌هاي ۱۶۳۲ و ۱۶۵۳ به فرمان امپراتور شاه جهان موقال،  و به يادبود همسر مورد علاقه ‌اش در آگرا آرامگاه بسيار عظيمي از مرمر سفيد بنا شد كه تاج محل نام گرفت كه البته به آن قطره اشكي بر گونه‌ي ابديت هم مي گويند. يكي از شاهكارهاي معماري موقال و يكي از بزرگترين جاذبه‌هاي گردشگري هند به شمار مي‌رود. البته علاوه بر تاج محل حوض‌هاي بزرگ و باغ‌هاي وسيع زينتي با درختان و بوته‌هاي گل‌دار هم در تاج محل قرار دارند كه هر يك زيبايي خاص خود را به نمايش گذاشته اند.

taj-mahal

واراناسي

يكي از قديمي‌ترين شهرهاي مداوم مسكوني دنيا واراناسي است كه واقع در سواحل رود گنگ است. اين محل از قديمي‌ترين شهرهاي مداوم مسكوني دنيا و براي هندوها، بودايي‌ها و جين‌ها مقدس و قابل احترام است. وارناسي از جهاتي متجلي بهترين و همچنين بدترين جنبه هاي هند بوده و كمي خسته كننده به نظر مي رسد. شايد صحنه‌ي اداي قرباني زائران در رود گَنگ در هنگام طلوع در كنار پس‌زمينه‌ي معابد چند صد ساله تاثيرگذارترين صحنه‌ي دنيا باشد.

varanasii

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۰۹ | asemaneabi

بزرگترين معبد هندويي جهان

هند كشوري است كه داراي معبدهاي بسياري است معبد آكشاردام يا آكشاردهام است كه در شهر دهلي نو واقع شده و در دنيا به عنوان بزرگترين معبد هندويي شناخته شده است. همراه با آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي باشيد تا بهتر اين معبد را بشناسيد.

 معبد آكشاردام توسط فردي به نام ماهاراج پراموخ سووآمي ساخته شد كه براي تمام كردن ساخت آن 3000 نفر از پيروانش را با كمك  7000 نفر صنعتگر گرد هم  آورد تا بالاخره در روز ششم از ماه نوامبر سال 2005 افتتاح شد.

معبد آكشاردام حدود هفتاد درصد از توريست هاي شهر دهلي را به سمت خود ميكشاند و به يك جاذبه گردشگري هند كه بسيار مهم است تبديل شده و به مكاني براي نمايش سنت، فرهنگ و آيين هند نيز تبديل شده است،

 در ابتدا فكر نقشه اين بنا توسط ماهاراج يوگيجي بود كه در سال 1986 ميلادي، آرزوي معبدي بزرگ در كنار رود يامونا براي بعضي از خانواده هاي جان نثار آن زمان را در سر داشت كه با تلاش هاي متعدد براي ساخت معبد موفق نشد و در نهايت هم سال 1971 ميلادي فوت كرد.

چند سال بعد در سال 1982 فردي به نام  ماهاراج پراموخ سووآمي كه جانشين ماهاراج يوگيجي بود تلاش كرد تا اين آرزو را عملي كند  و با ياري گرفتن از مريدان معبد سووآمي درخواستي به سازمان رشد و توسعه شهر دهلي DDA داد.

سرانجام در ماه آوريل سال2000 و با گذشت 18 سال سازمان زميني حدود 240 هزار متر مربع  و 120 هزار مترمربع نيز دولت مطلقه پرادش به اين طرح اختصاص دادند و امروزه از جاذبه هاي گردشگري دهلي بشمار مي رود.

معبد آكشاردام  كنار رود يامونا و در همسايگي دهكده مسابقات كشورهاي مشترك المنافع قرار دارد.  وسط معبد ساختمان اصلي كه  تماما از جنس سنگ ساخته شده قرار دارد. پس هنگامي كه به تور ارزان هند مي رويد از اين بنا ديدن كنيد.

akshardham-delhi

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۰۹ | asemaneabi

كاخ رياست جمهوري راشتراپاتي بهاوان

شهر دهلي در كشور هند داراي جاذبه ها و مكان هاي ديدني و تاريخي بسياري است كه سالانه گردشگران زيادي را به خود جذب مي كنند، كاخ رياست جمهوري از جمله ديدني هاي موجود در تور هند است، در ادامه همراه آژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي باشيد تا با اين جاذبه ها بيشتر آشنا شويد.

ميدان مركزي شهر دهلي نو علاوه بر اينكه  دروازه هند در ميان آن قرار دارد در قسمت منتهااليه غربي آن، كاخ رياست جمهوري هند به نام راشتراپاتي بهاوان قرار دارد كه بسيار عظيم و باشكوه است كه  شامل تالارهاي بزرگ و 340 اتاق است و در انتهاي غربي مجموعه باغ بسيار معروف مغول گاردن كه بسيار زيبا و ديدني است قرار دارد و جالب است بدانيد كه كاخ راشتراپاتي بهاوان طبق قرار داد فقط يك ماه در طول سال براي بازديد عموم آزاد است. مجموعه هاي اين كاخ از ديدني هاي دهلي و تور هند محسوب مي شود.

در قسمت شرقي كاخ، دفتر نخست وزير و وزارت خارجه هند به نام ساوت بلاك (South Block) قرار دارد و همچنين در شمال شرقي محوطه ي كاخ، ساختمان مدور مجلس هند است.

طبقه دوم  كاخ رياست جمهوري سالن آشوكا قرا دارد كه در زمينه برگزاري رسمي‌ترين برنامه‌هاي رئيس جمهور هندوستان خيلي معروف است. مساحت سالن آشوكا با وجود حاشيه هاي فوقاني ديواره‌هاي آن بيشتر از ۷۵۰ متر مربع مي باشد كه تمامي آن با نقاشي ها و اشعار فارسي طراحي شده است.

rashtrapati-india

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۰۹ | asemaneabi

مسجد جامع دهلي

مسجد جامع دهلي كه به اسم جهان نما نيز شناخته مي شود از معروفترين  مساجد هند و بزرگترين مسجد اصلي دهلي قديم است كه به دستور پنجمين فرمانرواي سلسله گوركانيكان هندوستان كه تاج محل را نيز ساخته بود احداث شد و مقابل قلعه سرخ قرار گرفته است. باآژانس مسافرتي آرزوي آسمان آبي همراه باشيد تا اين بنا را بيشتر بشناسيد.

براي ساختن مسجد جامع دهلي كه يكي از پر بازديدترين جاذبه هاي گردشگري هند است بيشتر از 6000 كارگر شركت داشته اند كه نهايتاً در سال 1656 ميلادي افتتاح شد. يك نسخه از قرآن قديمي كه بر روي پوست آهو نوشته شده در اين مسجد قرار دارد، قسمت محوطه بيروني مسجد حدوداً ظرفيت 25.000 نمازگزار را دارد كه تمام محوطه با سنگ هاي قرمز تعيين شده است. پله هايي در ساخت اين مسجد بكار رفته كه تعداد آن ها در قسمت شمالي 39 پله، در قسمت شرقي 33 پله و در قسمت جنوبي 33 پله مي باشد. همچنين در قسمت شرقي مسجد يك در بزرگتر وجود دارد كه مخصوص خانواده سلطنتي بوده است.

مسجد جامع دهلي طولي معادل 80 متر دارد و اندازه عرض آن 27 متر است و سقف آن داراي 3 گنبد مي باشد كه از مرمر راه راه سفيد و ارغواني مي باشد و در اطراف محوطه مسجد مغازه و فروشگاهايي جهت فروش انواع مختلف كالا وجود دارد.

در دوطرف گنبد مسجد، 2 مناره به ارتفاع 41 متر وجود دارد و تعداد 131 پله دارد كه اين پله ها نيز از سنگ مرمر سفيد و سنگ قرمز ساخته شده كه به شكل راه راه هاي طولي قرار دارد.

delhi-india

چهار مناره كوچك در محوطه پشت مسجد جامع دهلي هم وجود دارد كه داراي 7 ورودي قوس دار مي باشد كه همگي به سمت غرب باز مي شود و طول ديوارهاي مسجد با مرمر پوشيده شده است و همچنين با مرمر سياه و سفيد كف مسجد پوشيده شده است كه به عنوان سجاده نمازگزار از آن استفاده مي شود كه اندازه اين مرمرها 91*50 سانتي متر است كه تقريباً 899 سجاده براي نمازگزاران وجود دارد.

مسجد جامع دهلي از مهمترين جاذبه هاي گردشگري دهلي براي اكثر گردشگران و همچنين طرفداران تور هند مي باشد.

ادامهـ مطلبـ
<~PostViwe~> | 1397/4/20  | ۰۹ | asemaneabi
آژانس مسافرتي آسمان آبي
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

رمزینه بارکد


آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0
وقت سفارت آمریکا
وقت فوری سفارت آمریکا
www.arshantour.net

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس
www.zhinowp.com

تشریفات مجالس عروسی
قیمت تشریفات مجالس
www.tashrifatalef.com

الماس شهر
تالار الماس شهر
www.tashrifatsabour.com

دیوار پوش چوبی
انواع دیوارپوش
www.azaran.com

لامینیت دندان
هزینه لامینیت دندان
www.drmabolghasemi.com

کاشت ابرو
کلینیک کاشت ابرو در تهران
www.clinichairtransplantation.com

تور لحظه آخری استانبول
تور استانبول
www.alefbatour.com

تور لحظه آخری استانبول
تور ارزان قیمت استانبول
www.mehrparvaz.com

Kashan Hotels
Book Hotel in IRAN
www.iran-passenger.com

برش پلکسی
قیمت برش لیزر پلکسی گلاس
http://www.personageco.com

مرجع بهینه سازی سایت
آموزش بهینه سازی سایت
www.papgroup.ir

<
لوله بازکن تهران
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

طراحی غرفه
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

تشریفات
تشریفات مجالس اسداللهی
www.khadamatmajales.com

خدمات مجالس عروسی
خدمات مجالس غرب تهران
www.tashrifatsamin.com

عینک طبی آفتابی
قیمت عینک های طبی آفتابی
www.maadrac.com

برگزاری همایش
برگزاری همایش و سمینار
www.peyvandema.com

پله برقی
قیمت پله برقی
www.fuji-lift.com

تجهیزات اداری
مبلمان اداری محیط آرا
www.mohitara.com

Best hotels in iran
Ferdowsi International Grand Hotel
www.ferdowsihotel.com

تشریفات مجالس شمال تهران
تشریفات مجالس مقصودلو
www.maghsoudloocatering.com

آبرسانی پوست
بهترین آبرسان طبیعی پوست
www.thalgoparis.com

میز کنفرانس
قیمت میز کنفرانس
www.fazagooya.com

جراحی پلاستیک
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی پلاستیک
www.iran-plasticsurgery.ir

تشریفات مجالس
تشریفات مجالس ملل
www.melalceremony.com/

عکاسی از نوزاد
اصول عکاسی از کودکان
www.photokafshdoozak.com

میز مدیریت
قیمت صندلی مدیریت
www.afn-furniture.com/

قیمت ادکلن مردانه
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

کلاس کنکور تجربی
بهترین آموزشگاه کنکور کشور
www.raheandisheh.ir

کاغذ دیواری قابل شستشو
لیست قیمت انواع کاغذ دیواری
www.azinzand.com

تور لحظه آخری کوالالامپور
آژانس مسافرتی آرزوی آسمان آبی
www.asemanabi.net

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان